Американський блогер B.D. Nielsen у своїй колонці на Medium поділився головними помилками, яких допускаються фрилансери-новачки.
1. Залежність від єдиного джерела доходу
Коли я вирішив працювати на себе, а не на когось, то спочатку все було не так просто. Найбільш поширена помилка фрілансерів-початківців – мислити як співробітник. Сенс традиційних робочих відносин у тому, що у вас єдине джерело доходу, ви працюєте на одного роботодавця, а після припинення ваших відносин шукаєте інше джерело.
Я знайшов одну платформу, де постійно була робота, і намагався виконати якомога більше завдань, замість того, щоб приділяти час пошуку нових можливостей і альтернативних джерел доходу.
2. Відсутність розкладу
Дохід і продуктивність збільшуються, коли ви маєте розклад. Після того як пішов з офісної роботи, я не відразу зрозумів, що прокрастинація перед виконанням будь-якого завдання коштує великих грошей.
Якщо ви не складете графік, то будете ставитись до вашої роботи як до хобі, а не серйозної справи, і це спричинить неприємні наслідки.
3. Пошук роботи на сайтах
Одна з головних проблем при пошуку роботи в інтернеті – безліч неякісних резюме і заявок. Роботодавці публікують оголошення про вакансії, які збирають сотні і тисячі відгуків.
Тому виникає ситуація, коли вам або не відповідають, або пропонують дуже малі гроші, бо бажаючих виконати роботу велика кількість. Шукати роботу на сайтах немає сенсу. Краще пишіть компаніям і клієнтам власноруч, пропонуючи свої послуги. Нетворкінг – найкращий спосіб знайти цікавий проект.
4. Необмежений доступ до соцмереж
Коли починаєш працювати на себе, з’являється спокуса зайти на Facebook бодай на півгодини. Пам’ятайте, що ці тридцять хвилин – витрачені гроші. Використовуйте соцмережі під час роботи лише для нетворкінгу. У вас нічого не вийде, якщо ви будете прокрастинувати весь день, переглядаючи відео на YouTube.
5. Робота над низькооплачуваними проектами, щоб звести кінці з кінцями
Якщо ви будете братись за велику кількість низькооплачуваних проектів, щоб прогодувати себе, то не отримаєте кайфу від роботи та вільного часу для великих проектів.
Мій перший «справжній» клієнт звернувся до мене за рекомендацією одного з моїх друзів і заплатив у три рази більше, ніж я отримував від неякісної халтури. За один день із цим клієнтом я заробив більше, ніж за три дні роботи з низькооплачуваними проектами.
6. Відмова від нетворкінгу
Немає нічого страшного в тому, щоб написати іншим професіоналам у вашій індустрії та хоча б представитись. Так ви можете започаткувати тривалі бізнес-відносини або дружбу. В найгіршому випадку ваш лист просто проігнорують. Правильні зв’язки можуть принести вам гроші у майбутньому.
Як фрілансер, ви залежні від інших людей, тому намагайтеся знайти тих, хто буде відкритий до розмови з вами.
Джерело: Medium
Читайте також
Фриланс – моя особиста свобода. Про плюси, мінуси та «підводні камені» роботи на себе
Гід по Upwork: з чого розпочати фриланс-кар’єру?
Українська дизайнерка — про переїзд і роботу у США
Дякуємо!
Тепер редактори знають.