Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як увійти в ІТ: можливості для іOS-розробників (і не тільки) від компанії Readdle

28.12.21 Кар'єра Увійти в ІТ PR 5 хв читання

Цікавитесь іОS-розробкою чи іншою спеціальністю в ІТ? Ми знаємо, де шукати можливості, здатні спрямувати вашу кар’єру в потрібному напрямі!

Сфера ІТ на українському ринку праці зараз розвивається чи не найшвидше: безкоштовні курси та майстер-класи, хакатони й челенджі — обирай будь-що й починай кар’єру. Та попри різноманіття можливостей, за даними щорічного дослідження STUD-POINT, 80% джуніор-спеціалістів не знають, як влаштуватися на роботу або стажування.

На щастя, прогресивні та амбітні компанії самі йдуть назустріч молодим спеціалістам. Наприклад, українська продуктова IT-компанія Readdle проводить освітні івенти для джунів, пропонує стажування і загалом відкрита до співпраці з молоддю. Які можливості доступні студентам чи нещодавнім випускникам?


Readdle iOS Challenge


Цієї осені компанія Readdle вирішила провести перший в Україні івент для джуніор iOS-розробників. За місяць на Readdle iOS Challenge зареєструвалися понад 150 учасників.

«Readdle створює додатки для екосистеми Apple майже 15 років. Ми маємо велику експертизу в iOS-розробці та багато досвідчених фахівців. Readdle iOS Сhallenge для нас — це один зі способів дати можливість молодим розробникам попрактикувати свої знання та вміння, вивчити щось нове і вирости професійно», — каже Employer Brand Manager Readdle Єлизавета Максимець. 

Челендж складався з двох етапів. На першому етапі учасники мали за тиждень розробити додаток для створення mind map (інтелект-карти). Згодом журі проєкту обрало 7 найкращих розробників, які мали виконати завдання другого етапу — розробити редактор електронних таблиць усього за 8 годин. Учасники змагалися не просто за перемогу, а за цінні й корисні для iOS-розробника призи — MacBook, iPad та річну підписку на освітню платформу Hacking With Swift. 

«В оцінці учасників ми спирались на досвід нашого Chief Technical Officer Андріана Буданцова, який неодноразово виступав суддею на різних змаганнях програмістів. Оцінювали загальний стиль, ООП (об’єктно-орієнтоване програмування), основне та додаткові завдання. Усі роботи були закодовані, щоб жоден фактор, окрім якості вирішеного кейсу, не вплинув на результати. За власними спостереженнями можу сказати, що в першому турі учасники використовували занадто багато складних систем. У фіналі ж були чудові інтерпретатори, однак ніхто не писав тести. Також  були проблеми з пріоритизацією — дехто надто занурився в UI-дизайн і забув зробити формули», — коментує Product Engineering Manager Readdle Павло Шкраблюк. 

У результаті троє переможців Readdle iOS Challenge — Віталій Какорін, Еліна Семенко та Альона Старунська — не лише отримали свої подарунки, а ще й зустрілися з iOS-розробниками Readdle та побували в офісі компанії.


Еліна Семенко
20 років, м. Київ

Elina

«Я почала цікавитись iOS-розробкою ще на першому курсі університету. Проходила курси на Coursera, читала статті та книги, дивилась записи з Apple Worldwide Developers Conference. Вирішила взяти участь в Readdle iOS Challenge, бо хотіла випробувати свої знання, взяти участь у воркшопах від компанії та поспілкуватись з іншими джуніор-розробниками. Для фіналістів та переможців команда Readdle підготувала класні подарунки. 

Мені імпонує, що в цій компанії не лише відзначають твої успіхи, а й допомагають розвиватись далі. Ми отримали підписку на освітню платформу Hacking With Swift, яка є джерелом знань не лише для джунів, а й загалом для всіх розробників. У цій сфері важливо постійно продовжувати вчитись, щоб мати актуальні знання і бути в курсі всіх оновлень: і мови Swift, і напряму загалом. Я дуже люблю iOS розробку і вважаю, що цей напрям може видозмінюватися, але буде залишатись перспективним ще довго».


Віталій Какорін
26 років, м. Чорноморськ (Одеська область)

Vitaliy

«Про компанію Readdle я знав давно, якось навіть пробував влаштуватися на роботу, однак на той час мав замало досвіду. Про Readdle iOS Challenge дізнався із соцмереж і не сумнівався щодо участі ні секунди, бо був впевнений, що це буде цікаво й корисно. Обидва завдання виявилися в міру складними. Знадобилися не лише технічні, а й організаційні навички — щоб встигнути виконати основну частину кейсу і не зациклюватися на дрібницях. Зрештою, я посів перше місце й отримав MacBook. Тепер маю свій робочий девайс, на якому можу вчитися, практикуватися й працювати. 

Проєкт став для мене потужною мотивацією не зупинятися на досягнутому, отримувати новий досвід і відкривати нові можливості. Раджу долучатися до таких івентів і новачкам, і більш досвідченим розробникам. Зараз ринок мобільних додатків дуже швидко розвивається, а це означає, що спеціалісти в цій сфері будуть затребувані».


Альона Старунська
20 років, Київ

Alona


«Про Readdle iOS Challenge я почула від колеги й одразу зареєструвалася. Чомусь не сумнівалася, що візьму з цього проєкту щось нове для себе, і це дійсно було так. На першому етапі я дізналася, як працювати з контекстним меню, попрактикувалася у роботі з жестами та автолейаутом. У другому відкрила для себе jsCore, але, на жаль, не ризикнула його використати. Також розібралася в рекурсії та роботі з рядками. І головне — усвідомила, що деколи треба ширше дивитися на проблему й розглядати альтернативні способи її вирішення.

Я була дуже приємно здивована, коли потрапила в число призерів. Впевнена, що планшет буде корисним для мого розвитку. Вже маю кілька ідей для проєктів, які буде зручно на ньому тестувати, а також читаю з нього книги в дорозі. Також я отримала запрошення на співбесіду у компанію і зараз переживаю, як ніколи».

У Readdle хочуть повторити iOS Challenge ще раз, бо бачать у ньому користь не тільки для джунів, а й для всього ринку українських iOS-спеціалістів. Аби одразу ж дізнатися про старт реєстрації, просто зараз заповнюйте коротку форму.


Інші кар’єрні можливості від Readdle

Компанія також 5 років поспіль проводить програму Readdle Summer Internship. Щоліта до різних відділів компанії можуть приєднатися до 10 стажерів. Протягом інтернатури вони проходять корисні воркшопи та працюють над задачами в межах розробки реальних продуктів для Apple. Таке стажування — хороша можливість зрозуміти весь цикл роботи, попрацювати з досвідченими фахівцями та вдосконалити свої навички. 

Оскільки в Readdle завжди відкриті для молодих талантів, час від часу тут шукають саме кандидатів-джунів. Аби працювати в компанії, Chief Technical Officer та співзасновник Readdle Андріан Буданцов каже, що новачку треба вміти програмувати на Swift і знати фреймворки — UIKit, Foundation, а можливо, ще й SwiftUI. А для подальшого професійного розвитку дуже важливо конструктивно сприймати зворотний зв’язок,  об’єктивно оцінювати свої сильні й слабкі сторони та постійно шукати способи вирішувати задачі ефективніше та якісніше.

Кожен кандидат чи кандидатка для HR-департаменту Readdle особливі, тому тут оцінюють знання і досвід загалом, а ще цінують софт скіли та вміння працювати в команді. І вірять: технічні нюанси можна швидко опанувати, якщо дійсно цього захотіти.

Цікавлять вакансії в Readdle?

Радимо стежити за кар’єрною сторінкою компанії 👉

Readdle

Читайте також

Корисні лінки для студентів: поради, курси, стажування тощо

Хакни що завгодно: що таке хакатон і навіщо брати в ньому участь

Чого мене навчили 4 роки активності й стажувань

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.