Раз у сезон ми робимо добірку нових нонфікшн-книжок від українських видавництв. Попереду літо (й відпустки!) — отже, час додати кілька пунктів у свій список must read і поповнити свої книжкові запаси.
«Віхола» продовжує радувати нас крутим українським нон-фікшном. Генеральна директорка компанії Red Bull в Україні Тетяна Лукинюк у співавторстві з журналісткою Людмилою Колб розповіла, як їй вдалося побудувати успішну кар’єру керівниці міжнародної компанії та поєднати її з викладанням, вихованням двох доньок і навіть заснуванням книжкового клубу. Бо можна хотіти й отримати все. Але це не точно 🙂
Як захотіти й написати книжку?
7 порад від співавторки «Як хотіти й отримати все (але це неточно)» Людмили Колб 👉
ЧитатиКнига, якої так не вистачало у 2020 році 🙂 Як за допомогою буддійських практик переживати втрати, справлятися з невизначеністю, реагувати на неприємності й давати раду емоціям. Вона про те, як буддійські практики змінюють наш стан і допомагають у бентежні часи. 37 кроків до рівноваги, гармонії та спокою від науковиці й коуча Ольги Корнюшиної.
«Наш формат» поповнили свою колекцію історій успіхів світових брендів ще однією книгою — про заснування й розвиток компанії-виробника найвідоміших «цеглинок» для дітей (і не тільки). Масштабування, успіх, криза, кадрові зміни — усе, що зробило LEGO одним із символів дитинства.
Американська психологиня Джуді Хо пояснює, як наш мозок функціонує, запалюється ідеями, реагує на виклики й уникає небезпек, що часом призводить до того, що ми не можемо змусити себе щось робити або робимо те, що нам шкодить. Авторка пропонує шість кроків, які підвищать мотивацію, підживлять вашу силу волі й допоможуть уникнути самосаботажу.
Більше про самосаботаж
Як не бути собі ворогом і не заважати власному успіху 👉
ЧитатиГел Елрод, автор нашумівшого «Чудового ранку» вирішив на ньому не зупинятись і об’єднався з мультимільйонером та інвестором Девідом Озборном, аби прокачати наші ранки ще більше. Нова книга сфокусована на ранкових звичках і практиках заможних людей, у багатьох із яких, окрім статків, є ще одна спільна риса — вони прокидаються рано.
Через ряд причин індустрія дизайну була і, на жаль, досі залишається патріархальною. А щоб доробок визначних, але, на жаль, не завжди визнаних жінок отримав належну увагу й повагу, дослідниця дизайну Ліббі Селлерс написала книгу «Жінки у дизайні», де висвітлила діяльність новаторок в архітектурі, промисловому, графічному та цифровому дизайні від початку ХХ століття й до наших днів.
Чому жінок у дизайні так мало?
Конспектуємо причини з книги «Жінки у дизайні» 👉
ЧитатиНе зовсім новинка, але… Видавництво ArtHuss друкує новий тираж автобіографії матері сучасного перформансу Марини Абрамович. Свого часу книга, яка дозволяє зануритися в унікальний життєвий досвід авторки, стала справжнім бестселером і провідником у світ сучасного мистецтва. Новий тираж з’явиться у кінці червня, а поки книгу можна придбати по попередньому замовленню зі знижкою.
Книга для тих, хто мріє про тисячі фоловерів в інстаграмі: тут зібрані найважливіші секрети популярних блогерів — як правильно фотографувати, як вигадувати описи до світлин, як налаштовувати і монетизувати свій акаунт, а також поради з теорії фотографії та композиції, рекомендації щодо програмного забезпечення та багато практичних прикладів для різних тем і стилів стрічки.
Ця книга – своєрідна інструкція, як зберігати спокій і покращити своє життя в умовах невгамовного стресу, надміру інформації, багатозадачності й дедлайнів. Це практичні поради, як протистояти стресу за допомогою зміни харчування, фізичної активності, роботи над емоціями, медитацій, сеансів масажу й сауни і навіть комп’ютерних ігор.
Ми знаємо, як перевірити себе на стресостійкість та її підвищити 👉
ЧитатиВенчурний капіталіст і один із перших інвесторів Facebook у книзі, що стала бестселлером за версією The New York Times, відкриває всю правду про сучасні технології, завдяки яким найпопулярніші соцмережі маніпулюють увагою, шкодять невинним людям чи країнам. А також роздумує над тим, як захищатись і знайти вихід з цієї кризи.
Ця книжка — детальний посібник із невербальних сигналів, з якими ми найчастіше стикаємося в повсякденні. Вона складається з розділів, присвячених різним частинам тіла, і містить статті про понад чотириста найважливіших моделей поведінки, які Джо Наварро — між іншим, колишній спецагент ФБР і всесвітньо відомий фахівець із невербальної комунікації та мови тіла — зібрав за довгі роки спостережень.
Співзасновник і генеральний директор компанії Netflix Рід Гастінгс та професорка бізнес-школи Ерін Маєр проаналізували історію успіху цієї компанії. Ви дізнаєтеся про залаштунки роботи в найбільшому стримінговому сервісі, який досягнув неабияких успіхів завдяки унікальній корпоративній культурі. І знайдете поради, як створити компанію, у якій хочеться працювати та впроваджувати інновації.
Професійний біохакер Дейв Еспрі опитав понад 450 людей, які змінили світ завдяки своїм відкриттям — науковців, психологів, митців, бізнес-лідерів, — і зібрав їхні поради, як позбутися страхів, перестати зациклюватися на негативному досвіді, мати здоровіший сон, вийти за межі шаблонів мислення і загалом поліпшити самопочуття та продуктивність.
Камаль Равікант випробовував себе на міцність у Гімалаях, в армії США, пішки пройшов 550 миль по Іспанії, мешкав у Парижі, працював у Силіконовій долині та написав книгу про те, як нарешті полюбити себе, не озираючись на інших. І віднайти самоповагу, на яку заслуговує кожен із нас.
10 корисних порад, як розвинути впевненість у собі 👉
ЧитатиПравила мислення — це ключові принципи того, як приймати розумні рішення, боротися з прокрастинацією, знати, коли піти на компроміс, уникати помилок, знаходити різні варіанти, ефективно думати разом з іншими, зберігати активність розуму, мислити креативно, підтримувати позитивні думки. Засвоївши ці правила, ви станете людиною, яка завжди знає, чого вона хоче.
Джеймс Клір ділиться надзвичайно цікавою і по-справжньому продуктивною методикою напрацювання корисних звичок. Нашпигована стратегіями із самовдосконалення, книга навчить, як набути навичок, що працюватимуть на вас, а не проти вас. Єдиного правильного способу набуття корисних звичок, звісно, не існує, але автор пропонує найкращий із відомих підхід, який спрацює незалежно від того, з чого саме ви починаєте і що саме намагаєтеся змінити.
Саме цю книгу радить редактор Forbes Ukraine у своїй статті про те, як читати книги з користю 👉
ЧитатиБачу, ніхто не збирається лишати нас у спокої із тими ранковими прокиданнями 🙂 Експерт із досягнення лідерства та високої продуктивності Робін Шарма представив ідею «Клубу п’ятої ранку» понад двадцять років тому, заснувавши її на революційному ранковому режимі. За цей час цей режим дав змогу численним клієнтам автора максимально збільшити ефективність своєї роботи, легко протистояти грандіозним викликам, зміцнити здоров’я та забезпечити душевний спокій.
Ранні пташки: як та навіщо прокидатися о 5 ранку 👉
ЧитатиЦе історія Ґленнон Дойл, яка довго жила, як і більшість жінок: з усіх сил намагалася бути хорошою донькою, партнеркою, працівницею, матір’ю, подругою, — сподіваючись, що це зробить її щасливою. А натомість почувалася просто втомленою та виснаженою. Проте одного разу вона усвідомила: насправді я проживаю не своє життя! Жінка зробила крок у зовсім іншому напрямку, перестала бути хорошою для всіх і стала вільною.
Джим Квік — всесвітньо відомий фахівець із поліпшення пам’яті, оптимізації роботи мозку та прискореного навчання — прискіпливо дослідив усе, що заважає нашому мозку працювати на повну силу, й розробив систему, яка дає змогу натренувати його, відкоригувати свої спосіб мислення та мотивацію, а відтак — прямувати до мети найкоротшим шляхом.
У цій книзі докторка Мандіп Рай, яка вивчала філософію, політику, економіку та працювала в ООН, визначила певну засадничу цінність кожної країни, про яку пише, і таким чином створила незвичний путівник, що водночас спонукає нас замислитися про наші власні системи координат. Це нагода поглянути на себе очима світу, по-новому оцінити свої можливості й виклики, які стоять перед нами як світовою спільнотою.
Cамообман — штука шкідлива, якщо не сказати небезпечна. То чому ж тоді він всюдисущий? Автори «Корисних самонавіювань» Шанкар Ведантам і Білл Меслер обстоюють думку, що самообман може дуже непогано прислужитися нашому успіху й добробуту. У книжці багато незвичайних історій, розповідей про наукові дослідження й численні експерименти з несподіваними результатами.
«Купи гречку, всі так роблять»: 5 пасток розуму в кризових ситуаціях 👉
ЧитатиКомпанії, особливо великі, і досі лишаються надміру бюрократичними. І це їм шкодить: зміни впроваджуються повільно або й узагалі відсутні; потреби працівників не враховуються, а інноваційних рішень не народжується — бо такі установи не надихають. Як таким організаціям стати креативними, гнучкими, сучасними? Створити іншу бізнес-модель, яка в основі своїх принципів орієнтуватиметься не на бюрократію, а на людинократію.
Автор піраміди потреб Абрахам Маслоу стверджував, що самореалізація людини відповідно до ієрархії потреб може спричинити її вихід за рамки усвідомлення лише власного Я, а отже і привести до реалізації значно вищих, духовних потреб. Але після інфаркту він почав переглядати власну систему: бо, раптом опинившись на самому низу піраміди, відчув, що взагалі виходить за її межі. Ця книжка розкриває ті питання, які так і не зміг свого часу розкрити Маслоу, і вчить, як реалізуватися у такий спосіб, щоб ставити значно важливіші цінності вище за потреби власного егоїстичного Я.
Світ змінився, а ми все ще керуємося давніми страхами, застереженнями і сумнівами. Ми шукаємо безпеки і не наважуємося ризикувати та змінюватися. Як почати вірити в себе й довіряти собі? Як припинити себе применшувати? Треба тільки розпізнати і подолати MINDFUCK. Як це зробити, радить Петра Бок, одна з найвідоміших коучинь Німеччини.
На відміну від своєї попередньої книги «Передбачувана ірраціональність», поведінковий економіст Ден Аріелі відстоює думку, що така ірраціональна природа й робить нас прекрасно людяними і додає життю фарб — наприклад, наша здатність знаходити сенс у роботі, закохуватися в наші творіння та ідеї, готовність довіряти та здатність адаптуватися.
Що ще почитати
6 книг про продуктивність
7 книг, які допоможуть навчитись нового
5 класичних книжок із менеджменту
Дякуємо!
Тепер редактори знають.