Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як спорт сприяє кар’єрі? Досвід маркетологині, що покращує софт скіли завдяки тенісу

09.11.23 Історії Розвиток 5 хв читання

Привіт! Мене звати Ліза Касьян, я працюю Marketing Manager у компанії Cpamatica. А ще понад 5 років займаюся тенісом і помітила, що тренування на корті допомагають мені прокачувати софт скіли, необхідні в роботі. Про користь великого тенісу для кар’єри розповідаю далі.


Що спільного між маркетингом і тенісом  


У роботі перфоманс-маркетологинею мене найбільше надихає повна відповідальність за проєкт: я розумію, як мої дії безпосередньо впливають на результати бізнесу. Але шлях до позитивних показників може бути доволі тернистим. Так само і в тенісі: необхідно наполегливо тренуватись, щоб побачити, що ти вже щось можеш. 

Ще зі спільного — відсутність стелі для зростання. У тенісі немає меж: завжди буде хтось професійніший за тебе. Це драйвить і мотивує продовжувати. Те саме й у маркетингу: які досягнення не були б сьогодні, завтра вони можуть бути ще кращими.

А ще теніс недарма називають психологічною грою: адже все залежить не лише від майстерності, а й від того, наскільки ви психологічно стійкіші за свого опонента. Цей момент вичікування є і в роботі маркетологом. 

Тож завдяки грі на корті я отримала досвід, який допомагає мені не тільки в тенісі, а й у роботі. 


Три м’які навички, які можна розвинути на корті


Власний досвід продемонстрував мені, що гра в теніс дійсно прокачує кілька важливих софт скілів, а саме:

  • зменшення страху перед поразкою, орієнтація на досягнення цілей;
  • покращення концентрації та критичного мислення;
  • контроль емоцій. 

Далі розкажу більш детально, як це сприяє моїй роботі. Можливо, це допоможе вам у кар’єрі, а може — мотивує на заняття тенісом 🙂


Зменшення страху перед поразкою, орієнтація на досягнення цілей

У грі в теніс, як і в деяких робочих процесах, треба подолати страх, щоб почати діяти, інакше на вас очікує поразка. Але й поразок не варто боятися: теніс навчив мене не опускати руки після невдач та продовжувати працювати для досягнення результатів. 

Факапи сприймаються простіше, і внаслідок цього я швидше досягаю бажаних цілей.

Після програного м’яча потрібно не зациклюватися на попередній помилці, а продовжувати й показувати свою найкращу гру. У вас просто немає часу, щоб переживати свою помилку знову й знову, жаліти себе. Ні, ви маєте швидко зібратися та рухатись далі. 


Покращення концентрації та критичного мислення

Теніс вимагає швидкого аналізу ситуації на корті, певної тактики. Тому він прокачує навичку думати на ходу, яка допомагає адаптуватися до динамічних змін у перфоманс-маркетингу. Деякі кампанії можуть відпрацьовувати роками, але раптом щось змінюється — і все, це більше не працює. Тож потрібно не триматися за старі креативи, а концентруватися на нових, більш ефективних підходах та рішеннях. 

Також завдяки тенісу я навчилася краще зосереджуватися і загалом концентруватися лише на тому, що залежить від мене: що особисто я можу зробити для покращення результату.


Контроль емоцій

Зайві емоції — точно не те, що потрібно в роботі з командою чи перемовинах. Те саме стосується й корту. Граючи в теніс, я почала звертати більше уваги на свої емоції, і тепер я контролюю їх, а не вони мене. Звісно, не завжди, але здебільшого. 

Це позитивно впливає на взаємодію в команді, а також допомагає запобігати вигоранню. 

Вигорання на корті чи на роботі дуже схожі, але на корті його легше помітити.

Серед маячків вигорання, на які варто звертати увагу, можу виділити такі:

  • немає бажання йти на тренування/гру, і ви просто змушуєте себе це робити, щоб підтримувати фізичну активність;
  • ви стаєте більш дратівливими, сперечаєтесь через кожне слово або коментар напарника/суперника;
  • зникає бажання навчатися, ви перестаєте сприймати якісь рекомендації;
  • хочеться опустити руки та кинути теніс.

Погодьтеся, якщо тут замінити слова «теніс», «тренування», «гра», «напарник» на «робота» чи «колега» — суть не зміниться. На роботі, як і на корті: якщо ви вже не можете дивитися на робочі завдання, а руки опускаються — вигорання близько, треба взяти паузу та звернутися за порадою до спеціаліста. 


Теніс — це школа


У цьому виді спорту можна відточити навички, які допоможуть вам у кар’єрі та в особистісному розвитку. Особисто для мене деякі софт скіли, набуті під час гри, вдало доповнюють роботу в маркетингу. Як гра не закінчується в кінці сету, так і кампанії продовжують відкручуватися у рекламних кабінетах, а можливості — масштабуватися. І навіть якщо сьогодні не вдалося — завтра все може змінитися на 180 градусів. 

Головне — бути відкритим до нових ідей та викликів і, звісно ж, ніколи не переставати вчитися. Це важливі принципи, яких я дотримуюсь у житті та які імпонують мені в маркетингових процесах. Саме вони роблять роботу й життя такими захопливими.

Потрібна робота?

Маємо безліч вакансій у креативній індустрії, ІТ-компаніях, освіті тощо 👉

Вакансії

Читайте також

Завжди в пошуках талантів: як потрапити до команди Cpamatica

Гра, що допоможе увійти в ІТ: як ґо розвиває потрібні айтівцям навички

Граємо і прокачуємося: як за допомогою настільних ігор розвивати професійні навички

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: