fbpx

Безкоштовні онлайн-курси для кар’єри, які можна пройти просто зараз

Анна Гріньова Пт., 20.03.20 #накарантині

Сучасний світ подарував нам можливість навчатися будь-де, будь-коли, і навіть робити це безкоштовно. Тож годі відкладати професійний розвиток на потім — тримайте підбірку корисних для кар’єри онлайн-курсів, для проходження яких навіть не потрібно вилазити з-під ковдри.


Курси англійської мови для кар’єри


Мало чи не в кожній вакансії на Happy Monday від кандидатів вимагають знання англійської на рівні Intermediate і вище. А нещодавно проведене нами дослідження зарплат у комунікаційній сфері показало, що фахівці зі знанням англійської отримують у середньому на 7000 грн більше.

Ми відібрали безплатні онлайн-курси англійської, які націлені саме на кар’єрне просування.

Англійська для кар’єрного зростання

Ресурс: Prometheus
Мова курсу: англійська
Тривалість курсу: 5 тижнів
Доступний: з 23 березня

Курс від викладачів Пенсильванського університету, оригінал розміщено на платформі Coursera. Його розроблено для неносіїв англійської мови, які хочуть будувати кар’єру на світовому ринку. Ви дізнаєтесь про процес пошуку роботи, особливості складання резюме, супровідного листа та проходження інтерв’ю в Сполучених Штатах. А в домашніх завданнях будете порівнювати це з вашим українським досвідом. Курс передбачає максимальну залученість студентів до процесу навчання. Просто подивитися всі доступні відео і прочитати статті не вийде: на вас чекає чимало тестів та письмових завдань.

Англійська для бізнесу та підприємництва

Ресурс: Prometheus
Мова курсу: англійська
Тривалість курсу: 5 тижнів
Доступний: з 30 березня

Ще один курс від Пенсильванського університету, який відтепер можна пройти не тільки на Coursera, а й на українській платформі Prometheus. Це можливість підтягнути бізнес-англійську через вивчення таких тем, як вступ до підприємництва, основні засади досліджень ринку, складання бізнес-плану. Курс теж передбачає чимало практичних завдань: зокрема, наприкінці навчання потрібно буде створити привабливу презентацію або пропозицію, що ґрунтується на вашому бізнес-плані.

Англійська для журналістів

Ресурс: Prometheus
Мова курсу: англійська
Тривалість курсу: 5 тижнів
Доступний: з 9 березня

Цей курс створено спеціально для журналістів і початково викладено теж на Coursera. З його допомогою вдасться розширити словниковий запас, покращити навички читання, проведення досліджень, розробки місцевих та світових новин. Без практичної частини не обійшлося: наприкінці курсу ви проаналізуєте розвиток, вплив та виклики цифрових новин та подасте есе-аналіз на тему останніх змін у сфері журналістики.


Курси для тих, хто хоче навчитися управляти своєю кар’єрою


Ця підбірка курсів допоможе тим, хто відчуває себе не на своєму місці, незадоволений власною роботою, невиразно уявляє себе в майбутньому чи вважає, що його кар’єрне просування залежить виключно від якихось зовнішніх чинників.

Кар’єрні рішення: від усвідомлення до впливу

Ресурс: Coursera
Мова курсу: англійська
Тривалість курсу: 4 тижні
Доступний: постійно

Курс для тих, хто відчуває сумніви й невпевненість під час прийняття кар’єрних рішень. Ви отримаєте інструменти, які допоможуть зробити правильний саме для вас вибір: який напрям навчання та роботи обрати і як створити карту власної професійної ідентичності.

Планування кар’єри: ваша кар’єра, ваше життя

Ресурс: Coursera
Мова курсу: англійська
Тривалість курсу: 6 тижнів
Доступний: постійно

Незалежно від того, на якому етапі розвитку кар’єри ви перебуваєте, досягти бажаних цілей допоможе ретельне планування. Курс допоможе адаптуватися до змін на ринку праці, підвищити власні знання, впевненість та підготуватися до більш широких кар’єрних можливостей. Ви створите план розвитку кар’єри, в якому будуть ваші цілі, розвиток навичок та знань для вашої поточної та майбутньої роботи, та навчитеся максимально використовувати свої вміння, здібності та досвід.

Шукаєте більше можливостей для навчання?

Актуальні курси, онлайн-курси, освітні програми для навчання і професійного розвитку шукайте тут →

Навчання


Курси для тих, хто планує пошук роботи


Пошук роботи — теж свого роду робота, і важливо ретельно підходити до цього процесу. Відібрали безкоштовні онлайн-курси, які допоможуть шукати роботу, подаватися на вакансії і проходити співбесіди.

Посилення особистого бренду та мережі зв’язків у LinkedIn

Ресурс: Udacity
Мова курсу: англійська
Тривалість курсу: 1 тиждень
Доступний: постійно

Курс створено в партнерстві з Google. Його мета — навчити ефективно використовувати соцмережі для пошуку роботи, формувати зв’язки з рекрутерами, роботодавцями та іншими спеціалістами вашої сфери. Також на курсі розкажуть, як оптимізувати свій профіль у LinkedIn та надсилати листи, які отримувачі не будуть ігнорувати.

Прокачка резюме

Ресурс: Udacity
Мова курсу: англійська
Тривалість курсу: 2 дні
Доступний: постійно

Ще один курс у партнерстві з Google. Він допоможе створити резюме, після якого вас захочуть запросити на співбесіду. Після проходження курсу ви зможете конкретизувати перелік компаній, у яких хочете працювати, ефективно структуруєте резюме та зрозумієте, на яких саме навичках та досвіді варто акцентувати увагу.

Створення супровідного листа

Ресурс: Udacity
Мова курсу: англійська
Тривалість курсу: 1 день
Доступний: постійно

Google з Udacity в рамках свого партнерства створили курси, присвячені всім етапам працевлаштування. Зокрема, написанню супровідного листа. Присвятіть цьому курсу всього один день — і вас навчать, як скласти лист так, щоб у роботодавця не залишилося жодних сумнівів, що саме ви ідеально підходите для цієї роботи.

Також в серії безплатних онлайн-курсів від Udacity у партнерстві з Google є курси з підготовки до інтерв’ю, але вони вузькоспеціалізовані і готують до проходження технічного інтерв’ю з окремих спеціальностей. Ми не будемо на них зупинятися детально, але ви можете переглянути наявні курси за посиланням.

Відеокурс «Skills Lab: Успішна кар’єра»

Ресурс: Impactorium
Мова курсу: українська
Тривалість курсу: 10 відеоуроків
Доступний: постійно

Курс від CSR Ukraine, Центру «Розвиток КСВ» та платформи Career Hub складається з 10 відеолекцій. Кожна лекція присвячена найважливішим навичкам, які затребувані сучасними роботодавцями: комплексне розв’язання проблем, критичне мислення, креативність, управління людьми, взаємодія з людьми, емоційний інтелект, формування власної думки та прийняття рішень, клієнтоорієнтованість, вміння вести переговори та когнітивна гнучкість.

Курси для населення від Державної служби зайнятості

Ресурс: Державна служба зайнятості
Мова курсу: українська
Тривалість курсів: від 1 години
Доступний: постійно

Державна служба зайнятості, яка краще за будь-кого обізнана з проблемами кандидатів на українському ринку праці, вийшла в онлайн із курсами для роботодавців, населення та своїх працівників. Для громадян наразі доступні 7 коротких курсів-відеоуроків, найпопулярніші — «Пошук роботи за кордоном», «Створення резюме на сайті», «Як знайти роботу своєї мрії», «Як започаткувати власну справу».

Курс для жінок «З місця в кар’єру»

Ресурс: EdEra
Мова курсу: українська
Тривалість курсу: 5 годин
Доступний: постійно

Нам би хотілося жити у світі, де в жінок немає ані психологічних, ані жодних інших перешкод на шляху до втілення кар’єрних мрій. Але поки радимо відповідний курс. Він присвячений головним темам побудови кар’єри: правила успішної співбесіди; тайм менеджмент; як захистити свої права на роботі; для чого потрібен ментор і як його знайти; як зрозуміти, «скільки я коштую»; як зберегти свої персональні кордони на роботі; як свій бізнес може стати альтернативним шляхом розвитку кар’єри.

Курс для осіб з інвалідністю «Ти можеш усе! Можливості безмежні!»

Ресурс: Prometheus
Мова курсу: українська
Тривалість курсу: 14 тижнів
Доступний: з 5 березня

Освітня онлайн-платформа Prometheus спільно з Міністерством соціальної політики України та Асоціацією «Інформаційні технології України» запускають проєкт «Ти можеш усе! Можливості безмежні!». Суть проєкту — безкоштовне навчання і працевлаштування осіб з інвалідністю на вакантні посади в провідних IT-компаніях України.

Читайте також

Як зрозуміти, що ви саботуєте свою кар’єру?

Як навчатися сьогодні, щоб мати роботу завтра?

Як зробити навчання звичкою: 5 порад від Юрія Бугая

Вже все знаєте і хочете працювати?

У нас є круті вакансії у топових українських та міжнародних компаніях!

У нас є круті вакансії у топових українських та міжнародних компаніях!

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: