fbpx

У компанії мрії немає вакансій? 7 кроків, щоб все одно потрапити на співбесіду

Марина Галак Чт., 11.10.18 Пошук роботи

Як потрапити на роботу в конкретну компанію, якщо в ній немає відкритих вакансій? Варто проявити ініціативу. Як зробити це правильно і підвищити ваші шанси отримати офер, радить Марина Галак, кар’єрна консультантка і власниця рекрутмент-агентства PROpeople.


Крок №1. Пошукати вакансії на всіх можливих ресурсах


Перевіряти необхідно не лише популярні job-сайти, а й профільні портали (наприклад, DOU і djinni — для IT-вакансій), а також офіційні сторінки компанії в соцмережах і навіть сторінки рекрутерів, які працюють в компанії.

Багато вакансій так і не доходять до розміщення на job-сайтах. Причини різні: наприклад, потрібних фахівців мало і відгук буде низький, або, навпаки — їх багато, а отже, можна знайти фахівця прямим пошуком без додаткових витрат. Варто нагадати, що всі job-ресурси зараз коштують компаніям грошей, і часто кандидатів прагнуть знайти іншим, умовно, безкоштовним способом.


Крок №2. Вислати резюме із супровідним листом на іншу вакансію


Якщо ви переконалися, що вакансії на бажану посаду дійсно немає, можете відправити резюме на іншу вакансію цієї компанії. Головне — обов’язково додайте супровідний лист, в якому поясніть ваш вчинок і опишіть своє бажання працювати саме з цим роботодавцем. Але є велика вірогідність, що лист може загубитися серед усіх відгуків або потрапить у пасивний резерв, якщо вакансія вже закрита.

Перш ніж писати у компанію, переконайтесь, що ваше резюме ідеальне. Ми можемо допомогти зробити його таким.

Перш ніж писати у компанію, переконайтесь, що ваше резюме ідеальне. Ми можемо допомогти зробити його таким.

Резюме


Крок №3. Вийти на рекрутера компанії


Найефективніший спосіб комунікації з компанією — через її рекрутера. Спілкування можна почати через соцмережі, месенджери або пошту. Постукайте, познайомтесь, розкажіть про себе та свій інтерес. Не потрібно складати цілу поему — пишіть коротко і по суті.


Крок №4. Познайомитися на майбутнє


Якщо рекрутер повідомить, що бажаної для вас вакансії немає — запропонуйте познайомитися на майбутнє. Гарний фахівець не відмовить, бо всім компаніям потрібен кадровий резерв, зокрема й особисто рекрутеру. Навіть якщо з компанії йдуть тільки на пенсію, все одно хтось може піти непередбачувано — переїхати в інше місто / країну, змінити сферу діяльності, піти в декрет.


Крок №5. Запропонувати рекрутеру особисту зустріч


Якщо ви розумієте, що рекрутер має вільний час, можете наполягти на особистій зустрічі. Це краще, ніж просто листування. Так вас швидше запам’ятають. З особистого досвіду скажу, що це дуже ефективно — я так найняла свою найкращу в житті рекрутерку! Кандидатка була джуніор-спеціалісткою, написала мені і в процесі листування запропонувала особисте знайомство на майбутнє. Через кілька тижнів у мене з’явилася відкрита позиція, і я запросила її стати співробітницею моєї команди.


Крок №6. Підготуватися до бесіди


Перед зустріччю максимально підготуйтеся — вивчіть інформацію про компанію, про бажану вакансію, подумайте, що ви будете говорити про себе. На зустрічі у вас є можливість подружитися з рекрутером. Адже спілкування матиме більш неформальний характер — з вами будуть знайомитися, а не проводити глибинне інтерв’ю.

Підкресліть, що ви з радістю будете на зв’язку і готові чекати, скільки знадобиться. Щоб максимально зміцнити відносини, скажіть, що будете рекомендувати знайомих на відкриті вакансії. Якщо за вашою рекомендацією візьмуть людину, можете бути певні —  за появи релевантної вакансії з вами зв’яжуться у першу чергу.


Крок №7. Нагадувати про себе

Це варто робити тільки після особистої зустрічі і якщо ви залишили позитивне враження (ви впевнені або, принаймні, вам так здалося).

Які є способи нагадати про себе?

  • Додайтесь до рекрутера в друзі на Facebook (важливо не просто листуватися, спробуйте потрапити у список контактів).
  • Час від часу лайкайте професійні пости рекрутера і коментуйте у справі. Тільки не особистий контент і не 10 лайків поспіль о 2 годині ночі. Інакше вас запам’ятають, але не як потенційного кандидата, а як маніяка-переслідувача 🙂 Відчувайте міру.
  • Можете розмістити у себе якісний професійний контент — такий, щоб рекрутеру захотілося зберегти його собі. Це підвищить ймовірність бути поміченим. Суть у тому, що вам необхідно стати корисним і викликати позитивні емоції.


Важлива порада наостанок

Якщо ви зробили все перераховане вище, а незабаром побачили відкриту вакансію на бажану посаду, не потрібно відразу обурено писати рекрутеру: «Я тут побачив вакансію, чому не кличете мене на другу зустріч?!». Можливо, це вакансія в інший відділ або вам не вистачає знань, тому рекрутер не може рекомендувати вас на позицію. Якщо це так, залишається ймовірність, що вас порекомендують на аналогічну посаду в іншу компанію. Ну а якщо ви підходите, будьте певні — з вами зв’яжуться.

Перевірте, чи є у нас вакансія вашої мрії

Ми публікуємо вакансії українських та міжнародних компаній у креативній, освітній. ІТ та інших сферах.

Вакансії

Читайте також

Як правильно написати резюме: покрокова інструкція з прикладами

10 помилок в резюме, які заважають вам потрапити на співбесіду

Двічі в одну річку: чи є сенс повторно надсилати резюме у компанію?

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: