Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Запасаємось на свята: 15 нон-фікшн новинок

12.12.20 Розвиток 11 хв читання

Попереду свята й довгі вихідні, і на відміну від минулого року їх краще проводити вдома під ковдрою. На щастя, українські видавці потурбувалися, щоб нам було що почитати. Зібрали для вас 15 нон-фікшн новинок, яких вистачить, навіть щоб перечекати локдаун. 

«Порядок довкола — спокій у душі» 
— «Видавництво Старого Лева»  

Існує думка, що творчий безлад — невід’ємна частина креативного процесу. Ну а дослідниця порядку Ґретхен Рубін вважає інакше. На її думку, мотлох і невпорядкованість тільки заважають жити й працювати. У своїй книзі вона дає поради, як нарешті позбутися всього, чого давно варто позбутися, і звільнити місце для по-справжньому цінних речей. 

«Ви те, що ви робите. Як створити корпоративну культуру»
— «Наш формат» 

Американський бізнесмен Бен Горовіц зібрав під однією обкладинкою уроки корпоративної культури від геть різних людей (серед яких є навіть рабовласник!). Тут немає готових рецептів, зате є роздуми автора про те, що є культурою компанії, як її сформувати і чи бувають взагалі організації з ідеальною корпоративною культурою. 

Читайте також

Що таке корпоративна культура компанії і як зрозуміти, що з нею не все гаразд?

Читати

«Моя історія в General Motors» 
— «Наш формат» 

Читали «Моє життя та роботу» Генрі Форда? Тоді не пропустіть книгу директора корпорації General Motors і головного конкурента Форда — Альфреда Слоуна. Втім, її варто прочитати й тим, кого не цікавить автомобілебудування, адже Альфред Слоун — насамперед крутий менеджер, за управління якого General Motors стала найкращою компанією на ринку США. 

«Завжди їжте лівою рукою. 15 секретів досягнення успіху в роботі й щоденному житті»
— Vivat  

Найбільше в описі цієї книги приваблює запевнення, що в ній точно немає банальностей, характерних для значної частини мотиваційної літератури, моралізаторства чи теорії, яку незрозуміло як застосувати в реальному житті. Зате є нестандартні поради, неочікувані історії й багато гумору. 

«Допоможіть! Чи дійсно книжки про саморозвиток здатні змінити життя» 
— Vivat

Питання, звісно, на мільйон. Адже книг із саморозвитку тисячі, і не факт, що навіть найкращі з них здатні дійсно допомогти. Журналістка Маріанна Павер протягом року перевіряла на собі дієвість 12 популярних мотиваційних книг — від Стівена Р. Кові до Тоні Роббінса, — намагалася з їхньою допомогою вибратися з боргів та проблем із алкоголем і написала про це книгу. 

Читайте також

Як читати книги для саморозвитку з користю?

Читати

«Емоційний інтелект в бізнесі»
— Vivat

Це вже друга книга Деніела Ґоулмана про емоційний інтелект. Перша стала бестселером, який радять читати психологи, коучі, ейчари й бізнесмени. Друга книга зосереджена на впливі емоційного інтелекту на успіх конкретно на роботі й у бізнесі та способах його розвинути. Адже, на думку автора, саме ця навичка сьогодні важливіша за IQ, освіту й досвід — особливо для тих, кому доводиться керувати людьми.  

Читайте також

Чому всі говорять про емоційний інтелект та як його у собі розвинути

Читати

«Вибір»
— #книголав

Нарешті українською вийшла дуже важлива книга. Едіт Ева Еґер, яка сама себе називає «жіночим голосом Віктора Франкла», пройшла крізь пекло концтабору Аушвіц, а після звільнення зуміла віднайти сенс життя, стала психологинею та спеціалісткою з лікування посттравматичного стресового розладу. Вона допомогла багатьом іншим людям пережити скрутні моменти їхнього життя і написала книгу про те, як звільнитися від травм.

«Уроки з поразок. Як дозволити дитині пізнавати світ і вчитися на помилках» 
— #книголав

Якщо у вас є діти, ви, ймовірно, хочете, щоб вони виросли самостійними й не боялися рухатися вперед і досягати вершин. Американська викладачка Джессіка Леї переконана, що для цього потрібно дозволити їм помилятися. І написала про це книгу, яка охоплює роботу з дітьми у різний період їхнього навчання — у середній, старшій школі та після неї. 

«Задоволення від роботи. 30 способів кайфувати від своєї справи» 
— Yakaboo Publishing

О, наше найулюбленіше — про щасливі понеділки! Автор британського подкасту про бізнес Брюс Дейслі ділиться техніками продуктивності, менеджменту, офісного співжиття і командної взаємодії, які допоможуть глибше зрозуміти робочий процес і  підвищити якість робочого життя настільки, щоб полюбити свої понеділки.

Читайте також

Робота творчості не завада: 3 історії про те, як вдало поєднувати одне з іншим

Читати

«Сторітелінг, який не залишає байдужим» 
— Yakaboo Publishing

Здається, що сторітелінг сьогодні здатний, мов рука Мідаса, перетворити на золото все, до чого торкається. За допомогою сторітелінгу компанії привертають кандидатів, лектори тримають увагу слухачів, бренди продають свої товари й послуги, а блогери пишуть пости, що збирають сотні лайків. Як навчитися розповідати такі історії, вирізнятись і надихати інших, розповідає професійна сторітелерка Кіндра Холл.

Читайте також

5 правил сторітелінгу, які допоможуть писати сильні тексти

Читати

«Zкономіка. Як покоління Z zмінює майбутнє біzнесу»
— Yakaboo Publishing

Ця книга, за словами її авторів, — найповніша інструкція зі взаємодії з молоддю покоління Z. Ви зрозумієте, як керівникам варто адаптувати свої продажі, маркетинг, продукти, стратегії зростання, найму та управління персоналом, щоб претендувати на лояльність чи купівельну спроможність цього впливового й важливого покоління споживачів, працівників і трендсетерів. Бо ходять чутки, що покоління Z змінить усе.

«Досить уже помилок. Як наші упередження впливають на наші рішення» 
— «Лабораторія»  

Погана новина — через певні когнітивні упередження й логічні хиби, які приводять нас до помилкових думок та реакцій, ми часто вчиняємо нераціонально. Хороша новина — це можна змінити. Автор на прикладах пояснює найпоширеніші упередження, навчає їх виявляти та приймати більш зважені рішення.

Читайте також

4 обмеження мозку, які шкодять продуктивності

Читати

«Взаємодія з ворогом. Як працювати з людьми, які не викликають ні довіри, ні симпатій» 
— «Лабораторія»

Автор книги Адам Кехейн — фасилітатор із багаторічним досвідом і займається вирішенням складних конфліктних ситуацій. У книзі він пропонує план дій на випадок, коли вам доводиться співпрацювати з кимось кардинально інакшим чи навіть неприємним. Його методика дозволить досягати поставлених цілей, не відволікаючись на особисте ставлення.

«Про жінок за 50. Психологія вікових змін»
— «Віхола» 

У цій книжці психологиня Наталя Підлісна пояснює особливості жіночих вікових змін, наводить приклади із власної психологічної практики і переконує, що нічого страшного в цьому віці немає, а жінки за 50 можуть і мають сміливо дивитися в майбутнє й насолоджуватися собою та своїм життям.

«Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»
— «Віхола»

Книжку психолога-психотерапевта Володимира Станчишина присвячено тривожності, депресії, соціальним фобіям та іншим психічним розладам, які негативно впливають на спосіб життя людини. Вона не вилікує від тривожних станів, але допоможе зрозуміти —  жити з ними можливо. Головне — зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє свою важливу роль у нашому існуванні. 

У 2021 році чекаємо на нашу власну книгу в переліку новинок! Засновниця Happy Monday Анна Мазур і редакторка Happy Monday Настя Пасенко пишуть книгу про те, як збудувати кар’єру мрії, а видавництво «Віхола» збирається її видати. Триматимемо вас у курсі 🙂

Читайте також

7 книг для саморозвитку від Тані Пилипчук із «Пошуршимо?»

Чому романи корисніші за бізнес-літературу: колонка Тетяни Лукинюк

7 книг для самоосвіти та ефективного навчання від співзасновниці Litosvita

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: