Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Бонус до зарплати: 7 простих способів збільшити свій дохід

22.01.24 Розвиток 4 хв читання

Хто не зрадіє додатковому заробітку? Якщо ви хочете заробляти більше без скорочення витрат чи підвищення зарплати, ловіть поради від Юлії Бабенко, фінансової планерки IPlan.ua та тренерки з фінансової грамотності й інвестування.

Юлія Бабенко Тренерка з фінансової грамотності й інвестування
Юлія Бабенко

Усе, що потрібно, щоб отримувати більше грошей, — це знайти ідеальну для вашого життя стратегію підвищення доходу. Для цього є багато простих способів.


1. Продайте речі, якими більше не користуєтеся


Кому підійде: людям, які хочуть навести лад у своєму домі.

Ніщо так не надихає розібрати свої шафи, як початок нового року, правда ж? Тим паче що генеральне прибирання може стати додатковим джерелом доходу. Зберіть одяг, який ви не носили понад рік, іграшки, якими ваші діти більше не граються, і загалом будь-які предмети, що збирають пил у коморі, а потім подивіться, за яку ціну їх продають. Можна повідомити про розпродаж у чатах будинку, на маркетплейсах або в соціальних мережах. Ви не уявляєте, скільки людей шукають вигідні пропозиції, тож ваші старі речі дадуть вам чудову можливість заробити кілька сотень гривень до вашого бюджету.


2. Заробляйте гроші мистецтвом


Кому підійде: креативним і творчим особистостям.

Ви професіонал із в’язання шарфів? Створюєте красиві ювелірні вироби, органічні свічки, мило чи, можливо, розписуєте кухлі вручну у своїй домашній майстерні? Тоді чому б не відправити свої творіння в місцевий крафтовий магазин або створити для продажу бізнес-сторінку в соцмережах? Хобі може бути чудовим способом заробітку. Ви також можете відвідувати місцеві ярмарки, фермерські ринки чи інші заходи, щоб поширити про себе інформацію і знайти клієнтів.


3. Скористайтеся перевагами програм лояльності


Кому підійде: людям, які люблять отримувати додаткові бонуси.

Роздрібні магазини, особливо харчових продуктів, косметики й одягу, часто використовують бонусні програми для підвищення лояльності клієнтів. Наприклад, купони на знижку забезпечують миттєву економію, а бальні програми пропонують довгострокові винагороди. Переконайтеся, що ви берете максимум від таких програм.

Ще один спосіб — вибрати програму автоматичного накопичення від вашого банку. Наприклад, кешбеки можуть додати до кількох десятків, а то й сотень гривень за покупки, які ви зробили б у будь-якому разі.


4. Попрацюйте репетитором


Кому підійде: людям, що є експертами у своїй справі.

Можливо, ви вільно розмовляєте іноземною мовою або заробляєте на життя малюванням і можете навчити цього інших? З репетиторами займаються не лише діти, а й дорослі. Багато людей хочуть навчитися чого завгодно: від гри на гітарі до астрофізики. 

Погодинна ставка залежить від досвіду та кваліфікації. Подивіться, яку плату просять інші репетитори, щоб правильно визначити свою. Обов’язково врахуйте у ставці підготовку до кожного уроку. Ви можете розміщувати на сайтах оголошення про свої послуги, знімати навчальні відео чи розвивати особистий бренд у соцмережах. 


5. Використовуйте свій час раціонально


Кому підійде: людям, які мають власне авто.

Щодня дорога на роботу займає більш ніж пів години в одну сторону? Цей час також можна монетизувати. Особливо, якщо у вас хороші навички водіння і ви не перший день за кермом. Ви можете розглянути можливість підробляти як водій чи водійка, щоб збільшити свій дохід. Треба всього лише встановити на свій смартфон застосунок служби таксі, і ви зможете возити клієнтів, поки їздите у своїх справах.


6. Дотримуйтеся бюджету


Кому підійде: людям, які люблять планувати.

Чи знаєте ви, куди йдуть ваші гроші? Планування та відстеження доходів і витрат — вправа, яка може допомогти вам досягти фінансових цілей: дозволить визначити сфери, де ви надмірно витрачаєте гроші, і внести відповідні корективи. 

Зараз існує багато доступних ресурсів та мобільних застосунків, які допоможуть легко вести свій бюджет. Бюджет не є статичним: регулярно переглядайте його, щоб зафіксувати зміни в доходах, витратах або фінансових цілях. Особливо це варто робити, коли вам підвищили зарплату, ви переїхали в нове місто чи ваша родина збільшується. Адаптуйте свій бюджет під поточну ситуацію, щоб зберегти його ефективність.


7. Створіть джерела пасивного доходу


Кому підійде: людям, які цікавляться інвестиціями.

Пасивні джерела доходу — це інвестиції, що створюють дохід без вашої участі. Це можуть бути гонорари від публікації книжки, пісні чи іншого витвору мистецтва, прибуток від інвестування в акції або дохід від оренди нерухомості. 

Також рекомендую купувати акції та облігації. Акція являє собою частку в компанії, завдяки акціям ви є частковим власником компанії та маєте право на її прибуток. Облігація — це борговий цінний папір від компанії чи уряду. Компанії та уряди випускають облігації для фінансування повсякденних операцій або для фінансування конкретних проєктів. Коли ви купуєте облігацію, ви на певний час позичаєте свої гроші емітенту, чи то компанія, чи державний орган. Натомість ви отримуєте відсотки за позику та повертаєте всю суму в дату погашення облігації. Поговоріть із фінансовим консультантом про правильне поєднання джерел пасивного доходу для вашого інвестиційного портфеля. 

Якщо ви прагнете збільшити свій дохід без підвищення зарплати, вам потрібно проявити креативність і скористатися доступними можливостями: скласти бюджет, стати розумнішим покупцем, змінити певні звички тощо. Вам вирішувати, що обрати. Прийняття фінансових рішень і дотримання їх дозволить вам накопичити кругленьку суму до кінця року, яку ви зможете витрачати чи інвестувати як вважаєте за потрібне.

Потрібна робота?

У нас на сайті є вакансії на будь-який смак від українських і міжнародних компаній👉

Вакансії

Читайте також

Чому у вас не буде пенсії та що з цим робити. Практичні поради фінансової консультантки

Як заробляти більше: практичні поради кар’єрної консультантки

Як просити підвищення зарплати, щоб зрештою його отримати?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: