Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як репетитору перейти в онлайн і де краще викладати?

05.10.22 Кар'єра 3 хв читання


Спочатку через пандемію COVID-19, а згодом і через повномасштабну війну багато процесів, зокрема й освітніх, перейшли в онлайн. Сьогодні дистанційка є найбезпечнішим форматом навчання, що для багатьох уже став буденністю. 


Це стаття для вчителів, які проводять індивідуальні заняття, але ще не «цифровізувалися». Як репетитору перейти в онлайн, що для цього потрібно та де зручніше викладати? Розповідає Дмитро Волокітін, викладач англійської мови в EasySchool. 

IMG 4025 1
Дмитро Волокітін


Що потрібно репетитору для роботи онлайн?


Почнімо з того, чим взагалі відрізняється навчання онлайн і офлайн. З погляду викладання, на мою думку, різниці бути не повинно, адже на уроках має бути цікаво незалежно від форми навчання. Іноді за умови віддаленого спілкування важче знаходити контакт з учнями. Тоді важливо бути максимально гнучким: адаптувати методи викладання й завдання під кожного учня, шукати або придумувати нові ідеї, щоб зробити уроки цікавішими й ефективнішими. 

Моменти, які суттєво відрізняють онлайн-викладання від його офлайн-формату, пов’язані більше з технічними аспектами організації навчання. Онлайн-репетитор обов’язково має вміти працювати з комп’ютером / ноутбуком, адже це головний інструмент для проведення занять. 

Насамперед потрібно розбиратися в особливостях роботи тієї програми для відеозв’язку, через яку репетитор займатиметься з учнем (ZOOM, Skype, Messenger, Telegram тощо). До цього варто додати й інші програми, за допомогою яких учитель може візуалізувати матеріал, щоб інформація сприймалася набагато краще. Це такі інструменти, як Jamboard (онлайн-дошка для одночасного використання учнем і вчителем), LiveWorksheets (програма для створення інтерактивних завдань), Prezi (сучасна заміна PowerPoint для створення анімаційних презентацій).

Також дуже важливо мати стабільне високошвидкісне інтернет-з’єднання та хорошу вебкамеру для якісного відеозв’язку. Ну й бути готовим до технічних проблем, пов’язаних з усім вищезазначеним, вміти швидко на них реагувати й усувати.


Де зручніше викладати онлайн?


У репетитора, який хоче перейти в онлайн, є дві можливості: працювати самостійно або стати частиною онлайн-школи чи онлайн-платформи з репетиторами. Працюючи автономно, може бути важко знаходити учнів, аби забезпечити собі постійне навантаження й стабільний заробіток. Також може бути важко підтримувати високий рівень надання послуг і встигати за всіма тенденціями та змінами навіть у рамках вашого предмета, не кажучи вже про технологічні й інформаційні новинки. 

Саме через це набирають популярність онлайн-платформи, де учень сам вибирає собі репетитора з потрібного предмета. Такі платформи надають обом сторонам гарантію, що вони отримають те, за чим прийшли: учень — знання, а вчитель — учнів і заробіток. За таких умов репетитор може повністю зосередитись на викладанні, а рекламою й пошуком учнів займається платформа. Крім того, вона може також надавати вчителям методичну підтримку: навчальні матеріали, доступ до сервісів для навчального процесу чи навіть планшети (наприклад, у нас в EasySchool планшети видають репетиторам з математики).

Репетитор може сам визначати обсяг своєї зайнятості, але зазвичай в онлайн-школах є мінімальна кількість годин, які потрібно відпрацювати: від 5 до 20 на тиждень. Оплата йде за годину заняття, тому репетитори зацікавлені в максимально повній зайнятості. 

Скільки може заробляти онлайн-репетитор? Розглянемо на прикладі EasySchool. У нас ставка за годину заняття сягає від 120 до 160 гривень (ставка залежить не від предмета, а від рівня компетенцій, кількості годин з одним учнем тощо, а в інших школах можуть бути інші критерії). Мінімальна кількість годин, які потрібно відпрацювати, в EasySchool складає 12 годин на тиждень (2 години на день, 6 днів на тиждень). Тобто мінімальний місячний дохід становить орієнтовно 6720 грн. Якщо розраховувати середню завантаженість (18 годин на тиждень), то місячний дохід може сягати 10800 грн. 

Звісно, ви можете розраховувати на вищий заробіток, якщо володієте високими компетенціями та готові працювати більше. Або поєднувати роботу в онлайн-школі з іншими видами діяльності. Тим паче що репетиторський графік, як правило, це дозволяє: зазвичай уроки проходять у другій половині дня та на вихідних.


Як потрапити на роботу в онлайн-школу? 


Майже всі онлайн-школи чи платформи репетиторів мають відповідні сторінки, де кожен охочий може заповнити анкету для співпраці. Якщо куратори платформи визнають ваші компетенції та вміння такими, що відповідають вимогам, з вами зв’яжуться для наступних етапів працевлаштування. Зазвичай це: 

  • дзвінок рекрутера, який детальніше розповість про принципи роботи компанії та відповість на ваші питання; 
  • онлайн-співбесіда, під час якої методисти перевірять ваші знання предмета, досвід роботи, навички комунікації та роботи з ПК. Частиною співбесіди є демозаняття, і часто саме цей етап є вирішальним. 

Як обрати платформу для співпраці? Особисто для мене важливо, щоб школа не займалась маркетинговим обманом і до мене не приходили учні, які очікують опанувати мову (я викладаю англійську) з нуля до рівня B1 за кілька місяців. Також вирішальними аспектами для мене є організація робочого процесу та планування занять. Важливо, щоб школа дбала про зручність не лише клієнтів, а й викладачів: в ідеалі куратори повинні планувати роботу вчителя таким чином, щоб забезпечити йому комфортний рівень завантаженості з урахуванням індивідуального робочого графіка. 

Після того, як ви отримаєте роботу на платформі для репетиторів, ваше наступне завдання — привабити учнів. Так, маркетингом займається платформа, але від вас необхідні бодай мінімальні зусилля з самопрезентації, щоб серед інших репетиторів учень вибрав саме вас. Для цього на сайтах платформ є сторінки, де учні можуть побачити перелік учителів, ознайомитися з їхніми портфоліо. Майже всі репетитори роблять акцент на своїй освіті, безлічі сертифікатів, методиках роботи. Але, на мою суб’єктивну думку, це не допомагає зрозуміти, чому варто вибрати саме вас. Освіту й досвід треба вказувати, але це не має бути перше та єдине, що ви про себе розповісте. Наприклад, я у своєму портфоліо вирішив розказати, навіщо я працюю викладачем, що мене мотивує, яка моя ціль і що чекає учня на занятті зі мною. 


Які перспективи розвитку є в онлайн-репетитора? 


Репетитор може розвиватися як у рамках однієї онлайн-платформи, так і в інших напрямках. Перспектива розвитку на платформі полягає у збільшенні кількості робочих годин, постійних учнів, підвищенні рівня компетенцій зі свого предмета, а отже — у збільшенні заробітку. 

Окрім цього, ви можете з часом створювати та продавати свої авторські інтерактивні заняття, запускати власні онлайн-курси, марафони, стати наставником для інших викладачів-початківців і навіть відкрити свою школу. 

Хочете стати репетитором онлайн?

Долучайтесь до команди онлайн-платформи з репетиторами EasySchool!

Деталі

Читайте також

Ми з України: 29 зручних вітчизняних сервісів для бізнесу

Як вивчати англійську самостійно? 15 порад від викладача

4 історії, як запустити власний онлайн-курс

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!