Студентські роки — гарна можливість спробувати себе в різних напрямках, зрозуміти свої сильні сторони та вподобання. Рекрутерка міжнародної продуктової IT-компанії Jooble Ярослава Герасимова радить, з чого почати кар’єру, якщо ви ще навчаєтесь в універі.
А тут ми розповідаємо, як працюється в Jooble — IT-компанії з крутим офісом і командою, де можна почати роботу навіть без досвіду!
Jooble
#1: відверто поговоріть із собою
Перший та найважливіший крок, який варто зробити, перш ніж починати кар’єрний шлях — визначитись для себе, чи дійсно ви плануєте працювати за фахом. Чи обрана спеціалізація цікава вам на всі 100% і відповідає вашим схильностям?
Це справді важливо, адже є багато прикладів, коли, наприклад, на екваторі навчання студенти розчаровуються в обраній професії чи розуміють, що варто було б обрати вужчу спеціалізацію.
Не на того вчилися: це люди, які працюють не за спеціальністю
Читати
#2: займайтесь нетворкінгом
Нетворкінг — це сила, яка допоможе вам знайти можливості для розвитку поза навчальною програмою. Розширюйте коло своїх знайомств: беріть участь в івентах, долучайтеся до студентських та молодіжних об’єднань. Роботодавці доволі часто тісно з ними співпрацюють, тому знайти цікаве місце для стажування чи навіть першої роботи через такі організації цілком реально.
#3: складіть список компаній, де вам хотілось би працювати
Випишіть для себе список із 5-10 компаній, які вам подобаються, знайдіть їхні кар’єрні сторінки та подивіться, що за вакансії у них є і яких спеціалістів вони шукають. Це допоможе вам зрозуміти ситуацію на ринку праці загалом та на кого є попит в компаніях вашої мрії.
#4: детально вивчіть вимоги цих компаній
Щоб розуміти, які скіли вам необхідно максимально прокачати, аби отримати бажану роботу, варто подивитись на вимоги для junior-позицій в компаніях, що вас цікавлять. На їхній основі ви можете скласти свій персональний план розвитку на найближчий час. Також варто подивитися на вимоги до спеціалістів рівня middle, щоб розуміти, до чого вам варто готуватися у майбутньому.
#5: розвивайте потрібні навички
Дотримуйтесь плану розвитку, який ви склали, щоб відповідати вимогам на бажану позицію. Шукайте можливості для навчання, щоб прокачати ваші hard skills, тим паче що зараз є купа хороших online-ресурсів, які можна використовувати. Можу порадити Udemy, Coursera, Prometheus, EdЕra, ВУМonline, Wisecow та багато інших. Після завершення курсу обов’язково зберігайте диплом — завжди є ймовірність, що про нього спитають рекрутери.
Окрему увагу варто приділити вивченню іноземних мов, адже це відкриває двері у більшість компаній. Та й дивитись серіали в оригіналі значно цікавіше 🙂
Хочете вивчати англійську ефективно? Онлайн-курси англійської допоможуть опанувати мову з нуля до рівня Upper-Intermediate за 6 місяців!
Деталі
#6: використовуйте будь-яку можливість отримати досвід
Стажування, студентські програми обміну, хакатони чи менторські програми — усе це стане чудовим практичним доповненням до ваших знань, тому не бійтеся брати участь в подібних активностях. Зверніться на свою кафедру — можливо, у вашому університеті є спеціальні програми мобільності або кафедра співпрацює з компаніями чи організаціями в контексті працевлаштування студентів.
Будьте відкритими для нового досвіду, не бійтесь пробувати і не засмучуйтесь, якщо не виходить із першого разу. Це нормально, адже ви тільки починаєте свій кар’єрний шлях.
Готові отримати перший досвід?
Шукайте актуальні стажування та вакансії для початківців у нас на сайті!
ВакансіїЧитайте також
10+ ресурсів, де шукати гранти, стажування і програми обміну
Як пройти стажування, щоб залишитись у компанії?
Як потрапити на стажування за кордон? Історія Анастасії Петрової
Дякуємо!
Тепер редактори знають.