🎊Happy Журнал

Все про Zoom: як почати відеорозмову та не стати потім зіркою інтернету

Катерина Жученя Пн., 06.04.20 Кар'єра

Робочі наради, корпоративи, шкільні уроки, сеанси у психолога, побачення та спортивні тренування. Усе це тепер перенеслося в онлайн. І найчастіше за допомогою сервісу Zoom. Підготували для вас все, що потрібно знати про цей зручний додаток для відеоконференцій. Зокрема й про те, як не стати жертвою хакерів.


Zoom: що це і навіщо


Zoom — це сервіс для проведення онлайн-конференцій, продукт американської компанії з такою ж назвою. З’явився ще у 2011 році, але саме в останні місяці отримав вибуховий ріст користувачів. У зв’язку з пандемією коронавірусу кількість людей, які використовують Zoom, виросла з 10 млн у грудні 2019 року до 200 млн у березні 2020 року.

Додаток стане у пригоді, якщо вам необхідно організувати івент з відеозв’язком як для невеликої групи людей (5-10), так і для команди із 50+ осіб. Дає можливість проводити заходи різної тривалості — як 15-хвилинні stand ups, так і 2-годинні наради.

Сервіс має безкоштовну версію. До введення карантину вона дозволяла організовувати короткі 40-хвилинні відеоконференції. На період пандемії це обмеження прибрали й дали можливість робити онлайн-івенти тривалістю до 5 години для 2-50 людей безкоштовно.

Щоб зібрати більше людей — наприклад, організувати конференцію на 100 осіб або спілкуватися більше 5 годин — потрібно скористатися платною версією програми з тарифом $15 на місяць.


Zoom: де завантажити


Zoom можна користуватися і без завантаження. Для цього достатньо встановити спеціальний плагін. Проте він доступний лише для користувачів браузерів Google Chrome та Mozilla Firefox.

Ми рекомендуємо все-таки завантажити повноцінний додаток. Розробники Zoom спеціально створили різні версії програми для користувачів Windows, MacOS, Android та iOS. Ось посилання, які дозволять їх завантажити з офіційного сайту сервісу:

Окрім цього платформа має ще декілька розширень, контролерів та інтеграцій з іншими додатками (наприклад, зі Skype). Їх можна переглянути тут.


Як почати користуватися


Особливих вимог для початку роботи в Zoom немає. Все стандартно — завантажуєте додаток, встановлюєте та реєструєтесь.

Для реєстрації необхідно натиснути на кнопку «Зареєструйтесь безкоштовно». Далі сервіс запропонує декілька варіантів ведення даних:

  • обліковий запис в Google;
  • сторінка в Facebook;
  • робоча пошта.

Після реєстрації буде можливість відредагувати дані профілю, запросити інших учасників — за допомогою листа на їхню електронку, дізнатися свій ID ідентифікатор (важливо для організації онлайн-івентів).


Як організувати онлайн-конференцію


Організувати онлайн-конференцію може будь-який користувач. Для цього достатньо увійти в свій обліковий запис через додаток. Далі натиснути на кнопку «Запланувати» й ввести всі необхідні параметри (дату та час, налаштування для вас, як організатора, та учасників). Після цього на екрані з’явиться шаблон листа з запрошенням, який можна скопіювати.

Запросити інших учасників можна у чотири способи:

  • надіславши лише посилання на конференцію (для цього зайдіть у розділ «Конференції», оберіть необхідний захід, натисніть кнопку «Показати запрошення на конференцію» й скопіюйте посилання після фрази «Підключитись до конференції Zoom») — див. на фото внизу;
  • відправивши ідентифікатор івенту (9-значний код, вказаний в описі заходу в розділі «Конференції») — див. на фото внизу;
  • розіславши лист-запрошення;
  • додавши необхідних учасників одразу після початку конференції (ввійдіть в конференцію, натисніть на кнопку внизу «Запросити», потім оберіть зі списку «Контакти» потрібних людей).
Zoom конференции

Щоб увійти в онлайн-івент, достатньо просто натиснути на посилання, яке вам надіслав організатор. Якщо обліковий запис активовано, входити буде не потрібно. Додаток автоматично направить вас на онлайн-івент.


Про які функції Zoom варто знати


Демонстрація екрану

Така можливість є і в організатора конференції, і в учасників. Аби почати демонстрацію екрану, необхідно натиснути на відповідну кнопку на нижній панелі вкладок в додатку Zoom, коли івент розпочнеться. Корисно у випадку, якщо треба показати презентацію, звіт чи іншу інформацію, яка складно сприймається лише на слух. А ще — коли потрібно провести майстер-клас для колег.

Zoom конференції

Запис конференції

Аби розпочати запис Zoom конференції, необхідно в неї увійти, натиснути «Детальніше» та «Записувати на цей комп’ютер». Перед завершенням онлайн-івенту натисніть «Зупинити запис», вимкніть конференцію та зачекайте декілька хвилин — відео саме конвертується в формат mp4 та збережеться в папку з усіма файлами Zoom. Вам будуть доступні як відеозапис івенту, так і окремий аудіофайл.

Зміна фону

Розробники передбачили ситуацію, коли не хочеться показувати свою оселю (наприклад, вдома трохи не прибрано). Тому ви можете змінити фон під час Zoom Meeting в декілька кліків. Варто лише приєднатися до онлайн-конференції, зайти в налаштування відео (праворуч від кнопки «Зупинити відео») та натиснути «Обрати віртуальний фон». Тепер позаду вас краєвиди Балі, космос, поле чи домашні килими на стінах.

Zoom конференції

Інтерактивна дошка

Якщо ви викладач чи просто маєте продемонструвати якісь процеси в режимі реального часу, це крутий та важливий інструмент в Zoom.


Переваги Zoom


Стабільний та якісний зв’язок. Одночасно на платформі можуть проходити сотні тисяч Zoom Meetings і, незважаючи на це, ви навряд чи помітите зависання екрану чи звук, який відстає від відео. На жаль, наприклад, у Skype з цим є проблеми.

Можна призначити співорганізатора онлайн-івенту. Це важливо, якщо ви проводите заходи з великою кількістю людей та потребуєте допомоги в адмініструванні. У помічника такі ж повноваження, як і в організатора Zoom конференції — можливість вимикати звук чи відео для окремих користувачів, вмикати демонстрацію чи запис екрану, перейменовувати окремі чати.

Є безкоштовна версія. Звісно, вона з обмеженнями, але якщо у вас невелика команда (до 50 осіб), то це чудова можливість зекономити хоча б на чомусь в період карантину. Обмежень за кількістю конференцій немає — можете зідзвонюватися хоч щодня. Головне, щоб зустріч тривала менше 5 годин.

Є інтеграція зі Slack. Корисно та зручно, якщо ваші робочі чати знаходяться в цьому корпоративному месенджері. Інтеграція дає можливість підключитися до Zoom Meeting одразу зі Slack.

Можна зібрати фідбек після конференції. Для цього створена функція «Зворотній зв’язок». Її можна підключити в особистому кабінеті в «Налаштування» (якщо ви входите з ПК чи ноутбуку).

Зручно влаштовувати не лише робочі зустрічі, але й вечірки з друзями. В умовах карантину це справді чудова, безкоштовна можливість, якою варто скористатися.


Недоліки Zoom


Найголовніший — програма недостатньо захищена від дій хакерів та безпосередніх учасників конференцій. Перші можуть як втрутитися в хід вашої розмови (такий вид атаки вже отримав назву Zoom-bombing), так і викласти її відеозапис в загальний доступ. Другі — можуть зберегти на свої комп’ютери записи конференцій, не питаючи дозволу інших учасників, та розповсюдити їх.

Власне це і відбулося днями, коли декілька тисяч сесій Zoom — як дуже особистих розмов, так і важливих корпоративних нарад — були опубліковані на YouTube и Vimeo.

У Zoom є й інші вразливі місця. Наприклад, користувача можуть підключити до онлайн-конференції з увімкненою камерою навіть коли він про це не здогадується.

Тому попри те, що Zoom — один із найкращих сервісів для онлайн-конференцій, все-таки радимо важливі наради і розмови проводити на інших платформах. А якщо все ж користуєтеся Zoom, варто дотримуватися таких правил безпеки:

  • Генеруйте унікальні ідентифікатори для ваших зустрічей. І не використовуйте для цього ваш особистий ID (який ви отримали при реєстрації).
  • Використовуйте паролі для відеоконференцій. Їх можна згенерувати за допомогою Zoom для кожної зустрічі і кидати учасникам як частину запрошення.

Читайте також

Світ на карантині: як працюють у Британії, Іспанії, Італії та Польщі

Що таке відеоінтерв’ю та як до нього підготуватися?

30 правил віддаленої роботи для команд, лідерів та початківців

Шукаєте роботу?

А вона шукає вас! У нас є багато вакансій у крутих українських та міжнародних компаніях.

Вакансії

Підписуйтеся на щасливі понеділки!

Раз на тиждень по понеділках ми будемо ділитися найкрутішими вакансіями та історіями про кар’єру.


Більше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: