Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

67% українських роботодавців стикнулися з кадровою кризою: що вони планують робити

16.08.24 Новини 3 хв читання

OLX Робота та Work.ua дослідили сучасний стан та тенденції ринку праці в Україні, зокрема з’ясували, як роботодавці справляються з кадровим голодом та чи готові працевлаштовувати ветеранів. Розповідаємо деталі.

Тенденції серед шукачів роботи


За даними опитування OLX Робота, проведеного у червні 2024 року (опитали 4426 осіб), 64% українців наразі працевлаштовані, тоді як 23% не працюють і не шукають роботу. Ще 13% респондентів активно шукають нову зайнятість.

Серед тих, хто працює, лише 12% планують змінити місце роботи, в той час, як 60% не мають таких намірів. 39% з тих, хто не працює і не шукає роботу, перебувають на пенсії; 20% не працюють через стан здоров’я; по 18% припадає на тих, хто навчається, та тих, хто не працює через мобілізаційні заходи з боку держави.


Роботодавці готові наймати більше жінок та молоді 


Тим часом компанії активно шукають шляхи подолання кадрової кризи, з якою, за даними дослідження OLX, стикнулися 67% українських роботодавців. Основними причинами нестачі працівників зазначають мобілізацію та складнощі у працевлаштуванні чоловіків (79%), а також міграцію населення за кордон (53%). 

Для протидії кризі роботодавці планують зосередитися на наймі молоді непризовного віку (46%), студентів для стажування (33%), жінок (34%) та чоловіків з «білим квитком»  (32%). 

За результатами дослідження, великі компанії (51+ співробітників) частіше займаються бронюванням працівників, а середні підприємства (11-50 співробітників) більше орієнтовані на найм пенсіонерів та осіб з інвалідністю.


Суттєво зросла кількість вакансій для ветеранів 


Роботодавці також все більше пропонують роботу ветеранам. Про це свідчить аналітика сайту Work.ua. Якщо у лютому 2022 року таких пропозицій роботи було 3229, то у червні 2024 — вже 12334. Тобто їхня кількість зросла майже у 4 рази.

Лише протягом 2024 року кількість вакансій для ветеранів зросла на 82%, що не синхронізується із загальним ринком праці, де роботи побільшало на 22% (що теж чимало).

Але поки що вакансій для ветеранів все одно досить небагато — лише 11% від усіх пропозицій роботи.


На які позиції компанії готові наймати ветеранів


Розподіл вакансій для ветеранів за галузями показує, що роботодавці бачать їх у стереотипно чоловічих сферах, як-от транспорт, звʼязок, охорона.

вакансії для ветеранів


У десятку посад, які найчастіше позначають підхожими до ветеранів, потрапили:

  • водій (1131 пропозиція роботи у червні);
  • менеджер з продажу (714);
  • продавець-консультант (615);
  • вантажник (465);
  • касир (421);
  • менеджер по роботі з клієнтами (397);
  • інспектор відділу охорони (359);
  • експедитор (291);
  • різнороб (290);
  • комірник (274);
  • кухар (230).

Майже 70% вакансій для ветеранів позначені також як «Для людей з інвалідністю». Реальність така, що війна триває і ветеранами стають або за віком, або після поранення, або за сімейними обставинами, наголошують у Work.ua. У 15% вакансій ветеранам пропонують роботу з неповною зайнятістю, у 7% — дистанційну роботу. Це відповідає загальним тенденціям працевлаштування у країні. 

Шукаєте роботу?

Десятки вакансій чекають на ваше резюме →

Вакансії

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.