Ви старанно працюєте, в міру активні, удосконалюєте свої навички. І, звичайно, розраховуєте, що вас оцінять і підвищать. Ось тільки керівництво поки не поспішає з активними діями. Поради Chief People Operations Марини Молчан допоможуть змінити ваше кар’єрне становище на краще.
В ідеальному світі не потрібно просити про підвищення — керівництво вчасно зауважує наші таланти і внесок в роботу компанії. Але в реальності ті, хто хоче отримати підвищення, повинні про нього просити. Сама думка про це викликає напругу і тривогу. У свідомості крутяться розтиражовані штампи, що це нескромно і так роблять тільки вискочки. В результаті ми відмовляємося від свого наміру, навіть не спробувавши. Але в професійному світі удача на боці сміливих! Будьте наполегливі, підготуйте план — і ваші шанси збільшаться в багато разів.
1. Подумайте, чи слушний зараз час
Запитайте себе, чи був минулий рік вдалим для компанії, чи досягла вона своєї мети? Як почався новий рік? Чи скорочували когось останнім часом, чи все стабільно? Можливо, дух зростання та інновацій просто ширяє в повітрі.
2. Проаналізуйте свої досягнення
Чи досягли ви поставлених цілей? У багатьох є чіткі показники ефективності, які переглядаються разом із керівництвом. Визначте, чи був минулий рік вдалим для вас в професійному плані. Якщо так, то зараз саме час для вашого просування. Але якщо сумніваєтеся, розумніше почекати кілька місяців. Прикладіть максимум зусиль і ударно попрацюйте, щоб вам було про що розповісти начальству
3. Перепродайте себе
Найчастіше прохання про підвищення дуже схоже на співбесіду. Вам доведеться пояснити, чому ви заслуговуєте підвищення і як від цього виграє компанія. Це ваша можливість перепродати себе — в новій ролі, з більшою відповідальністю й іншим функціоналом. Підійдіть до цієї ситуації так, ніби вперше подаєте свою кандидатуру на відкриту позицію. Переконайте роботодавця, що ваші досвід і набір навичок — ідеальне поєднання для ефективного вирішення нових завдань.
4. Виберіть слушний момент
Як ви думаєте, коли ваші шанси на просування будуть вищі? Якщо будете просити про підвищення в кінці напруженого дня? У розпал робочої кризи? На ходу в коридорі? Або коли ваш керівник в гарному настрої після вдалої оборудки? Не найскладніша задачка, правда?
Ви будете здивовані, дізнавшись як багато співробітників так жахливо нервують і відчайдушно хочуть отримати позитивну відповідь, що непродумано ставлять своє питання, не звертаючи жодної уваги на вибір правильного часу для бесіди. Не повторюйте подібну помилку!
Навіть ідеальні кандидати мають мінімальні шанси в невідповідній ситуації.
5. Зверніть увагу на деталі
Не варто їх недооцінювати. Тон спілкування, одяг, мова тіла і вираз обличчя можуть спрацювати як «за», так і «проти» вас. Ключ до успіху — вести свою гру навіть в дрібницях. Одягайтеся добре і відповідно до нагоди, використовуйте впевнений і позитивний тон, переконайтеся, що ваша мова тіла відображає повагу і компетентність.
6. Будьте готові до відмови
В цьому випадку ви, швидше за все, покинете зустріч з широким спектром суперечливих емоцій. Головне — не робити нічого нерозважливого. Уважно вислухайте аргументи керівництва і проаналізуйте їх об’єктивно. Ви можете щось зробити чи рішення ніяк від вас не залежить? Вивчіть зворотний зв’язок від начальника і подумайте, як можна змінити ситуацію. Обов’язково попросіть надати вам часові рамки для роботи над собою. Найкраще відразу обумовити, через який час ви можете повернутися до питання про підвищення.
7. Отримали підвищення?
З вдячністю і гідністю приймайте нову роль і обов’язково використовуйте її як можливість довести керівнику, що він зробив правильний вибір. Не забувайте, що в якийсь момент ви знову задумаєтеся про просування, тому у вас повинен бути надійний аргумент.
Головне — не розглядайте відмову як хрест на вашій кар’єрі в даній компанії. Чим наполегливіше ви будете працювати, тим більше у вас буде професійних можливостей!
Один з варіантів зростати кар’єрно — податися на вищу посаду в новій компанії. Вакансії від кращих роботодавців дивіться тут
ВакансіїЧитайте також
Як і навіщо підвищувати власну цінність на ринку праці?
8 книг про пошук свого шляху й саморозвиток
Пан або пропав? Як зрозуміти, чи добре ви справляєтеся з роботою
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Робота в інтернеті: 50 найкращих способів заробітку онлайн
15 кар’єрних консультанток, на яких варто підписатися у соцмережах
Професія в об’єктиві: чим займається фотограф та як ним стати