Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чому вам потрібен індивідуальний план розвитку (і що це взагалі таке)

08.02.21 Кар'єра Розвиток 4 хв читання

Ми часто очікуємо на кар’єрне зростання, підвищення заробітної плати, розвиток і визнання на роботі, але не завжди розуміємо, що для цього потрібно. HR-експертка й кар’єрна консультантка Юлія Єфименко розповідає, чим може допомогти індивідуальний план розвитку і як правильно використовувати цей кар’єрний інструмент.


Що таке ІПР і які вони бувають


Індивідуальний план розвитку, або ІПР — це свого роду дорожня карта до ваших кар’єрних цілей та інструмент, який допоможе вам досягти бажаного. Це документ, в якому відображається ваша зона зростання, а також покроковий план і критерії реалізації ваших цілей. ІПР буває корпоративний і особистий.

Корпоративний індивідуальний план розвитку розробляє для співробітника конкретна компанія. Такий план зазвичай націлений на розвиток компетенцій та досвіду, необхідних для роботи саме в цій компанії.

Виконання корпоративного ІПР — це додатковий аргумент для перегляду зарплати, підвищення кар’єрною драбиною та розвитку всередині компанії.

Якщо у вашій компанії є ІПР для співробітників, то вам потрібно тільки ознайомитися зі своїм і рухатися вперед відповідно до регламентованих процесів. Тому я детальніше зупинюся на особистому ІПР.

Особистий індивідуальний план розвитку фахівець розробляє й використовує самостійно, без прив’язки до конкретної компанії чи посади. У такому документі теж є цілі, зона росту й покроковий план дій, просто вони стосуються вашого кар’єрного розвитку загалом, а не лише в рамках однієї компанії.

Цей план можна використовувати, якщо ви, наприклад, плануєте перехід в іншу компанію на більш високу позицію і вам для цього потрібно розвивати певні навички. Або ви плануєте кар’єрний перехід і вам потрібно багато чого вчитися з нуля.

Як скласти кар’єрний план: покрокова інструкція

Читати


Чому вам потрібен план індивідуального розвитку


Наявність такого плану допомагає:

  • визначити зони зростання;
  • структурувати кар’єрну мету;
  • розбити велику мету на маленькі завдання й запланувати конкретні дії для її досягнення;
  • ставити реальні терміни для виконання завдань;
  • проаналізувати свій кар’єрний розвиток (коли рутина засмоктує, складно побачити, у чому ви виросли, а план допомагає відстежити ці зміни);
  • оцінити свій розвиток, знайти ресурси для досягнення кар’єрних цілей.


Як скласти індивідуальний план розвитку


З чого повинен складатися ІПР

  1. Глобальна мета: точка Б, куди ви хочете прийти / чого хочете досягти у професійній реалізації.
  2. Короткострокові цілі: проміжні цілі, які наблизять вас до глобальної.
  3. Критерії досягнення кожної цілі: опис, за яким ви зрозумієте, що виконали поставлене завдання.
  4. Компетенції / навички для розвитку: перелік навичок, знань і досвіду, який вам важливо набути для подальшого розвитку своєї кар’єри, підвищення на посаді або зміни компанії.
  5. Поточний рівень компетенцій / навичок: оцінка вашого досвіду і знань станом на зараз (краще оцінювати за шкалою — п’яти- або десятибальною).
  6. План реалізації: список завдань / дій, які потрібно виконати.
  7. Дедлайни: кінцевий термін для кожної дії.
  8. Статус виконання / оцінка.


Поради щодо написання

Складайте індивідуальний план розвитку на короткий період — 3-6 місяців. Це мінімізує ризик «злитися» і забути про свої наміри. Також у такому проміжку ви зможете бачити динаміку та свої перші результати, а це допоможе знизити опір до змін і підвищить мотивацію до нових дій.

Записуйте до своїх робочих завдань пункти з ІПР. Це часта помилка — коли робоче навантаження окремо, а індивідуальний план розвитку — окремо. Виходить, що щоденні завдання пріоритетніші за ваш розвиток, але без розвитку не буде якості роботи. Тому важливо при плануванні свого робочого графіка включати в нього завдання з ІПР. Приділяйте їм хоча б 1 годину в тиждень, і за якийсь час побачите, як багато ви вже зробили для розвитку своїх компетенцій.

Адаптуйте ІПР під себе. Якщо вам подобається вести план у блокноті — ведіть у блокноті, якщо в таблиці — зробіть собі зрозумілу табличку. Або перенесіть всі завдання в онлайн-планувальники / календарі. Немає правильного формату, головне — зручність і комфорт особисто для вас.

Індивідуальний план розвитку працює на самоконтролі й самомотивації. Якщо ви розумієте, навіщо вам це потрібно, які переваги ви отримаєте, як це вплине на вашу кар’єру, роботу, статус — тоді велкам до заповнення. Але, як і будь-який інший інструмент, ІПР може вам підійти, а може й ні. Тестуйте, адаптуйте його під себе, а якщо ні — шукайте інші інструменти для свого розвитку.

Шукаєте роботу?

А вона шукає вас! У нас на сайті купа вакансій від крутих українських і міжнародних компаній →

Вакансії

Читайте також

Не тільки вебінар: як організувати онлайн-навчання співробітників

Як я зробила 50 тестових завдань за пів року і знайшла себе

Робота творчості не завада: 3 історії про те, як вдало поєднувати одне з іншим

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.