Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як шукати співробітників, якщо ви відкриваєте офіс в Польщі: поради рекрутерки

31.01.23 Happy HR 4 хв читання

Багато українських компаній, які через повномасштабну війну релокували свій бізнес до Польщі, зараз шукають там спеціалістів. Й стикаються з відмінностями українського та польського ринків праці. Про них у статті розповідає засновниця рекрутингового агентства VSK Consulting, консультантка Дія.Бізнес Вікторія Кощавцева і ділиться лайфхаками для успішного найму в Польщі.

Як шукати співробітників, якщо ви відкриваєте офіс в Польщі: поради рекрутерки 1
Вікторія Кощавцева


До чого варто бути готовим, якщо ви наймаєте персонал в Польщі


1. Менше кандидатів у пошуку

Пошук персоналу у сусідній державі не буде таким швидким, як в Україні. Польща досить довго вважалася країною «одного роботодавця», тобто люди звикли працювати по 10-15 років в одній компанії. За оцінками місцевих HR-фахівців, в останні три роки ця тенденція змінюється, але українська практика, коли фахівці працюють в одній компанії в середньому 2-3 роки, ще не стала нормою. Тому кандидатів у відкритому пошуку в Польщі набагато менше.


2. Мало відгуків на вакансії

Якщо ви розміщуєте вакансію на джоб-сайтах, то не очікуйте на численні відгуки, їх буде мало, але серед них буде велика кількість релевантних. А все тому, що описи вакансій місцеві кандидати читають вдумливо та відгукуються досить свідомо. Також врахуйте, що вартість розміщення вакансій в Польщі є досить високою, і тут ви не знайдете доступів до баз резюме, як в Україні.


3. Кандидати обирають офіс…

Пандемія, а тепер і повномасштабна війна, змусили нас бути гнучкими та мобільними, тому ми надаємо перевагу віддаленому формату роботи. А от працівники у Польщі більш консервативні й радше обиратимуть офісну працю. Тому заздалегідь подбайте про комфортні робочі місця, зону для харчування тощо.


4. …і цінують ворк-лайф баланс

Українські роботодавці, особливо з малого та середнього бізнесу, передовсім шукають дуже мотивованих співробітників, у яких «горять очі» та які «прагнуть розвиватися». У Польщі ж, де ринок зарплат сталий і різниця у розмірах зарплатні невелика, люди більше орієнтовані на стабільність та цінують своє приватне життя. Саме воно, зазвичай, тут на першому місці, а не робота та кар’єра. Робочий день у Польщі, як правило, триває до 16-ї, і традиції затримуватись в офісі немає. Вихідні та святкові дні — час тільки для приватного життя. І, наприклад, знайти менеджера з продажу, який буде прагнути продавати якомога більше, буде складно. Тут загалом процес продажу побудований по-іншому, немає такої школи та потреб у бізнесу. Тому зверніть увагу на лідогенерацію, маркетинг та CRM одразу — навряд чи людина буде робити це самотужки.

Як скласти ідеальну вакансію?

Завантажуйте наш безплатний порадник 👉

Завантажити

То як наймати персонал у Польщі


Планувати вихід співробітників варто мінімум за два місяці до запланованої дати початку роботи офісу. За цей час потрібно: 

  • вивчити нюанси законодавства, що регулюють відносини між роботодавцем та співробітником — в Польщі та Україні вони різні;
  • визначити рівні заробітних плат ваших працівників, щоб вони відповідали ринковим (тут озвучуються нетто та брутто). А для цього варто зробити попередній аналіз. Тут у пригоді стануть статистичні дані, яких у Польщі багато у відкритому доступі, та спеціалізовані сайти з показниками рівнів заробітних плат за усіма спеціальностями та локаціями (наприклад, wynagrodzenia.pl);
  • розмістити вакансії в соцмережах (добре працюють LinkedIn, Facebook, Instagram) та польською на локальних джоб-порталах (OLX, Pracuj, Praca та інші). Майте на увазі, що вказання віку, статі бажаного кандидата в Європі заборонені. Також не можна запитувати на співбесіді про сімейний стан або особисте життя;
  • підготувати робочі місяця та адаптаційні матеріали для співробітників польською мовою; 
  • вибудувати бізнес-процес так, щоб він збігався з найпоширенішим графіком роботи у Польщі: з 8 до 16-ї. 

Щоб уникнути мовного бар’єра та проблеми ментальних розбіжностей, у вас може виникнути думка наймати кандидатів-переселенців з України. Це справді непогана ідея, та краще, якщо у вас у команді будуть як українці, так і поляки, тому що глибоке знання мови, ринку, місцевого менталітету, особливостей бізнесу дуже важливі для розвитку компанії на новому ринку. 

Впевнена, що за належної підготовки та відкритості до нового досвіду можна досягти чудових результатів — знайти професіоналів, котрі допоможуть розвитку українського бізнесу за кордоном. Нехай все вдається!

Шукаєте співробітників?

Розміщуйте вакансії у нас на сайті 👉

Розмістити

Читайте також

Де українцям знайти роботу під час війни: база work-ресурсів

«Поки зі мною ноутбук, я завжди матиму роботу». Історії фрилансерів в еміграції

Як не потрапити в халепу в новій країні? Поширені помилки мігрантів

Розсилка для компаній-роботодавців від CEO Happy Monday

Розсилка з головними новинами ринку найму та бренду роботодавця, а також оглядом головних оновлень платформи для роботодавців.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: