Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

5 ознак тічера, з яким ви точно нарешті вивчите англійську

20.10.21 Розвиток PR 5 хв читання

Напевно хоч раз у житті ви починали вчити англійську. У школі, коли змушували батьки; в університеті, коли готувалися до іспиту; під час пошуку нової роботи, коли побачили класну вакансію… Але врешті припиняли навчання, закидали курси й досі так і не підтягнули англійську до бажаного рівня. Як думаєте, чому так сталося?

На це запитання у статті відповідають викладачі онлайн-школи англійської FRIENDS та діляться порадами, як знайти того самого тічера, який нарешті приведе вас до бажаної мети. 


То чому ви досі не вивчили англійську?


Уявіть, що навчання — це дистанція з перешкодами. Коли ви лише починаєте вчити англійську (це перші кілька метрів дистанції), все виглядає просто та зрозуміло: a/an вживаємо, коли говоримо про щось нове або загальне, the — коли про щось конкретне. It’s not rocket science, тобто нічого складного. 

Але що далі вчитеся, то складніше стає. Починає з’являтись все більше перешкод: складніші теми (Perfect, Gerund, ще й Conditionals), незрозуміла лексика, недостатньо практики… Приходить розуміння, що без справді класного викладача прогресу не буде.

Але як його знайти та зрозуміти, що він справді класний? Можливо, треба обирати серед більш досвідчених. Чи тих, в кого більше різних сертифікатів. Або кращі відгуки в інтернеті. Наша відповідь досить несподівана, та щоб побачити її, пропонуємо вам на хвилинку поринути у спогади. 


Найгірший вчитель vs  найкращий вчитель 

Згадайте найгіршого викладача, який у вас коли-небудь був. Як би ви його схарактеризували? Через що ви вважали його таким?

Можливо, він соромив учнів перед цілим класом за те, що вони допустили помилку в реченні; ставив питання із квантової фізики, на які ніхто не знав відповіді, а за це називав нездарами; оцінював не за знання математики, а за особисті якості; насміхався з будь-яких ідей ще до того, як дослухати до кінця; або ж чи не на кожному уроці наголошував, що у вас нічого не вийде в житті — навіть скласти ЗНО. Були у вас такі викладачі? 

Дослідження показують, що найгіршими викладачами ми вважаємо не тих, хто погано знав свій предмет, а тих, хто зверхньо ставився до інших, не був зацікавлений у тому, щоб навчити, можливо, навіть насміхався і проявляв агресію на заняттях.

А тепер згадайте найкращого викладача у своєму житті. Які якості були в нього? Що його відрізняло? Як він ставився до учнів? Мабуть, ви навіть пам’ятаєте, як його звати.

Можливо, це був вчитель математики, який під час пояснення тригонометрії додавав у презентацію меми; чи вчитель літератури, який ставив «відмінно» за письмову роботу, навіть якщо в ній ви не погоджувалися з думкою автора. Можливо, вчитель історії, з яким ви цілим класом залишалися після уроків, аби ще трохи потеревенити про козацькі часи. Чи класний керівник, який під час виховних годин завжди наголошував, що ви можете звернути гори. Або ж, врешті, вчитель фізкультури, якому ви вигадали дуже смішне прізвисько, а йому сподобалось.

Зазвичай, найкращими викладачами у житті стають люди, в яких добре розвинений емоційний інтелект, які розуміють, співчувають та підтримують, навіть коли в навчанні у вас не все вдається. 


Чому емоційний інтелект — найважливіша риса викладача 

Історик Юваль Ной Харарі вважає, що емоційний інтелект для будь-якого спеціаліста — важливіший, ніж конкретні навички, такі як знання математики, історії або програмування. Якщо чесно, він навіть важливіший за знання англійської та методики викладання. Бо цього можна навчитись за кілька тижнів чи місяців, а от змінити ставлення до людей — неможливо або дуже важко.

Співчуття, підтримка та почуття гумору особливо важливі зараз, у нашому цифровому світі. Тому в школі FRIENDS емоційний інтелект — це основний критерій, за яким ми обираємо викладачів. Для цього ми запровадили кілька етапів відбору та співбесід, у результаті яких в школі залишаються лише викладачі рівня френд. Про них далі й поговоримо.


Хто такі френд-тічери і як їх упізнати?


Ось п’ять основних якостей, завдяки яким викладачі школи FRIENDS перетворюють вивчення англійської на захопливий процес, допомагають студентам досягати нових рівнів та особистих цілей з англійською.

Отже, френд-тічери — це ті, хто…


#1 Співпереживають і проявляють емпатію

Так, френд-тічер завжди на уроці дізнається, як у вас справи та в якому ви настрої. Чому це важливо? Уявіть, у вас на роботі був важкий день, виник конфлікт із клієнтом, проєкт на межі провалу чи просто осіння хандра — тобто вам зараз і так не до англійської, а що коли ще й тічер почне вказувати на ваші помилки та виправляти вимову? Найімовірніше, вам захочеться все кинути і втекти.

А чи зміниться ваш настрій, якщо викладач на уроці скаже: так, можливо, у вас зараз не найкраще йдуть справи на роботі, але з англійською точно все гаразд — вам добре вдається слухання, текст ви прочитали без помилок або ж використали у спілкуванні всі фрази з минулого уроку. Тобто зверне увагу на те, що вдається, а над помилками попрацюєте наступного разу.


#2 Звертають увагу на успіхи 

Часом складно вимкнути чи хоч трохи заспокоїти внутрішнього критика. Тому френд-тічери намагаються помічати ваші сумніви та об’єктивно показувати, як відбувається ваше навчання. 

Тобто якщо ви прийдете на урок зі словами: «Я нічого не знаю», «Ніколи не зможу вивчити англійську», «Вчу, вчу, а результату ніякого», ймовірно, тічер пояснить, що так, ваша англійська зараз не на рівні advanced, але ви відвідуєте заняття лише місяць, ваш початковий рівень був pre-intermediate, а за час навчання ви вивчили 70 нових слів, перестали плутати accept та except, ще й почали вживати Past Perfect у розмовах, а до того використовував лише прості часи. Отже, не все погано, так?


#3 Мотивують навіть дуже лінивих

Вам знайомі думки на кшталт: «От гляну ще серію / виберу нове крісло на сайті меблів / приготую обід / зроблю завдання по роботі — і візьмусь за англійську…»? Якщо впізнали себе, то насамперед хочемо сказати, що з вами все ок 🙂 Втрачати мотивацію під час навчання — це нормально. 

Тут важливо розібратись, чому ви відкладаєте завдання. І з цими питаннями також допоможе френд-тічер. Якщо ви зволікаєте, бо тема складна — у нього в запасі є 1000 і 1 методика, як пояснити все простими словами ще раз. Якщо ви відкладаєте, бо не бачите прогресу й вам здається, що це марна трата часу — френд-тічер зможе об’єктивно пояснити, навіщо взагалі така домашка та як змінилась ваша англійська завдяки попередній роботі. Після таких розмов з’являються і розуміння, і мотивація.


#4 Не залишають наодинці зі складними темами 

Напевно, в школі чи університеті вам не раз доводилось чути: «Гарне питання, зроби з нього реферат», «Ця тема складна, буде на домашнє завдання», «Знайди в інтернеті все, що вдасться, і підготуй презентацію». На жаль, френд-тічерам теж таке говорили. 

Тому на своїх уроках вони відповідають на всі питання та розповідають, чим відрізняється Present Perfect від Past Simple, а герундій від інфінітива стільки разів, скільки треба. До того ж усі теми підкріплюють прикладами, вправами та розмовною практикою — ну, щоб точно запам’ятати. Ще можуть порекомендувати, який фільм подивитись чи що почитати на закріплення. А якщо ж у вас виникає питання під час виконання домашки, завжди можете поставити його тічеру в чаті вашої групи. Він і там допоможе.


#5 Відкриті та прокачують англійську в різних напрямах 

«Читаємо текст, перекладаємо його в зошиті, виписуємо незнайомі слова!» — і так кожен урок… Для вас це теж прозвучало як страшний спогад зі школи?

Звісно, для закріплення якогось одного уміння така методика може підійти, але щоб знати мову, треба тренувати все: і граматику, і лексику, і розмовну мову. Тому коли на уроці англійської ви, наприклад, вивчили кілька нових слів із теми про тварин, френд-тічер обов’язково запропонує скласти з ними речення (щоб пригадати граматику), прочитати або послухати уривок із якогось журналу чи статті, яка недавно вийшла (щоб попрактикувати reading та listening), а також ви обговорите, як ці тварини допомагають чи шкодять людині (щоб потренувати розмовну мову). 

Звісно, такі завдання можуть виглядати банально, якщо у вас давно не початковий рівень. У такому разі тічер підготує для вас щось цікавіше: як щодо обговорення теми без вживання часів Simple? Звучить як виклик, чи не так?


Отже, якщо хочете щось вивчити, знайдіть людину, якій будуть не байдужі ваші цілі і яка щиро хотітиме вам допомогти. Яка зможе вибудувати безпечне середовище, де не страшно робити помилки в спілкуванні, долати мовні бар’єри та виконувати щораз складніші завдання. З таким вчителем ви зможете нарешті вивчити англійську до бажаного рівня, який відповідатиме вашим цілям.

Вивчаєте англійську, щоб знайти класну роботу?

У нас багато вакансій для різних спеціалістів в крутих українських та міжнародних компаніях 👉

Вакансії

Читайте також

Що потрібно, аби викладати англійську: вимоги та особливості професії

Тест: дізнайтеся, який би з вас вийшов вчитель

Ключ до будь-якої професії: як знання англійської розширює кар’єрні горизонти

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: