Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Плануємо літо: як за 12 тижнів встигнути більше, ніж за 12 місяців

03.06.20 Кар'єра Розвиток 4 хв читання

Привіт! Я Таня Пилипчук, засновниця платформи та спільноти саморозвитку «Пошуршимо?». Сьогодні ділюся з вами конкретними кроками та лайфхаками, як запланувати суперпродуктивне літо та зробити наступні 12 тижнів проривними. Завантажуйте воркбук для ефективної роботи безкоштовно тут>>>

Річні цілі часто так і залишаються лише цілями, записаними в гарному блокноті. Ми такі натхненні на початку року змінити своє життя. Але різко здуваємося за кілька місяців та повертаємося до звичайної колії рутини та звичок.

12 місяців завжди вселяють віру, що є час… І ми зі спокійною душею відкладаємо свої мрії на потім, аж поки не прийде грудень і не дасть нам копняка запланувати наступний рік 🙂 Іронічно, правда?

Якщо вам знайома така ситуація і ви так робили роками (як 95% людей), то квартальна система планування — це те, що варто спробувати. Бо якщо у вас це повторюється з року в рік, ризикуєте прожити пусте життя. Пусте, бо значення мають не мрії, а дії. Результат цих дій по суті не такий визначальний, адже буде це провал чи шалений успіх — ви знатимете, що спробували.

Ситуація ніколи не зміниться, доки ви не зробите хоча б один крок у правильному напрямку.

Ема Морін, з книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди»

Давайте зробимо наступні 12 тижнів дійсно проривними в житті? Не базуючись на новорічних резолюціях, не тішучи себе рожевими мріями, а створивши свою систему досягнення конкретних кроків. Адже кожна ціль — це лише набір кроків + зусилля + час. Пропоную перевернути парадигму довгострокового планування та почати «їсти слона по-шматочку».

З чого почати свої суперпроривні 12 тижнів літа?


Звільніть простір в своїй голові


Поки у вашій голові роїться мільйон думок, незавершених справ та нереалізованих ідей, доти вам буде страшенно важко відділити головне від другорядного, важливе від термінового. Тому першим кроком буде звільнення простору для креативу і аналізу.

ВПРАВА: випишіть усі справи/ідеї/задачі/проєкти/мрії, що сидять у голові. Адже вони забирають у вас енергію і сили, які можуть бути спрямовані на конкретні цілі.


Проаналізуйте попередній період (від початку року, квартал чи місяць)


Аналізуючи, ви будуєте фундамент для майбутніх реалістичних дедлайнів. У вас було таке, що запланували десять справ на день, а зробили одну?

Так, у всіх є бажання зробити все і одразу — це, до речі, найбільша помилка в процесі планування і досягнення своїх цілей, адже це призводить до незадоволення собою, демотивації та зневіри в свої сили.

Вам це потрібно? Мені — точно ні. От тільки виникає питання: як зрозуміти, чи реальними є строки моїх цілей? Відповідь ви можете знайти ТІЛЬКИ у своєму досвіді.

Тому вчіться аналізувати, не порівнювати себе з іншими і триматися правила:

Досягнута ціль — це сукупність концентрації, енергії і часу.

ВПРАВА: проаналізуйте, що вам вдалося здійснити у попередньому періоді, випишіть це у воркбук, та відмітьте, завдяки чому ви отримали успіх? Так само зверніть увагу на те, що НЕ вдалося, і чому?


Створіть свою візію


Це не про місію і не про цілі на 10 років. Більше про те, як ви хочете почуватися загалом. Що робить вас щасливими, що надихає, кого хочете бачити навколо, що хочете робити? Якщо не маєте відповідей на ці запитання, спробуйте поставити їх собі та виділити 20-30 хвилин паузи, щоб пофантазувати.

При створенні візії не такі важливі атрибути вашого життя, а те, якою людиною ви себе бачите. З якими цінностями та з ким навколо.

ВПРАВА: опишіть свою візію та виділіть три глобальні цілі. Хай це буде ваш план на 3 місяці, півроку, рік чи 5 років. Тепер подумайте: що може наблизити вас до візії?


Рухаємося до цілей на 12 тижнів


Ну ось, тепер ви знаєте вектор, куди хочете рухатися. Він може бути розмитий, і це нормально. Наводимо чіткість.

ВПРАВА: подивіться на свої глобальні цілі та вектор руху. Подумайте, з чого варто почати цей шлях, та визначте цілі на наступні 12 тижнів. Поставте конкретну ціль на кожен місяць та розподіліть на кроки. Це буде базою для вашого планування наступного тижня.

Таким чином ви отримуєте конкретний покроковий план дій і єдине, що залишається — почати рух. У цьому вам допоможуть наступні підказки:

  1. Режим — це частинка вашої системи продуктивності. Зробіть свій режим таким, що надихає вас та робить щасливою і продуктивною людиною.
  2. Відпочинок — невід’ємна частина продуктивності. Плануйте активності, що наповнюють вас так само чітко, які і важливі задачі.
  3. Фокус-блоки — виділяйте безперервний час фокусування (без телефону, сповіщень, дзвінків і розмов). Тільки ви і задача хоча би раз на день.
  4. Аналізуйте і святкуйте — планування має робити вас щасливішими, адже ви рухаєтеся до важливої мети. В кінці дня та тижня святкуйте навіть найменші перемоги та аналізуйте, чому щось не вдалося.
  5. Не картайте себе — невиконана задача має свою причину. Не ліниві, а можливо, втомлені? Не знову відклали, а чому відклали? Експериментуйте, пробуйте і створюйте своє життя щодня.

Запрошую на безкоштовний е-мейл курс «Плануй і Кайфуй» — про те, як спланувати своє ефективне суперліто та досягати цілей в кайф. 7 днів → 7 емейлів → 7 аудіо + безкоштовний PDF воркбук (10 сторінок).

Більше подобається планувати на папері?

Радимо придбати стильний планер з набором яскравих наліпок-стікерів від Happy Monday.

Радимо придбати стильний планер з набором яскравих наліпок-стікерів від Happy Monday.

В магазин

Читайте також

Карантин зі змістом: три кроки в бік нових можливостей

3 лайфхаки з управління часом від Анни Мазур

5 порад, як не чекати на натхнення, а створювати його

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: