Скільки великих компаній в Україні готові брати молодих спеціалістів без досвіду роботи? Ми не рахували, але нам точно відомо про одну таку — АТ «Укртелеком». Як це відбувається, ми розпитали у наших героїв — учасників освітнього проєкту «Кращі — з Укртелекомом», які успішно пройшли навчання, потрапили на стажування та зрештою отримали оффер від найбільшої телеком-компанії в Україні.
Попри тривалу історію на ринку, «Укртелеком» успішно поєднує в роботі традиційність та сучасні підходи до менеджменту. Завдяки цьому тут пліч-о-пліч працюють досвідчені працівники зі стажем понад 15 років та молоді спеціалісти.
Початківцям тут справді раді — компанія входить до рейтингу 25 найкращих роботодавців, відкритих для талантів до 25 років, за версією STUD-POINT. А ще «Укртелеком» відзначено подякою за активну участь в «Українському пакті заради молоді — 2020» і проєкти на підтримку молодих фахівців.
Один із них — освітній проєкт «Кращі — з Укртелекомом». Це онлайн-програма для студентів 2-6 курсів та цьогорічних випускників будь-яких спеціальностей з усієї України. Впродовж 5 тижнів на студентів чекають навчальні вебінари (з основ телекомунікацій, особистої ефективності, проєктного менеджменту, продажу тощо), онлайн-зустрічі з бізнес-тренерами та топменеджерами, командна робота над проєктами та їх захист. Найкращі учасники після закінчення навчання можуть пройти співбесіду і потрапити в компанію спочатку на стажування, а потім і на роботу.
За час існування проєкту «Кращі — з Укртелекомом» у ньому взяли участь понад 570 студентів: 301 учасник пройшов стажування, а своє перше робоче місце в компанії отримали 70 випускників. Ми поговорили з трьома з них і розпитали про їхні враження від проєкту.
Амалія Варданян
Працівниця Департаменту підбору, навчання та розвитку персоналу
Про навчання на проєкті
Навчання проходило онлайн у форматі вебінарів. Нас знайомили з бізнес-напрямами та послугами компанії, давали поради з розвитку, радили, як використовувати свої сильні сторони та вдало розпочати кар’єру.
На проєкті можна було розвиватися індивідуально чи в команді. Індивідуальний шлях розвитку полягав у тому, що серед усіх учасників формувався рейтинг успішності, і 50% найкращих отримували можливість пройти співбесіду на стажування. А в командах ми працювали над розробкою власного проєкту, який презентували топменеджерам компанії.
Зокрема, моя команда займалася висвітленням проєкту зі встановлення зарядних станцій для електромобілів Utrecharge у відомій соціальній мережі. Я була лідером проєктної групи, організовувала її роботу, корегувала та узгоджувала наші дії. Ми перемогли й отримали можливість втілити власні напрацювання у реальному бізнесі під час стажування в Департаменті корпоративних комунікацій.
Після 4-х місяців стажування в команді я отримала пропозицію спробувати свої сили індивідуально, але в іншій сфері — у Департаменті підбору, навчання та розвитку персоналу, де згодом отримала пропозицію працевлаштування. Тепер вже як офіційна співробітниця я працюю над запуском 9-го сезону проєкту «Кращі — з Укртелекомом» 🙂 До речі, набір на проєкт вже розпочався.
Про роботу в найбільшій телеком-компанії в Україні
Заповнюючи анкету на проєкт, я була націлена на працевлаштування. Довелося докласти чимало зусиль, але результат того вартий. Дуже мотивує, коли виграєш і реалізовуєш один проєкт, потім інший, проходиш далі й бачиш, що твої старання не даремні.
Я ще навчаюся в університеті, на факультеті менеджменту. Навчання й роботу поєдную легко — центральний офіс «Укртелекому» знаходиться зовсім поруч з університетом. У колективі я наймолодша: мені двадцять, а колеги на 10-20 років старші. Але попри це ми спілкуємося на рівних, навіть із топменеджерами. Коли я прийшла взагалі без досвіду, мене здивувала відкритість колективу — дуже круто, що тут немає упередженого ставлення. Всі були дуже дружні й допомогли мені адаптуватися.
Мені дуже подобається, що моя робота не стоїть на місці. Завжди є можливості спробувати себе в чомусь новому, виконати завдання, яке ти не виконував раніше. Це не рутина — все динамічно змінюється, і ти постійно навчаєшся чогось нового, що для мене дуже важливо.
Я щаслива, що маю простір для креативу, не боюсь висловлювати іноді шалені ідеї та втілюю їх у життя.
Олександр Бабич
Працівник Департаменту інформаційної безпеки
Про навчання на проєкті
Проєкт загалом дуже різноплановий. Ми навчалися всього потрошку: вчилися вести проєкти, розбиралися, що таке тайм-менеджмент і власна ефективність, вивчали мистецтво публічних виступів тощо.
Я виявився першим за результатами індивідуальних рейтингів проєкту. Навіть не знаю, як так трапилося — мабуть, тому що я дуже прагнув потрапити саме до «Укртелекому» й саме у цей департамент. Я вчасно виконував усі завдання і був активним. Та й спікери були зацікавлені в тому, щоб дати максимум інформації для слухачів.
Після закінчення проєкту я пройшов інтерв’ю — до мене поставилися дуже привітно, розповіли про відділи, де можна пройти стажування, розпитали, де мені хочеться працювати. Мене зацікавило щось складне й цікаве — відділ адміністрування. А потім почалося стажування, яке мало тривати 3 місяці, але вже за 2,5 місяця я отримав пропозицію офіційно працювати в компанії.
Про роботу в найбільшій телеком-компанії в Україні
Під час стажування було легше, бо я ще не мав доступ до всіх систем, а після працевлаштування з’явилося дуже багато нової інформації. Я навчаюся у двох університетах, тож теоретична база в мене велика. Але практики раніше не було взагалі, тому реалізувати свої знання на практиці — це і найважче, і найцікавіше.
У моєму відділі молода команда. Тому працювати дуже комфортно. Останнім часом доводиться мати справу з різними системами і, відповідно, з іншими підрозділами, де люди різного віку. Але комфортно все одно, бо інші люди можуть тобі щось підказати чи допомогти і ти отримуєш новий досвід. Я дуже задоволений командним духом і командною роботою.
Як казала одна моя викладачка, кібербезпека подібна до медицини: скільки в медицині лікарів, стільки ж і напрямів у кібербезпеці. Тож поки я хочу якомога більше навчатися, здобувати більше знань і навичок, аби зрозуміти, що мені подобається. Оскільки я працюю в найбільшій телеком-компанії, то бачу для себе багато перспектив і можливостей.
Я впевнений, що за 2-3 роки матиму такий рівень знань, що зможу зробити великий крок у професійному зростанні.
Андрій Пащенко
Працівник Департаменту моніторингу мережі
Про навчання на проєкті
Я ще у школі більше любив природничі та точні науки, тож для мене було очевидно, що зрештою стану технарем. Після школи вступив до Інституту телекомунікаційних систем у КПІ, що й визначило мій подальший шлях до працевлаштування.
Під час навчання я чув про подібні програми від мобільних операторів, але хотів пройти стажування саме в «Укртелекомі», бо в них велика база комп’ютерних і оптичних транспортних мереж. Восени минулого року я почув про черговий набір на програму та одразу ж подав заявку.
Навчання на проєкті стало дуже цікавим етапом мого життя. До речі, окрім вебінарів були також домашні завдання, наприклад, просили визначити емоції, спланувати свій день. І це також мені дуже сподобалося. Наприкінці проєкту було важливе командне завдання, яке ми презентували топменеджменту компанії. Найкращим дарували подарунки і запрошували на співбесіду — так я отримав пропозицію працювати в компанії.
Про роботу в найбільшій телеком-компанії в Україні
Робота в «Укртелекомі» — моя перша робота і до того ж — за спеціальністю. Це дуже круто, бо, по-перше, я недарма вчився та продовжую навчання в університеті, а по-друге, тепер я зможу застосувати свої знання та навички у важливому місці. Тому що «Укртелеком» — це не просто якась фірма, це компанія, яка підтримує українську державу і створює соціальні проєкти — наприклад, підключення до оптичної мережі шкіл, лікарень і місцевих рад у віддалених містах і селах.
Конкретно мій відділ — це дуже молоді люди, майже одного віку. У нас завжди дружнє спілкування, ми знаходимо спільні теми для розмови, і це дуже цінно. В інших підрозділах люди різного віку, але з ними в мене теж складаються доволі приємні стосунки. Ми підтримуємо одне одного, коли трапляються якісь проблеми — скажімо, на мережі.
Я дякую Департаменту підбору та навчання персоналу за можливість потрапити до найбільшої телекомунікаційної компанії України. А наступним учасникам проєкту «Кращі — з Укртелекомом» раджу проявляти ініціативу, слухати спікерів й не боятися ставити питання, якщо щось незрозуміло.
Проявляти активну позицію — це допоможе всюди.
Зацікавило стажування в «Укртелекомі»?
Заповнюйте анкету за посиланням 👉
ЗаповнитиЧитайте також
6 порад для студентів, які хочуть почати кар’єру ще під час навчання
Корисні лінки для студентів: поради, курси, стажування тощо
Телеком inside: ким працювати та як розвиватися в команді мобільного оператора?
Дякуємо!
Тепер редактори знають.