Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що таке #ЩедрийВівторок і як долучитися до нього самостійно, командою чи компанією

24.11.23 Розвиток 4 хв читання

Благодійність, волонтерство й допомога іншим стали невіддільною частиною життя багатьох українців. Тому ми впевнені, що до ініціативи #ЩедрийВівторок цього року (а саме — 28 листопада) долучиться ще більше людей, які зроблять ще більше добра. Що це за ініціатива та як до неї долучитися, розповідає Ірина Грицаєнко, CEO благодійного фонду Zagoriy Foundation.

Iryna Grytsayenko
Ірина Грицаєнко

Про Щедрий Вівторок


#ЩедрийВівторок — це частина глобального благодійного руху #GivingTuesday, що обʼєднує людей заради допомоги одне одному. Ідея #GivingTuesday виникла у 2012 році у США й полягала в тому, щоб у розпал сезону святкових покупок на Чорну п’ятницю та Кіберпонеділок зробити день, присвячений пожертвам. Ініціатори закликали людей спрямовувати щедрість на благодійні цілі, ділитися своїми внесками й надихати інших. Відтоді щороку #ЩедрийВівторок заохочує людей жертвувати свій час, гроші чи ресурси на добрі справи. Цей день припадає на вівторок після Дня подяки, цьогоріч це 28 листопада.

З моменту свого заснування #GivingTuesday перетворився на глобальний рух, до якого долучаються окремі люди, громади й організації з усього світу — загалом зі 150 країн, зокрема й з України. Ініціативу підтримують різні некомерційні організації, компанії та впливові особи, які використовують цей день, щоб підвищити обізнаність про значення й важливість благодійності. 

В Україну #ЩедрийВівторок прийшов у 2018 році з ініціативи Zagoriy Foundation. За 6 років до ініціативи долучилися багато компаній, бізнесів і некомерційних організацій, було зібрано понад 60 млн грн на різні благодійні ініціативи. Щороку залучена аудиторія збільшується, і зараз це приблизно 80 тис. учасників з усієї України. 


Як долучитися до Щедрого Вівторка


З початком повномасштабного вторгнення наше ставлення до благодійності змінилося: слова «українець» і «благодійник» фактично стали синонімами. Хтось вибрав конкретний напрям допомоги та підтримує його донатами, хтось волонтерить чи стає донором крові, ще хтось допомагає потроху всім. 

У #ЩедрийВівторок також не існує єдиного правильного сценарію: кожен може вибрати ініціативу чи форму підтримки, близьку йому за цінностями. Можна долучитися до збору військових на FPV дрони, передати свої речі для ВПО, а можна взяти з притулку тварину й подарувати їй родину — варіантів безліч. Не має обмежень і для самих учасників: до руху можна долучитися особисто, компанією друзів чи колег, як бізнес чи некомерційна організація. 

Ми з командою Zagoriy Foundation підготували кілька простих способів, як можна провести цьогорічний Щедрий Вівторок 28 листопада. Та що б ви не обрали — пам’ятайте, що добро має звучати голосно й надихати інших. Робіть добрі справи, розповідайте про них у соцмережах, додавайте хештег #ЩедрийВівторок  та тегайте сторінку ініціативи @giving_tuesday_ua


Як долучитися особисто

  • Найпростіший спосіб — фінансова підтримка. Задонатьте на збір військових, волонтерів, медиків чи будь-якої іншої ініціативи, що близька вам за цінностями.
  • Зберіть іграшки, одяг, інші речі в гарному стані, які вам уже не потрібні, та передайте їх на допомогу ВПО.  
  • Долучіться до благодійних ініціатив як волонтер, поділіться своїм часом і знаннями для розвитку інших. 
  • Обов’язково поширте інформацію про ініціативу серед своїх друзів та в соціальних мережах.  


Як долучитися спільнотою друзів чи колег

  • Ви можете стати донорами крові й допомогти врятувати життя інших (тільки обов’язково попередньо дізнайтеся про роботу центрів забору крові у вашому місті та правила підготовки до донорства).
  • Організуйте ярмарок, а зароблені кошти спрямуйте на благодійність. 
  • Зберіть книжки й подарунки до Дня Святого Миколая, організуйте цікаві активності, майстеркласи та проведіть час із дітьми, що втратили батьків і потребують опіки.
  • Зберіть продуктові набори для літніх людей, відвідайте їх і обов’язково приділіть час дружній розмові, адже часто спілкування — це те, чого їм не вистачає найбільше.
  • Організуйте поїздку до притулку для тварин, допоможіть з їх вигулом та не забудьте про смаколики для хвостиків.


Як долучитися бізнесам

  • Зробіть відрахування конкретної суми чи відсотку з обраного товару / послуги на користь благодійної ініціативи. 
  • Запропонуйте клієнтам конвертувати бонуси програми лояльності чи кешбек у пожертву.
  • Оберіть ініціативу чи фонд, що відповідає вашим цінностям, для довгострокового партнерства.  
  • Станьте прикладом для інших: розкажіть про практики благодійності та корпоративної соціальної відповідальності у вашій компанії та який позитивний вплив вони вже зробили. 


Як долучитися некомерційним організаціям

  • Підсумуйте всі добрі справи, що зробила ваша організація протягом року, подякуйте своїм донорам та аудиторії, розкажіть про річні результати роботи в соціальних мережах з хештегами #ЩедрийВівторок та #ДоброМаєЗвучатиГолосно. 
  • Запустіть нову фандрейзингову кампанію до Щедрого Вівторка, підкресліть важливість підтримки цієї ініціативи.

#ЩедрийВівторок — це потужне нагадування, що за будь-яких умов завжди є місце для щедрості, співчуття й емпатії. Донати, волонтерство, поширення інформації — кожен може долучитися та зробити свій внесок, дати надію і стати каталізатором позитивних змін у суспільстві. Додавайте 28 листопада до своїх календарів, а добрі справи — до щоденних і щотижневих завдань. Разом ми зможемо підняти хвилю щедрості та зробимо #ЩеБільшеДобра.

Хочете створювати позитивні зміни?

Відгукуйтесь на вакансії, що дозволять це робити 👉

Вакансії

Читайте також

Філантропія незалежності. 32 організації, що вплинули на розвиток українського суспільства

Як ІТ-компаніям долучитися до благодійності

Чи вистачить поклику серця? Як шукати роботу в некомерційних організаціях

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.