Сфера HR постійно еволюціонує. З’являються нові напрями, спеціалізації, підходи. Щоб бізнес міг рости й розвиватися, залучаючи й утримуючи найкращих співробітників, йому потрібні нові рішення, зокрема в питаннях управління талантами. Одне з таких рішень — це поява ролі People Partner у компанії.
Хто такий People Partner і чим відрізняється від HR-менеджера? Які в нього функції в сучасній IT-компанії? Розбираємося на прикладі компанії-розробника мобільних ігор G5 Games.
Хто такий People Partner?
People Partner — також відомий на Заході як HR Partner або Human Resources Partner — це професіонал у сфері управління персоналом, який у тісній співпраці з командою та керівниками опікується питаннями, пов’язаними з талантами в компанії.
Простіше кажучи, це фахівець, який супроводжує співробітника на всіх етапах його життєвого циклу в компанії: зустрічає новачка в перший робочий день, допомагає адаптуватися, бере участь в оцінці та підвищеннях, розв’язує різні питання й ситуації в процесі роботи та проводить exit-інтерв’ю, якщо співробітник залишає компанію.
People Partner — це перша контактна особа співробітника в компанії, до якої можна прийти з будь-яким питанням, окрім безпосередньо робочих завдань.
People Partner і HR-менеджер: у чому різниця
І HR-менеджер, і People Partner є частиною HR-команди. Але HR — фахівець ширшого профілю. Залежно від вимог та потреб компанії, HR-менеджер може відповідати як за класичне кадрове діловодство, так і за рекрутинг, HR-питання та корпоративні заходи. People Partner — вужчий фахівець, працює на стику інтересів компанії та співробітників, роблячи все можливе для ефективної роботи всієї команди.
Основна мета People Partner — знаходити індивідуальний підхід до кожного співробітника і кожної ситуації.
Якщо в команді відбувається нестандартна або конфліктна ситуація, то ми беремо участь у розв’язанні такого питання. Наприклад, проводимо індивідуальні зустрічі (one-on-one) з кожним співробітником і керівником, знаходимо причину конфлікту і допомагаємо його вирішити.
З чим допоможе People Partner
Щодня співробітники приходять до People Partner із простими запитами: як оформити відпустку або отримати підвищення. Але бувають і складніші кейси. Наприклад, якщо співробітник хоче розвиватися в новій сфері або перейти в інший департамент. У такому разі People Partner організовує весь процес — від внутрішньої співбесіди до онбордингу на новій посаді.
Крім щоденної роботи із запитами співробітників, People Partners повністю закривають завдання з онбордингу, адаптації, оцінювання співробітників, а з початком війни — активно долучаються до процесу переїзду колег в безпечні регіони та релокацій в закордонні офіси компанії.
People Partner у своїй роботі спирається на прописані стандартні процеси, але при цьому не забуває, що за кожним кейсом стоїть реальний співробітник — жива людина. Тому дуже важливим є індивідуальний підхід і здоровий глузд у будь-якій ситуації.
З якими ще питаннями співробітники найчастіше звертаються до People Partner?
- Трудові відносини та політики компанії: для роз’яснення корпоративних правил, питань відпусток, оплати праці та інших.
- Користь і компенсації: для отримання інформації про пакет соціальних пільг, страхування, пенсійне забезпечення, бонуси, підвищення заробітної плати та інші аспекти.
- Розвиток: щоб дізнатися про доступні програми внутрішнього навчання, кар’єрне просування та інші можливості для професійного розвитку.
- Управління продуктивністю: для обговорення своєї продуктивності, встановлення цілей, оцінки результатів роботи, зворотного зв’язку, можливих проблем і способів їх вирішення.
- Взаємини з колегами: у разі виникнення конфліктів із колегами або керівництвом, неприємних ситуацій на робочому місці, проблем із комунікацією тощо.
- Підтримка та консультування: для отримання загальної підтримки, консультацій з питань кар’єри, робочого середовища, балансу роботи та особистого життя, а також для розв’язання особистих (наскільки це можливо) та/або професійних проблем.
Важливий момент роботи People Partner — комунікація з менеджерами різних рівнів — від тімлідів до директорів і топменеджерів.
Іноді співробітнику важко зізнатися своєму керівникові, що йому не подобаються його завдання, що він не бачить перспектив або давно не отримував фідбек. People Partner важливо побудувати довірчі відносини як зі співробітником, так і з його керівником, щоб була можливість прийти з проблемою, а піти з рішенням.
People Partners у G5 Games
Команді People Partners у G5 Games — чотири роки. Свого часу вона утворилася всередині HR-департаменту і виділилася в окрему підкоманду, сфокусувавшись на безпосередній роботі зі співробітниками.
Сьогодні в команді працюють сім People Partners і лід відділу, а загальна чисельність персоналу компанії складає до 1000 співробітників. Це оптимальне співвідношення піпл-партнерів до кількості працівників у компанії, яке дозволяє вибудувати ефективну роботу відділу.
Ще з часів пандемії всі команди в G5 — розподілені, а це означає, що співробітник, його керівник і People Partner можуть перебувати в трьох різних локаціях. Усі комунікації ведуться онлайн, тому з початком повномасштабного вторгнення не довелося докладати зусиль для налаштування взаємодії. Водночас команда піпл-партнерів стикнулася з багатьма іншими викликами.
Останні півтора року стали справжнім випробуванням для всіх нас. На початку повномасштабної війни нам знадобилося багато часу і сил, щоб розібратися з усіма проблемами. З багатьма ситуаціями ми стикнулися вперше і, звичайно, не обійшлося без помилок. Головне — це робити правильні висновки та не припускатися тих самих помилок повторно.
Зацікавила робота в компанії G5 Games?
Дізнайтеся більше про умови роботи в команді та актуальні вакансії 👉
Читати
Що далі
З моменту появи People Partners у компанії багато чого було зроблено, але попереду — ще чимало роботи. Зараз мета команди — ще частіше проводити one-on-one зустрічі та налагоджувати щільний конект із кожним співробітником. Також піпл-партнери працюють над трансформацією базових HR-процесів, щоб зробити їх ще ефективнішими як для співробітників, так і для менеджерів компанії.
Ходете розказати про свою компанію?
Пропонуємо разом створити нативний матеріал у Happy Monday 👉
ДеталіЧитайте також
Інструменти професії: з чим працює HR People Partner
Акцент на «тут і зараз»: як війна змінила роль і функції HR
Зміни, емоції, щастя: 5 книг для HR-ів та чому їх важливо прочитати
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Корпоративне навчання: чому важливе в будь-якій компанії та як його організувати?
Хто є хто у відділі кадрів: чим відрізняється HR від рекрутера й інших фахівців