Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Інструменти професії: з чим працює викладач англійської мови

01.03.23 Кар'єра 6 хв читання

Продовжуємо розпитувати фахівців різних професій про те, які інструменти вони використовують у роботі. З чим працює викладач англійської мови, розповідає Юлія Мішко, менторка онлайн-школи англійської Spot School.

Інструменти професії: з чим працює викладач англійської мови 1
Юлія Мішко

Моя викладацька діяльність розпочалась 10 років тому. За цей час я використовувала різні інструменти для викладання англійської — не тільки книги з граматики чи роздатковий матеріал з новими словами. Список, яким я хочу поділитися, може здатися нетиповим, але професія викладача іноземних мов — це поєднання декількох спеціальностей: контент-мейкера, психолога, ментора. Тож для розвитку у цій сфері просто підручників недостатньо. Потрібно постійно шукати нове, дієве і те, що принесе бажаний результат студентам. 


Підготовка до заняття


Інструменти для створення презентацій

Розпочнемо з основ — підготовка до заняття. Це, напевно, найважливіший етап, який не варто пропускати, навіть якщо у вас 10+ років досвіду. Що може зробити заняття не просто ефективним, а й memorable, тобто незабутнім? Звісно ж візуально крута презентація. Пропоную використовувати наступні інструменти для створення презентацій: 

Canva 

Це просто знахідка для викладачів. Тут стільки різноманітних опцій, що можна сидіти весь день і просто їх тестувати: шаблони презентацій, завантаження власного контенту, редагування фото, налаштування тексту, графіків, макетів, кольорів та безліч іншого. Особисто для мене одна з найкращих опцій — це широкий асортимент професійно розроблених шаблонів до будь-якої теми. Дуже проста та зрозуміла в користуванні платформа, яка дозволить вам створити унікальні матеріали саме для вашого стилю роботи зі студентами. 

Особиста порада: беріть одразу ж платну версію і не пошкодуєте. 

Чи є мінуси в Canva? Я користуюсь платформою вже понад два роки й не побачила ще жодного. 

Prezi 

Динамічні презентації, які точно допоможуть утримати увагу ваших учнів. Сервіс має безліч крутих функцій і дуже легкий в користуванні. Фішка для lazy bones, тобто лінивих, — Prezi має багато готових презентації саме для викладання англійської. Тож якщо у вас немає часу чи бажання готувати щось своє, в Prezi можна знайти інтерактивні презентації майже на будь-яку тему. Додаткова перевага у тому, що сервісом можна користуватися як онлайн, так і офлайн.

За час користування знайшла вагомий мінус — дуже багато готових презентацій містять помилки. Особливо це стосується тем з граматики. Тому раджу завжди вчитатись в презентацію перед тим, як її використовувати. 

Звісно, ще є Google Slides, Visme, VIdeoScribe, проте завдяки Canva та Prezi ними користуюсь дуже рідко. 


Платформи з worksheets

На етапі підготовки до заняття варто подумати й про джерела, з яких ви будете брати основний матеріал. Колись це були суто книги від різних видавництв. Але на мою думку, від такої практики потрібно відходити. Книги можна використовувати як додатковий матеріал для пояснення якихось дуже сталих речей, наприклад, правил граматики. Але підручник як база всього процесу викладання — не дуже хороша ідея. Світ змінюється так швидко, що сюжети, теми, візуальна подача, які є в книгах, наприклад, 2021 року, вже неактуальні. Раджу натомість активно використовувати платформи із сучасними worksheets (робочі аркуші). 

Fluentize

Тут ви знайдете сучасні плани уроків на основі відео: від YouTube і до уривків з серіалів чи фільмів. Фішка в тому, що Fluentize пропонує два варіанти матеріалу: звичайний файл PDF та інтерактивний файл. Я завжди використовую інтерактивний файл, адже у ньому учень може робити нотатки, позначки, а також зберігати всі зміни. Окрім того, матеріали на Fluentize допомагають пропрацьовувати всі аспекти мови. Тобто, ви отримуєте один файл, з яким можете навчити нової граматики та одразу ж попрактикувати її, дати корисні слова та фрази й використати їх у секції Speaking. Ще й на домашнє завдання щось залишиться. Щиро раджу використовувати Fluentize всім викладачам — ваші заняття вийдуть на новий рівень.

Щодо мінусів: платформа не з дешевих. Можна користуватися безкоштовною версією, проте вам буде доступна дуже мала кількість матеріалу. Також є опція придбання окремих worksheets, ціна одного файлу 3$. Тому вигідніше брати підписку на весь рік. 

ESL Brains 

Справжня знахідка для викладання англійської онлайн. Платформа надає три версії матеріалу: Student’s version, Teacher’s version і e-lesson plan. Якщо ви викладаєте онлайн, зверніть увагу на e-lesson plan, і ваш час підготовки до заняття скоротиться до мінімуму. Розробники сайту подбали про все: вказали рівень матеріалу, дату його публікації, час, за який його можна пройти; дали пояснення, як ним користуватись; показали коментарі до матеріалу та його оцінку іншими користувачами. Всі презентації інтерактивні, а матеріали актуальні та автентичні.  

Чи помітила я мінуси? Жодного. Неважливо, чи ви лише починаєте викладати, чи маєте вже достатньо досвіду, ESL Brains — це те, що вам точно захочеться використовувати знову і знову. 

Linguahouse 

До появи двох попередніх ресурсів, Linguahouse був постійно в мене під рукою. Дуже зручний сайт з більш ніж 3000 worksheets для різних рівнів та потреб: General English, Business English, Medical English, English for kids. А нещодавно вони додали опцію і для самостійного опрацювання матеріалу учнем і перевірки його за допомогою флешкарток. Це дуже хороший ресурс для тих, хто починає свою викладацьку діяльність або ж працює з англійською для специфічних потреб.

З мінусів: мені інколи не вистачає різноманітності самих worksheets. Тому якщо ваші учні звикли до постійних «сюрпризів» на заняттях, Linguahouse може здатись їм занадто передбачуваним. 


Проведення заняття


Інструменти для відеозв’язку

Оскільки зараз більшість людей навчається онлайн, варто згадати й про інструменти для відеозв’язку:

Zoom — наш рятівник в часи пандемії. Зараз сервіс вдосконалюється: розробники працюють над новими фішками, відеодзвінки стають якіснішими, а навчання онлайн — комфортнішим та ефективнішим. Кращого варіанту для групових занять годі й шукати. Адже Zoom має breakout rooms, де можна поділити велику групу на менші, інтеграцію з онлайн-дошкою та календарем, груповий чат та багато іншого. Раджу брати платну версію, бо в безкоштовній немає і третини функцій, які допоможуть вам при проведенні саме групових занять. 

Google Meet — моя любов для проведення індивідуальних чи парних занять. На мою думку, у цього сервісу краща якість відео та звуку, ніж у Zoom, а також, що зараз дуже актуально, Google Meet краще працює при поганому інтернет-з’єднанні, ніж інші його аналоги. Тут немає обмежень по часу, і ділитись відео чи аудіоматеріалами в Google Meet — одне задоволення. А мої студенти зацінили ще й функцію субтитрів 🙂 


Корисні ресурси для викладачів англійської


Що послухати

Є багато подкастів для тих, хто вивчає мову. А що ж послухати тим, хто навчає мови? 

  • Business Daily — BBC подкаст про гроші, бізнес, роботу. Завдяки цьому подкасту у вас будуть актуальні теми для розмови з тими, хто вивчає англійську для роботи.  
  • The Pearson English Podcast — подкаст для професійного розвитку викладачів, де обговорюють тренди в навчанні, нові методики та техніки, діляться порадами.
  • Phrasally Verbocious — ще один подкаст, де розповідають про всі нюанси викладання: від нових тенденцій до class arrangement. 
  • Luke’s English Podcast — ненудний подкаст для тих, хто навчає і навчається. Веде його викладач англійської, який водночас є стендап-коміком. 

Що почитати 

Поділюсь з вами трьома книгами, без яких навіть і не варто починати шлях викладання. 

  • Learning Teaching: The Essential Guide to English Language Teaching, Jim Scrivener — книга, після якої ваш викладацький підхід поділиться на «до» і «після». 
  • The Practice of English Language Teaching, Jeremy Harmer — справжня «біблія» викладача англійської мови. Підійде для всіх, хто тільки починає викладати або ж хоче пригадати забуте. 
  • Grammar for English Language Teachers, Martin Parrott — кращої книги, яка б допомогла вам викладати граматику в деталях, я поки що не зустрічала. Зверніть увагу, що ця книга базується на правилах British English. Якщо вас більше цікавить American English, обирайте Grammar for Teachers: A Guide to American English for Native and Non-Native Speakers, 2nd Edition by A. DeCapua.

Мабуть, головне для вашої викладацької практики — мати базу, а поряд з тим бути відкритими до нових інструментів, адже технології розвиваються швидко, і вони можуть зробити вашу роботу більш ефективною. 

Потрібна робота?

Маємо багато вакансій від перевірених компаній для представників різних професій 👉

Вакансії

Ще більше корисних інструментів

З чим працює SMM-менеджер в агентстві

З чим працює технічний рекрутер

З чим працює проєктний менеджер в ІТ

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: