Ми часто розповідаємо, як встигати більше, стати продуктивнішими та демонструвати високі результати. Але успішно справлятися з усіма задачами не завжди означає бути щасливим на роботі. Тож цього разу ділимося історією нашої контент-менеджерки про те, як почати приділяти роботі менше часу, аби знову її полюбити.
Я Аня, контент-менеджерка Happy Monday. Коли у мене є вільний час, я зазвичай використовую його для того, щоб… іще попрацювати. Принаймні саме так я робила донедавна — поки не зрозуміла, що ця стежка точно не веде до задоволення від роботи.
Я радо погоджувалася брати на себе нові проєкти на основній роботі, і в мене не виникало й тіні сумніву, що можна було б сказати: «Здається, я не потягну». Коли на фрилансі мені запропонували написати вдвічі більше статей, ніж зазвичай, я теж зраділа додатковому заробітку й не подумала відмовитись. І байдуже, що тричі на тиждень в мене ще курси англійської з об’ємними домашніми завданнями — за вихідні все встигну!
Навіть коли я їздила на природу на вихідні, мій відпочинок виглядав отак:
Якщо навантаження зростає поступово, легко не помітити момент, коли насправді ти перестаєш виконувати цей новий обсяг роботи так само якісно, як і раніше.
Справжні фанати понеділків не чекають на п’ятницю як на спасіння. А я вже у середу стабільно відчувала бажання звільнитися. Не для того, щоб змінити роботу, а тому, що не відчувала в собі жодних сил і бажання працювати взагалі.
Але ж я знала, що насправді люблю свою роботу! Тож я почала думати, як вийти з цієї ситуації без радикальних кроків. Ось що допомогло мені повернути смак до того, я роблю 👇
Відверто поговорила з керівництвом
Ніхто, крім вас самих, не може адекватно оцінити ваше навантаження і зрозуміти, що зараз у вас забагато задач. І керівництво не дізнається, що вам важко, поки ви самі про це не скажете. Раджу підготуватися до розмови, щоб вона не проходила у дусі: «Ви мене тут завантажили роботою, ви й вирішуйте, як це розрулити». Можна заздалегідь прописати у блокноті, які саме складнощі ви відчуваєте зараз, наскільки вони тимчасові і про що хочете попросити: про відпустку, ще одного співробітника до вашого відділу тощо.
Я відверто зізналася, що дуже втомилася і це позначається на якості моєї роботи. Мені відразу запропонували взяти відпустку наступного місяця і просто зараз делегувати одну з задач. Розмова вийшла напрочуд легкою: я набагато більше часу витратила на те, щоб морально до неї підготуватися.
Почала вимикати сповіщення в робочих чатах у неробочий час
На ремоуті в багатьох стираються кордони робочого й особистого часу. А я ще й люблю відповідати на всі повідомлення і листи відразу, коли б я їх не отримала: хоч опівночі, хоч о 6-й ранку — навіть якщо вони не вимагали від мене негайної відповіді. Ця риса дуже сильно заважала мені відпочивати від роботи у неробочий час. Тому я вирішила вимикати сповіщення з 9 вечора до 8 ранку.
А що про швидкість відповідей на робочі питання говорять правила ділового етикету?
Читати
Відмовилася майже від усіх фрилансів
Чи позначилося це на моїх фінансах? Звісно: за місяць без side jobs я втратила 20% звичайного прибутку. Але з огляду на те, що я була на межі звільнення відразу з усіх своїх робіт, — втратити 20% не так страшно, як 100%.
Я вкотре замислилася над тим, що набирати безліч підробітків — не найкращий спосіб покращити матеріальний стан. Тож вчіть англійську, прокачуйте хард скіли, щоб претендувати на нові посади, поговоріть зі своїм керівництвом, врешті-решт, — можливо, вам давно варто переглянути зарплату. Але продовжувати робити те саме, що ви давно вмієте і робите, просто у більшому обсязі — далеко не найкраща ідея.
Перестала працювати на вихідних
Коли любиш те, чим займаєшся, то не бачиш жодних причин не присвятити улюбленій справі кілька годин на вихідних. Воно ж у радість! Але давайте відверто: у житті є й інші радощі. А якщо займатися улюбленою роботою ще й на вихідних, то ви крадете цей час в інших джерел позитивних емоцій.
Щоб по-справжньому любити понеділки, потрібно, щоб вони дійсно символізували початок робочого тижня, а не були черговим днем безкінечного 7-денного робочого кола.
Щоб точно не було спокуси відкривати ноутбук у неділю, раджу проводити вихідні поза домом. Як мінімум — гуляти в парку чи на набережній, як максимум — вирушити на пікнік за місто. Ми з чоловіком любимо готувати і відпочивати на природі, тож придбали портативний гриль, який дозволяє поєднати ці два захоплення.
Так я повернула собі це приємне відчуття, коли в понеділок відкриваєш ноутбук із задоволенням, бо встигла засумувати за роботою.
Почала бігати вранці
Раніше я вже мала традицію ранкових пробіжок, але потім з низки причин від неї відмовилася (одна з причин — можливість зайву годинку вранці попрацювати). Тепер я зрозуміла, що чи не єдиний для мене спосіб не сідати за ноутбук із самого ранку — це виходити з дому. А пробіжка — чудовий для цього привід. Це корисно для здоров’я, а ще допомагає впорядкувати думки і щодня бачити щось, крім виду з вікна. На ремоуті цієї зміни картинки і фізичної активності дуже бракує.
Ну а далі головне — не зірватися 🙂
Уже кілька місяців я насолоджуюся життям, у якому є не лише робота. І роботу від цього почала любити не менше, а навіть більше. Просто стосунки з роботою, як і будь-які стосунки, мають бути здоровими, а не поглинати нас повністю. Щасливих вам днів тижня — і нехай вони будуть різноманітними!
Читайте також
Не тільки work-life: 4 види балансу, яких не менш важливо дотримуватися
Час додому: чому перепрацювання — це не ок
Комплекс відмінника: коли прагнення бути найкращим заважає жити
Шукаєте роботу до душі?
У нас можна знайти потрібну вакансію серед десятків крутих пропозицій 👉
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.