fbpx

Стукайте у всі двері! З чого почати, коли ви не знаєте, що робити?

Ірина Пастухова Чт., 18.10.18 Кар'єра

Чи бувало так, що ви відчували, що настав час змін, хотіли рухатись вперед, але не знали, з чого почати? Як діяти, коли поради, роздуми та аналіз не допомагають?

У цій ситуації можна взагалі нічого не робити. Але є великий ризик залишитись на тому самому місці. І це теж вибір. Та більш дієвий варіант – спробувати себе в новому. У цьому переконалася наша авторка Ірина Пастухова.

Людина відчуває себе щасливою, коли займається цікавою справою, бачить її цінність та результат. На жаль, ми не завжди маємо чітку ціль, бачимо свій шлях та покликання. У цьому випадку я рекомендую дієвий метод – «стукання у всі двері» 🙂

Поради з власного досвіду

1. Робіть те, що відчуваєте

Слухайте власний відгук – він є, варто тільки захотіти його почути. До чого тягне, що приносить радість, що запалює вогник всередині, від чого з’являється цікавість, бажання дізнатись більше? Це можуть бути випадкові речі.

2. Це нормально, якщо у вас виникає страх

Ви можете хвилюватися, що це комусь не сподобається або про вас щось не те подумають. І що? Долайте внутрішній супротив, адже він завжди виникає, коли йдеться про новий досвід.

3. Зацікавив захід? Дійте!

Зайдіть на сторінку, напишіть організаторам, розкажіть про ваше бажання долучитись до проекту, чим саме ви можете бути корисним. Згадайте, що у вас гарно виходить та приносить задоволення. Саме це ви робите від внутрішньої мотивації.

4. Будьте щирі в емоціях

Якщо щось привернуло вашу увагу – поділіться цим з організаторами. Розказуйте, що на вашу думку буде цінним. У процесі спілкування можуть з’явитися нові ідеї або запитання.

5. Якщо подобається якась конкретна сфера

Знайдіть у Facebook тематичні події, пошукайте на відповідних сайтах вашого міста. Ідіть на подію і спостерігайте за собою – до чого виникає цікавість, інтерес. Підходьте до людей, питайте про їх діяльність, розповідайте про себе. Будьте живим і справжнім.

6. Знайдіть сторінку групи чи лідера компанії, яка вас цікавить

Напишіть свій відгук про роботу чи вдячність за проведений івент тощо. В особистому повідомленні вкажіть, що саме вам сподобалось (атмосфера, тема, люди, організація, місце тощо), що було цінним саме для вас. Також запитайте, чи можна долучитись до проекту. Вкажіть, який досвід маєте, чим саме хочете бути корисним.

Почавши проактивно діяти, ви:

• отримаєте нові можливості, знання, навички, ідеї, досвід;

• познайомитесь із цікавими та впливовими людьми;

• зрозумієте, що боротися зі своїм страхом – драйвово;

• відкриєте в собі незвіданий ресурс та енергію;

• відчуєте впевненість, що можете набагато більше, ніж думали;

• додасте яскравих кольорів та різноманіття у життя;

• зрозумієте, що саме приносить вам радість та задоволення у житті і куди рухатись далі.

Не всі варіанти будуть позитивні. Будьте готові до відмов і відповідей, на які ви не очікували. Але це все – досвід і ваш рух вперед.  

Не варто прагнути охопити все і одразу. Часто в такому випадку не робиться нічого конкретного. Шлях відкривається поступово – крок за кроком.

Приклади з власного життя

Я дуже люблю брати участь у цікавих проектах, взаємодіяти з командою, відчувати атмосферу і отримувати разом крутий результат.

1. У Facebook я побачила анонс кар’єрної конференції ProForum.

Зацікавилась, адже деяких спікерів я вже знала. До заходу лишалося кілька днів, але я вирішила спробувати і написала повідомлення на сторінку. Мені відповіла особисто Аня Мазур! Так я познайомилася з класною командою, допомагала зустрічати гостей, слухала цікавих спікерів.

Що отримала? Це був чудовий нетворкінг, досвід волонтерства та організаторської роботи. А ще я відчула і побачила як робляться круті івенти.


2. Я підтримую здоровий спосіб життя і долучаюсь до екотематики, тому не могла пропустити захід «Як жити з 0 відходів з Беа Джонс»
.

Я запропонувала допомогу, і в результаті запрошувала екологічні групи на подію. Також я спробувала писати статті – і зрозуміла, що добре пишу, лише коли є натхнення, а писати під запит мені важко – не відгукується.

Що отримала? Це був новий досвід, нові знайомства, нові факти про себе.

 

3. Я мріяла жити у будинку на природі, але не знала, з чого почати. Мені стала у нагоді група «Зелений край».

Я приєдналася до групи та написала про себе. Так мене помітили і запропонували допомогти в організації зустрічі. Я долучилась до проекту, знайшла нових друзів та однодумців. І все це на лоні природи. У будинок я теж переїхала 🙂 За що вдячна своїм друзям.

Що отримала? Я впевнилася у тому, що в мене є організаторські та комунікаційні здібності, дізналася більше про еконапрямок в Україні, познайомилася з чудовими людьми (з’явились навіть друзі з Бразилії) Як бонус – отримала влітку чудову змогу відпочити, займатись творчістю та допомагати у вирощуванні здорової їжі.


Що ще може стати у нагоді: 

✔ писати всім компаніям, що сподобались, з приводу вільних вакансій, щоб знайти роботу своєї мрії;

✔ у періоди невизначенності шукати поради: написати фахівцям і отримати рекомендації для руху вперед;

✔ зробити комплімент у метро та отримати нове знайомство;

✔ поговорити з людиною на зупинці – і знайти місце роботи для друга;

✔ мріяти потрапити на крутий тренінг, написати – і дивним чином отримати запрошення.

Мозок підсвідомо нас направляє, шукає можливості. Тому робіть і дійте! Страх є, і він нікуди не дінеться. Тільки коли поринаєш у нього, він перетворюється на азарт. Це як гра, з якої потім народжується впевненість у своїх силах, цікаві люди в оточенні, енергія, сили, мета та покликання. Все прийде у потрібний час!  


Еще в рубрике «Практикум»: «3 навыка, которые помогут найти работу своей мечты. Советует Виктор Дубровин»


 

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: