Хвилювання на співбесіді може стати на заваді бажаному оферу. Та будь-які навички приходять з досвідом, навіть вміння успішно проходити інтерв’ю. Щоб тренуватися, не обов’язково подаватися на десятки вакансій — це можна робити й самостійно, за допомогою онлайн-тренажерів для співбесід. Підготували для вас добірку таких безплатних сервісів.
Більшість онлайн-тренажерів в нашій підбірці ідеальні для співбесід англійською, та будуть корисні й для україномовних користувачів, адже розрізняють не лише те, що ви кажете, а і як: інтонацію, темп, повторюваність у відповідях тощо. Все, що оцінюватиме й реальний рекрутер.
The Interviewer Bot
Свіженький телеграм-бот від українських розробників, які використали свій досвід у сфері, аби допомогти користувачам успішно проходити IT-співбесіди. В меню доступні питання із трьох спеціалізацій: проєктний менеджмент, бізнес-аналіз і тестування програмного забезпечення. Можна обрати один з напрямів та розпочати текстовий чат із ботом.
В майбутньому автори планують додати також питання на знання мов програмування, та володіння софт-скілами. Також в роботі — опція голосових повідомлень та можливість поставити боту своє питання.
Бот україномовний (однак очікується й англомовна версія), безкоштовний для українських користувачів.
Interview Warmup
Платформа від Google на базі штучного інтелекту, за допомогою якої можна відчути себе ніби на реальній співбесіді.
Перед початком потрібно обрати свою спеціалізацію серед наявних — Data Analytics, E-Commerce, IT Support, Project Management, UX Design та General. Після цього ви почуєте п’ять питань, на які можна відповісти голосом або ж текстом. Вони можуть бути ситуаційними («Як ви вчинили б, припустившись помилки?»), технічними («Які інструменти ви використаєте для цієї задачі?»), або стосуватися вашого бекграунду та цілей («Чого ви очікуєте від нової роботи?»).
Далі ви отримаєте відгук від штучного інтелекту про те, як все минуло: наприклад, чи повторювались ви у відповідях, або чи стосувалась ваша відповідь поставленого питання.
Боїтеся проходити співбесіди?
Наш онлайн-гайд допоможе всебічно підготуватися до інтерв’ю та впоратися з будь-якими страхами
До гайда
LinkedIn
Платформа для пошуку роботи тепер допомагає і правильно підготуватися до співбесід. Щоб відкрити цю опцію, потрібно перейти на англомовну версію — у веб або мобільному додатку. Вона буде доступна на сторінці «Вакансії» відразу після того, як подасте заявку, а також на панелі управління «Трекера вакансій», де відображуються ті, на які ви подалися.
Натиснувши кнопку «Practice and get feedback», можна записати відеовідповідь на питання від штучного інтелекту (або відповісти письмово) та отримати миттєвий відгук, що саме варто покращити. Наприклад, темп — кількість слів за хвилину, або порекомендує прибрати зайві слова та вигуки для заповнення пауз («гм», «хм») тощо.
Також можна відправити свою відповідь будь-кому з ваших контактів на Linkedin, щоб отримати більш розгорнутий та конструктивний фідбек.
InterviewBit
Платформа для програмістів, яка допомагає підтягнути знання різних мов, інструментів та технологій, а також потренуватися в їх використанні перед співбесідою. Є план підготовки до інтерв’ю, розрахований на один тиждень, чотири або дванадцять, залежно від рівня кандидата.
Також можна скласти уявлення про технічні питання, які зазвичай ставляться під час співбесід. А якщо ви вже точно знаєте, до якої компанії хочете потрапити — наприклад, Google, Amazon або Facebook, тут є окремі розділи з порадами, що саме потрібно, аби успішно пройти всі етапи відбору (від знання культури компанії до вміння розв’язувати конкретні задачі).
Android Interview Questions
Український застосунок для Android, який створив розробник Віктор Манза. Допоможе підготуватися до технічного інтерв’ю, містить понад 200 питань з різних категорій, що стосуються Android-розробки, мов програмування Kotlin та Java.
Після встановлення застосунку можна одразу перейти до тренувань. У фільтрах встановіть бажані категорії питань, які потім випадатимуть у довільному порядку. Якщо ви не знаєте відповіді, її можна подивитися, натиснувши кнопку нижче, й таким чином підтягнути теорію. Або ж перейти до наступного запитання.
Pramp
Ком’юніті від навчальної платформи для програмістів Exponent (назву якого скорочено від Practice Makes Perfect) і водночас — інструмент для підготовки до співбесіди. Залежно від того, що саме ви хочете потренувати (знання алгоритмів, коду або ж вміння розповісти про себе), автоматично підібраний співрозмовник під’єднається до вас у відеочаті. І ви можете відповідати на його питання, а потім помінятися ролями, аби й ви могли уявити себе на місці рекрутера, що проводить інтерв’ю. Або ж запросити до розмови друга чи колегу.
Glassdoor
Платформа дозволяє користувачам — співробітникам різних компаній та тим, хто лише шукає своє місце, лишати відгуки про роботодавців, обговорювати умови праці, рівень заробітної плати для різних позицій, чим виправдовує свою назву.
Додатково кандидати можуть знайти список актуальних питань, які їм можуть поставити на співбесіді. Для цього потрібно ввести назву компанії або бажаної позиції та обрати локацію (країну або місто). В пошуку відобразяться питання, які ставили іншим кандидатам, а якщо відкрити розділ «Interviews» на сторінці конкретної компанії, можна дізнатися, як там проходять співбесіди, зі слів тих, хто вже спробував.
Бонус: тестовий дзвінок в Zoom
Під час реальної співбесіди ми думаємо, як краще відповісти на питання, а не про те, який маємо вигляд. Втім, це також може бути важливо, адже впевнені відповіді та зоровий контакт лишають краще враження про кандидата. Тому вже маючи уявлення, які питання очікувати і що саме будете на них відповідати, краще потренуватися, наприклад, в Zoom, запустивши тестовий дзвінок і зробивши запис, аби побачити себе очима рекрутера.
Тренувальні співбесіди — це лише можливість краще себе показати на справжній. І прокачавши цю навичку, її обов’язково потрібно проявити на практиці. Шукайте свою роботу мрії та вже не бійтеся натиснути «Відгукнутися»!
Читайте також
Все про Zoom: як почати відеорозмову та не стати потім зіркою інтернету
Співбесіда від А до Я: 10 рекомендацій, які допоможуть пройти інтерв’ю
Співбесіда англійською: як відповідати на найпопулярніші питання
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що буде з ринком праці та які професії матимуть попит у майбутньому? Прогнози рекрутерів
Як написати мотиваційний лист на роботу чи навчання: правила та зразки