Британська рекрутингова компанія Hays провела опитування і з’ясувала, що 68% співробітників хотіли б працювати за альтернативним графіком 9/80, щоб мати додатковий вихідний раз на два тижні, пише Business Insider. Розповідаємо, у чому суть цього нововведення.
Про результати опитування
В опитуванні Hays взяли участь 3483 роботодавців і 5370 працівників. З’ясувалося, що вони переважно позитивно сприймають графік роботи 9/80 (де 80 — стандартна кількість робочих годин за 10 днів). Такий графік ще називають 9 днів із 10. 68% опитаних фахівців хотіли б працювати за таким графіком. Серед молодих спеціалістів віком 20-39 років ця цифра сягнула 72%.
Водночас опитування показало, що приблизно 28% британських роботодавців вже запровадили або планують запровадити такий альтернативний графік. 32% з них є великими компаніями з понад тисячею працівників.
Читайте також: Фінська IT-компанія запроваджує 6-годинний робочий день
Як працює графік
За графіком 9/80 працівники перебувають на роботі 9 робочих днів з 10, тобто мають один додатковий вихідний що два робочих тижні. Для цього протягом двотижневого періоду вони відпрацьовують вісім 9-годинних і один 8-годинний день. Так, накопичивши 80 робочих годин, вони можуть гнучко вирішувати, коли взяти вихідний. Можна відпочити повний день після двох тижнів роботи (наприклад, у п’ятницю перед стандартними вихідними) або взяти по пів дня щотижня. Такий графік має на меті підвищити продуктивність працівників та забезпечити більший баланс між роботою та особистим життям.
Про альтернативні робочі графіки
Загалом про альтернативні робочі графіки у світі почали задумуватись на тлі пандемії COVID-19, оскільки працівники та роботодавці переосмислили важливість гнучкості робочого часу й work-life balance. Багато країн, зокрема й Велика Британія, тестували 4-денний робочий тиждень, а деякі, як-от Бельгія, офіційно його затвердили.
Так, із червня до грудня 2022 року в Британії проводили експеримент з переходу на 4-денний робочий тиждень, і він виявився дуже успішним. Працівники перебували на роботі в середньому по 34 години на тиждень — тобто чотири робочих дні, отримуючи таку саму зарплату. Більшість учасників експерименту зазначили, що продуктивність працівників не зменшилася, а 56 компаній (92%) вирішили перейти на 4-денний робочий тиждень.
До повномасштабного вторгнення українські роботодавці також тестували чотириденку. Зокрема, ми писали про досвід IT-компаній Brighta й mcpk. А опитування українських роботодавців показало, що більш ніж половина з них (52,5%) вважали цілком реальною можливість ввести 4-денний робочий тиждень в нашій країні. Решта 47,5% були впевнені, що нічого з цього не вийде.
Читайте також: Експеримент: компанія дозволила брати вихідні по понеділках
Шукаєте роботу з гнучким графіком?
Переглядайте пропозиції від роботодавців у розділі «Вакансії»
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.