Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як зрозуміти, що вам потрібні зміни? Колонка Уляни Кулікової

03.12.19 Кар'єра 3 хв читання

«Бажаю вам жити у часи змін» — раніше так говорили на Сході своїм ворогам, і це було страшним прокляттям. А сьогодні й бажати нічого не треба, ми з вами живемо у світі, де зміни — це наша повсякденність, а заразом і стрес як невід’ємна частина життя. 

Що ж робити? Бути готовими! А іноді навіть — свідомо крокувати назустріч змінам, хай яким би страшним це не здавалося. Як зрозуміти, що вам потрібні зміни, і підготуватися до них, розповідає Уляна Кулікова, керівниця освітньої платформи PROFI Space.


Коли нам потрібні зміни?


Іноді нам так комфортно у своїй норі, під своєю ковдрою і за своїм робочим стільчиком, що й рухатись нікуди не хочеться. Не хочеться, але потрібно! Як же зрозуміти, що момент настав? 

  • Ви прокидаєтесь з відчуттям дня бабака. 
  • У вас з’являється безпричинне роздратування щодо дрібниць. 
  • Ви стали схильні до агресії та порожніх конфліктів.
  • У вас зникла цікавість до новинок у роботі й діяльності.
  • Ви давно не відкривали свій блокнот із цілями та планами.
  • Прокрастинація стала вашим другим ім’ям.

Погодились більш ніж з одним ствердженням? Ну все, друже! Час готуватися до змін, адже ти явно виріс зі своїх штанців, робиш щось не те або рухаєшся не туди.


7 кроків до змін


Крок №1. Визнати той факт, що вам дійсно потрібні зміни. Створити для самого себе так звану атмосферу невідворотності змін та зрозуміти на всіх рівнях, що назад вороття немає — тільки вперед. 

Така емоційна підготовка дуже важлива. У подальшому вона дозволить не гальмувати підсвідомо процеси змін, які можуть бути у чомусь неприємні. Швидше за все, цей етап відніме у вас певний час, але його дійсно варто витратити на самоаналіз, медитації та роздуми. 


Крок №2.
Зрозуміти, чого вам хочеться. «Ха, —  скажете ви, — теж мені суттєва порада». Окей, іноді це дійсно складно. Тоді спробуйте зайти з іншого боку і зрозуміти, чого вам точно НЕ хочеться. 

Іноді шлях від зворотного — теж шлях. Один крутий лідер якось розповів, що початок його руху до успіху й досягнень лежав через розуміння: «Я ніколи не буду займатися важкою фізичною працею». Зараз ця людина очолює велику ІТ-корпорацію. 


Крок №3. Якщо ви вже знайшли опору всередині себе, непогано було б знайти її і зовні — тобто пошукати однодумців, які рухаються в одному напрямку з вами. Це можуть бути колеги, друзі або, навпаки, нові знайомі. Дуже важливо мати у своєму оточенні підтримку й розуміння, а також можливість ділитися новим досвідом та радитись. 


Крок №4. З формуванням правильного оточення зверніть увагу також і на тих, хто вас гальмує. Що робити із тими, хто не бажає вашого прогресу, — питання філософське, і кожен вирішує його для себе сам. Але так чи інакше моя порада — оточуйте себе людьми, які з вами на одній хвилі. А якісь стосунки, можливо, дійсно краще поставити на паузу. 


Крок №5.
Саме час перейти до нових планів. Так-так, відкривайте свій щоденник (блокнот, зім’яті нотатки) і починайте верифікацію. Сміливо викреслюйте цілі, які вже неактуальні або нецікаві, а замість них вписуйте усе нове, що потрібно вам для досягнення нових вершин. І тут я вже кажу про конкретику. Подумайте, чого вам необхідно навчитися, які навички опанувати (де та як) тощо.

Плануйте зміни! Це дуже важливо. Це буде вашим стрижнем та вектором руху. 

Крок №6. Відзначте перші отримані результати, порадійте своїм успіхам, випийте якийсь смузі, зрештою. Але розповідати усьому світові про це поки не варто. Будь-який успіх потрібно спочатку закріпити, щоб було зрозуміло, що він не випадковий. 


Крок №7.
Аналізуйте і робіть висновки. Що було / Що стало? Що краще / Що гірше? Що допомогло досягти результатів? Аналіз потрібен, щоб кожна нова розробка стала навичкою, а нова якість — звичкою.  

Ну що, друзі, готові до змін? Це не так страшно, як здається. Ніколи не знаєш, що чекає за наступним життєвим поворотом. Але якщо ми будемо свідомі й відкриті, будемо слідувати своїм цілям, будемо тактичними та екологічними у комунікаціях та житті загалом — повірте, за наступним поворотом нас чекатиме лише прогрес. 

Наостанок нагадаю вам кілька надихаючих фільмів та книг про зміни. 


Фільми: 

  • «Неймовірне життя Волтера Мітті»  
  • «Їж, молись, кохай»  
  • «Ларрі Краун» 
  • «Завжди кажи “так”» 
  • «10 кроків до успіху» 
  • «Мій хлопець — псих»  
  • «Хороший рік»  
  • «Відпустка за обміном» 


Книги:

  • «Ніколи не здаватися! Найкращі промови Черчіля»
  • Сьюзен Девид «Емоційна спритність. Як почати радіти змінам і отримувати задоволення від роботи та життя» 
  • «І-Цзин. Китайська книга змін»
  • Малкольм Гладуелл «Поворотний момент» 


Читайте також

«Найбільш слушний момент — зараз». Люди, які змінили професію у період кризи

Від сомельє до фронтенд-розробниці: як я круто змінила професію

Я змінила понад 10 робіт і ось що раджу тим, хто теж шукає себе

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.