Зараз усе більше компаній рухаються у бік скорочення робочих годин і тестують різні формати. Фінська геймдев-студія Fingersoft протягом двох років експериментувала із 4-денним робочим тижнем і 6-годинним робочим днем та зрештою обрала другий варіант. Розповідаємо, що компанія пропонує співробітникам.
Досвід Fingersoft
У 2021 та 2022 роках Fingersoft пропонувала частині співробітників працювати 4 дні на тиждень по 8 годин або 5 днів на тиждень по шість годин. До експерименту залучили приблизно 50% зі 110 спеціалістів, а результати оцінювала третя сторона.
За словами CEO компанії Яакко Кульмаойя, експеримент показав, що шестигодинний робочий день має більше переваг для співробітників, тому цей формат планують запровадити на постійній основі. Він впевнений, що зменшення робочого дня на дві години дасть працівникам можливість краще збалансувати роботу та вільний час.
У компанії також очікують, що нововведення покращить самопочуття співробітників, а заразом і їхню продуктивність та загальну атмосферу в офісі.
З переходом на шестигодинний робочий день працівникам залишать 90% нинішньої зарплати.
Наскільки це популярна тенденція?
Останніми роками зменшити робочий день чи тиждень пробували не лише окремі компанії, а й цілі країни, затверджуючи відповідні закони. Раніше ми писали про перехід на чотириденний робочий день у Бельгії, Ісландії, Новій Зеландії, Іспанії та ОАЕ.
А також публікували результати дослідження щодо готовності українських компаній скоротити робочий час співробітників та розповідали про досвід українських роботодавців, які вже встигли протестувати чотириденку, зокрема IT-компаній Brighta та mcpk.
Шукаєте роботу, на якій хочеться працювати, не рахуючи годин?
Зібрали для вас актуальні вакансії з різних сфер.
дивитися
Дякуємо!
Тепер редактори знають.