Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як інтелектуальне волонтерство сприяє професійному розвитку: 4 історії

12.04.23 Кар'єра 8 хв читання

Наша команда проводить чимало проєктів, покликаних допомагати українцям шукати роботу та розвиватися у найскладніші часи. Зокрема, через кар’єрне консультування. До наших ініціатив долучаються сотні експертів у різних сферах, які на волонтерських засадах допомагають учасникам програм з їхніми запитами щодо працевлаштування, пошуку професії, кар’єрного просування. І допомагаючи, отримують чимало бенефітів і для власного розвитку. Як це працює, у статті розповідають консультанти проєкту «Твоя кар’єрна перемога». 


Проєкт «Твоя кар’єрна перемога», який команда Happy Monday втілювала минулого року, мав на меті підтримали молодь, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, на шляху до пошуку роботи. В проєкті взяли участь 117 консультантів, які надали понад 628 індивідуальних консультацій 304 українцям. У фідбек-опитуванні після завершення проєкту ми попросили експертів та експерток поділитись їхніми враженнями від участі у консультаційній програмі й отримали багато класних відгуків про їхній досвід та те корисне і цінне, що вони забрали з собою. Деякими з цих історій вирішили поділитись з вами, аби надихнути та показати, чому інтелектуальне волонтерство — це одна з крутих можливостей, які не варто втрачати.


Що таке інтелектуальне волонтерство та чому ним корисно займатися?


Інтелектуальне волонтерство — це спосіб інтелектуальної підтримки організацій, проєктів та ініціатив, які мають соціальне або громадське спрямування.  Люди, які займаються цим, безкоштовно діляться з іншими своїми знаннями та особистим досвідом. Наприклад, виступають з лекціями, надають інформаційну, менторську чи консультаційну підтримку. 

Навіщо вони роблять це, якщо така діяльність не оплачується? Крім очевидної суспільної користі, яка найчастіше виступає головним мотивом для інтелектуального волонтерства, така діяльність може мати ще ряд бонусів. Наприклад, дозволяє:

  • розширити коло корисних знайомств, серед яких можуть бути потенційні колеги, роботодавці, підрядники, бізнес-партнери, інвестори;
  • підвищити рівень впевненості у своїй експертності;
  • отримати унікальні проєкти у портфоліо;
  • розвивати персональний бренд;
  • аналізувати ситуацію в тій сфері, що вам цікава;
  • знайти нові шляхи для професійного розвитку (часто неочікувані);
  • отримати досвід роботи з новою командою;
  • прокачати софт скіли, як-от комунікаційні та менеджерські навички;
  • спробувати діяльність, яку давно хотіли, аби зрозуміти, наскільки це «ваше», без кардинальної зміни професії тощо.  

А ще нерідко робота над волонтерськими проєктами та ініціативами додає вам цінності на ринку праці й демонструє роботодавцеві ваші цінності та зацікавленість у кар’єрному зростанні.

Більше про користь волонтерства для професійного зростання, дивіться на нашому ютюб-каналі  →

Більше про користь волонтерства для професійного зростання, дивіться на нашому ютюб-каналі →

Дивитися


Досвід консультантів проєкту «Твоя кар’єрна перемога»

Наталія Поставна,
кар’єрна консультантка,

HR-спеціалістка


Завдяки проєкту почала активніше розвивати особистий бренд в соцмережах

До проєкту я долучилась як кар’єрна консультантка з великим попереднім досвідом консультування. Основною мотивацією було бажання підтримати українців, які через повномасштабне вторгнення втратили роботу і потребували нової. У результаті я провела найбільшу кількість консультацій на проєкті «Твоя кар’єрна перемога» — 77, допомігши десяткам дівчат та хлопців визначитися з напрямом професійного розвитку, оновити резюме, побудувати стратегію пошуку роботи. 

Але окрім допомоги іншим, я отримала дещо корисне й для себе:

  1. Зрозуміла, що потрібно докладати більше зусиль для розвитку особистого бренду в соціальних мережах, і зробила перші кроки — розробила контент-план і почала постити дописи в лінкедин. І можу сказати, що це працює і приносить результати!
  2. Почала детальніше вивчати ІТ-сферу як потужний сегмент ринку праці. Адже багато людей на консультаціях зверталися з питанням переходу саме в ІТ. Хочеться мати змогу їм якісно з цим допомагати. 

Вважаю, що у подібні проєкти варто інвестувати свій час та ресурс про боно (тобто на волонтерських засадах), бо навзаєм ви отримуєте досвід, знайомства та можливість допомагати людям, які цього потребують.

Ольга Лекова,
власниця архітектурно-будівельної

компанії ARTSTUDIOLEO 


Завдяки проєкту знайшла надійних підрядників

Вирішила взяти участь у проєкті «Твоя кар’єрна допомога» як консультантка, бо хотіла допомогти українській молоді розібратись в кар’єрних бажаннях і морально підтримати на шляху до нового в стресових умовах. Я з власного досвіду знаю, що відчуває людина, якій неочікувано та проти власної волі доводиться різко все міняти — у 2014 році я була змушена переїжджати з Донецька у нове місто, не розуміючи, що саме і як мені далі робити. Тоді у мене не було ментора, який би допоміг, а в межах цього проєкту я хотіла стати такою опорою для когось іншого. 

Я провела 17 консультацій, на яких допомагала молоді у питаннях розвитку кар’єри у сферах проєктного менеджменту, архітектури, дизайну інтер’єрів, будівництва, старту підприємницької діяльності та розвитку власної справи. І крім того, що зрозуміла, як готуватись до таких зустрічей, знайшла надійних підрядників серед тих, кого консультувала. 

Це сталося випадково під час однієї з сесій, на яку учасниця проєкту прийшла, аби зрозуміти, як їй разом з чоловіком розвивати власну справу. Подружжя вже багато років займалося розробкою сайтів та створенням додатків, проте як наймані працівники, а тепер захотіли розпочати аналогічну підприємницьку діяльність. Вони вже мали певні напрацювання і потребували конструктивної критики, яку я надала і попросила опрацювати усі зауваження до наступного дзвінка. І так вийшло, що в цей момент я запускала новий продукт — меблі з переробленого пластику для військових потреб під брендом “Recast Plastic” — й вирішила замовити в подружжя розробку сайту, щоб і завдання по проєкту вирішити, і перевірити на практиці якість їхніх послуг. І вони не підвели 🙂 До моїх побажань реально дослухались, постійно були на зв’язку й оперативно комунікували, до роботи підходили дуже відповідально — загалом, я була приємно вражена! Вірю, що далі їх чекає успіх. 

Як на мене, участь у подібних проєктах у ролі волонтерки-експертки — це чудова можливість знайти мотивованих працівників, бізнес-партнерів, підрядників і загалом розширити коло знайомств. 

Світлана Луцюк,
незалежна експертка

у сфері контент-маркетингу та SMM


Завдяки проєкту краще зрозуміла свої сильні сторони як експертки

До війни я розвивалася як інтернет-маркетологиня на фрилансі. Працювала з багатьма малими та середніми підприємцями, а у січні 2022-го розпочала наставницьку діяльність з маркетингу. З початком повномасштабного вторгнення все стало на паузу. Побачивши рекламу проєкту «Твоя кар’єрна перемога», вирішила, що це чудовий шанс повернути собі звичне середовище та бути корисною для української молоді.

Дівчат та хлопців я консультувала у питаннях старту кар’єри у контент-маркетингу та SMM, початку фриланс-діяльності, самопрезентації, побудови власного бренду в соцмережах. До мене приходили ті, хто хотіли монетизувати свої хобі, але розгубилися, як це робити, після вимушеного виїзду за кордон. Також були молоді люди, які прагнули підтримки, але насправді не розуміли, з чим може допомогти маркетологиня. А хтось просто потребував допомоги зі складанням резюме. 

У якийсь момент я проаналізувала, що не всі запити можу якісно опрацювати, зважаючи на власний досвід — зокрема, мені складно підтримувати тих, хто розглядає для себе лише найману роботу, бо я звикла працювати з підприємцями та самозайнятими. А у підсумку впевнилася, що моєю сильною стороною є фриланс та підприємництво — про них я можу говорити годинами. Це усвідомлення допомогло мені зрозуміти, в чому моя сила як експертки, а ще побачити теми, яким варто приділити увагу у власній наставницькій діяльності.

Крім того, неочікуваним результатом участі у проєкті стало те, що я зареєструвалась у лінкедин. Хоч сама працюю з багатьма соцмережами, власного профілю на цьому майданчику раніше не мала, а тепер маю і планую його розвивати. 

Взагалі вважаю, що експертам, за можливості, варто долучатись до подібних ініціатив, бо це завжди приносить нові виклики, які дозволяють розвивати свою експертність поза межами звичної рутинної діяльності. 

Ярослав Борута,
ком’юніті-менеджер


Завдяки проєкту наважився на платне консультування

До проєкту «Твоя кар’єрна перемога» долучився, аби мати змогу допомогти молоді з різними кар’єрними питаннями, бо колись сам цього потребував, а звернутись не було до кого. Крім того, було ще кілька речей, які мене мотивували:

  1. Мені подобається бути в курсі того, що відбувається у сфері працевлаштування. Індивідуальні зустрічі дають змогу дізнатися про проблеми джунів на етапах пошуку роботи й працевлаштування у різних сферах.
  2. Планував запускати платні консультації, але спершу мені було важливо впевнитись, що мої підходи до консультування працюють та допомагають людям вирішувати запити. 

У результаті в межах проєкту я підтримав 21 українця та українку. Фідбеків від учасників вистачило, щоб впевнитись у власній компетентності. Також після проєкту «Твоя кар’єрна перемога» вже встиг провести декілька платних консультацій.

Участь у проєкті привела до ще кількох важливих висновків-ідей:

  1. У майбутньому хочу перейти до менторської практики, щоб системно та впродовж певного часу супроводжувати зацікавлених людей до їхніх цілей.
  2. Вчитися треба на власних помилках. Не можна будувати експертизу на статтях з інтернету чи порадах інших експертів. В основі крутої компетентності — лише практика та досвід.

Для експертів такий проєкт, як «Твоя кар’єрна перемога» — це крута можливість:

  • долучитися до формування нового кола вмотивованих та енергійних спеціалістів;
  • підтримати тих, у кого немає можливості вкладати гроші у навчання, але хочеться мати рівні шанси для працевлаштування;
  • зменшити кількість неякісно виконаних замовлень та безініціативних працівників.

Інтелектуальне волонтерство дозволяє зробити власний внесок у розвиток суспільства, підтримати тих, хто цього потребує, спробувати себе в новій справі та отримати неймовірний заряд енергії, коли виходить комусь справді допомогти. Тож не варто нехтувати подібними можливостями, коли вони з’являються на кар’єрному горизонті. Давайте разом формувати свідоме суспільство, де інтелектуальне волонтерство — норма, а не виняток.

________________________________________

Проєкт «Твоя кар’єрна перемога» впроваджувався Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього») у червні-листопаді 2022 року в межах програми «Мріємо та діємо» і став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є відповідальністю Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього») і необов’язково відображає погляди IREX, USAID чи Уряду Сполучених Штатів. 

Програма «Мріємо та діємо» — 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни.

Читайте також про успіхи учасниць та учасників проєкту «Твоя кар’єрна перемога» та поради, як брати максимум від кар’єрних можливостей

Читати

Читайте також

Від ноунейма до топового експерта: як і навіщо будувати особистий бренд

Допоможи собі й іншим: як стати коучем і що для цього потрібно

Особистий досвід: три історії про роботу з менторами

Шукаєте роботу?

Розумний алгоритм на нашому сайті підбере найбільш підхожі для вас варіанти вакансій і ще й дасть кар’єрну пораду

Спробувати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: