Своєю кар’єрною історією ділиться Катерина Клименко-Джулай, яка пережила вигорання, довгі пошуки себе і в результаті знайшла своє покликання. А ми радіємо, що допомогли їй в пошуках улюбленої роботи.
Я завжди по-доброму заздрила всім, хто з дитинства знав, ким хоче бути. Все ж так просто: хочеш бути банкіром — йдеш вчитися на фінансиста, шукаєш стажування в банках і починаєш будувати кар’єру. А якщо такого розуміння немає?
Як я опинилася в рекламі і PR
Я пішла вчитися на економіста. Для мене ця спеціальність була ні про що і про все, але я сподівалася, що далі зрозумію, чим хочу займатися. Плюсом стало те, що на 3 курсі я вже точно зрозуміла, що саме економістом мені бути не хочеться.
Тоді вирішила спробувати себе в рекламі і PR (подумала, що там вже точно не буде нудно). І не прогадала. Я поринула у світ рекламної діяльності на цілих 5 років, спочатку як account-менеджер, а потім вже і як менеджер проектів.
Висновки періоду
Під час навчання варто шукати стажування і пробувати себе в абсолютно різних напрямах, аби розуміти, чим займаються спеціалісти в різних сферах та чи подобається така діяльність вам.
Своя справа та постійний поспіх
Паралельно з основною роботою я все одно хотіла ще щось своє. І мені підвернулася можливість зробити зі свого хобі — йоги — щось більше. Я спробувала викладати йогу в студії, де займалася, а незабаром і сама відкрила студію. Я викладала йогу і фітнес — одне тренування до роботи о 8 ранку і 2 тренування після роботи.
У такому ритмі я довела себе до першої хвилі вигоряння — коли навіть йога, яку я так любила, почала асоціюватися не з розслабленням і відновленням, а з поспіхом. Вранці я поспішала на заняття йогою, потім на роботу, потім знову в зал. І ця постійна гонка перетворилася на суцільний забіг на 2 роки.
У перший рік такого ритму мої вихідні виглядали так: сон, їжа, читання, сон. Мене не вистачало ні на що більше, я просто відновлювалася. Я сама загнала себе до такого стану, що це відбилося і на моїх особистих стосунках.
Звичайно, коли ти свою дівчину бачиш тільки пізно вночі або сплячою на вихідних, такі історії не закінчуються фразою «і жили вони довго і щасливо».
У стосунки теж потрібно вкладати. Але це я зрозуміла набагато пізніше.
А потім так співпало, що мені змінили умови оренди і прийшов новий великий проект. Я зрозуміла, що треба вибирати, і повністю віддалася роботі в агентстві. Але поспіх не зник, просто тепер він був вже без йоги.
Висновки періоду
- Варто заздалегідь планувати масштабування і делегування. Якби я поставила собі в пріоритет знайти тренерів для йоги та фітнесу, а сама б зайнялася управлінням і просуванням — все було б інакше.
- Управління своєю енергією та її правильний розподіл на всі важливі сфери життя — одна з найголовніших навичок, які потрібно прокачувати все життя.
Втеча з колеса білки
Робота в агентствах накладає свій відбиток. Так як проектів багато, а ти одна, починаєш забувати, що є ще щось крім роботи. Як я раніше все встигала? І сходити на обід, і попити кави, і поспілкуватися з колегами? Куди це все зникло? Я собі думала, що перестану викладати йогу і мені стане легше. Але щось пішло не так.
Я пропрацювала більше 5 років в рекламних агентствах менеджером проектів, коли зрозуміла, що треба щось міняти. Я пішла в свій особистий саббатікал. Тільки неоплачуваний і без збереження місця. Простою мовою — звільнилася і пішла в нікуди.
Я свідомо не шукала роботу. Мені потрібне було перезавантаження. Я подорожувала, проводила час з близькими, згадувала, що ж я люблю робити, коли я поза роботою.
Знову почала займатися йогою вранці собі в задоволення, повернулася до здорових цінностей — гуляти в парку, вставати рано вранці і не поспішати (книга «Магія ранку» стала моєю улюбленою), насолоджуватися здоровою їжею. Проковтувала одну за одною книги по саморозвиток, відкриваючи для себе нові знання і методики, які тут же тестувала на собі.
Поступово мені перестала снитися робота. Я тільки через 3 місяці зрозуміла, наскільки ж себе виснажила.
А потім повернулося те саме питання — куди я насправді хочу далі йти і чим займатися.
Висновки періоду
Відкладайте гроші, аби мати можливість зробити паузу. Не бійтеся звільнитися і дати собі перерву, щоб відповісти на питання:
- що я хочу далі робити;
- чи подобається мені те, чим я займаюся;
- приведе це мене до успіху років через 10.
І ось все склалося в одну картинку
Найважливіше питання, яке підштовхнуло мене до змін: «Якби у вас була необмежена кількість грошей і часу, чим би ви займалися?» Мені задавали його і раніше, але зачепило тільки тоді, коли я знайшла на нього таку відповідь: «Якщо ви живете у відповідності зі своїм призначенням, то відповісте: “Те ж саме, що і зараз, але більш масштабно”. Якщо ви відповіли не так — можливо, потрібно переглянути свої цілі».
І що ж мені подобається настільки, що я могла б перетворити це в рід діяльності?
У якийсь момент я зрозуміла: те, що я робила ці півроку, і є те, чим я хочу займатися. Не тільки подорожувати і відпочивати (хоча і це теж!). Я поставила собі за мету — щодня ставати кращою версією себе і відстежувати цей процес. Не обмежуючись однією сферою. З цього все і почалося.
Я почала вести блог в Instagram, де відповідала на ті питання, відповідей на які мені так не вистачало раніше. І незабаром прийшла до того, що хочу поєднати все, що мені подобалося в минулому досвіді — управління проєктами, публічні виступи, структурування інформації, а також вивчення методик щодо поліпшення себе і пошуку особистого відчуття щастя. Ну і, звичайно, ділитися цим з іншими.
Все склалося в одну картинку! Я вирішила, що хочу не тільки класно керувати проєктами, але і розповідати про свої відкриття в сфері вивчення життя в балансі. Так я стала сертифікованим бізнес-тренером.
Висновки періоду
- Створіть свій список того, що вам подобається зараз або що подобалося раніше. Додайте те, що хотілося б робити в майбутньому, навіть якщо поки для цього не вистачає знань або ресурсів. Подумайте, як все це можна поєднати.
- Візуалізуйте. Закрийте очі і уявіть себе через років 5-10: де ви перебуваєте, що навколо, де живете, у що одягнені. Не пов’язуйте це з тим, хто і де ви зараз. Відпустіть своє раціональне мислення і дозвольте собі помріяти. І тоді поступово в голові з’являться основні вектори, за якими ви будете рухатися далі.
Вакансія спеціально для мене!
Коли я почала вести блог, багато знайомих жартували, що я тепер тренер «секти щастя». Звичайно, на мене це впливало. Але я знайшла для себе підтримку у фразі: «Краще робити погано, але робити і пробувати, ніж нічого не робити, але ідеально».
Незабаром я створила свій перший тренінг з самомотивації й успішно провела його. Почала виступати в різних напрямках, склала план і цілі на рік, які зараз реалізовую.
Налагодивши свої процеси, я зрозуміла, що хочу і можу ще взяти в роботу якийсь проєкт, якщо буду ставитися до нього як до свого.
Мені були важливі свобода і автономність в роботі. А також — щоб проєкт приносив користь людям.
Небагато ви бачили таких вакансій, правда? Я переглядала різні вакансії без будь-якого бажання на них відгукнутися. А потім підписалася на Happy Monday. Тут вже за описами вакансій розумієш, що цим компаніям ти потрібен і тебе будуть цінувати, а не використовувати. Спочатку одна вакансія мене зацікавила, потім інша. А потім я вже тільки тут і шукала!
Так я знайшла проєкт, який до мурашок по шкірі збігається з більшістю моїх критеріїв. Це національний конкурс ІТ-проєктів на основі відкритих даних Open Data Challenge, де створюються соціально корисні проєкти антикорупційного значення.
Зараз я координатор цього конкурсу. Я працюю в комфортному для себе режимі, адже тут важливий результат, а не те, скільки ти сидиш в офісі. Тут цінують ідеї, а люди просякнуті любов’ю до того, що роблять! Єдиний нюанс — це абсолютно нова для мене сфера. А все інше — чіткий збіг.
Висновки періоду
- Якщо шукаєте щось — чітко пропишіть критерії, що саме це повинно бути. Навіть якщо це здається малоймовірним.
- Якщо ви виснажилися працювати в одному напрямку — дивіться ширше. Навіть якщо для вас це щось нове — не бійтеся відгукнутися. Можливо, чекають саме вас.
Як у мене все піде далі — буде видно. У будь-якому випадку я знаю, що все буде чудово!
А ще я знову почала вести йогу. Але все вже зовсім по-іншому. Зараз я дуже чітко контролюю процес і у мене є правило: «Виклалась на повну — обов’язково відновись».
Щодня я рано прокидаюсь, п’ю каву і читаю. Слухаю розвиваючі подкасти, займаюся спортом або хоча б зарядкою. Приділяю час творчості, менше ходжу в кафе і більше — на виставки, постійно вчуся чомусь новому. Прокачую усвідомленість і весь час нагадую собі, що я тут і зараз.
Я вдячна за всі можливості, які у мене є, і за те, що щаслива щодня.
Читайте також
Робота 24/7: історії трьох героїнь, які працюють понаднормово
Як підтримувати work-life balance? Поради Надії Двойнос
Як будувати кар’єру з пристрастю? Поради читачів Happy Monday
Готові змінити вектор розвитку та знайти нову роботу?
У нас якраз багато вакансій у креативних індустріях, освіті, ІТ-компаніях, громадському секторі тощо.
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.