Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

«Найбільш слушний момент — зараз». Люди, які змінили професію у період кризи

24.06.22 Кар'єра 6 хв читання

Повномасштабна війна поставила на паузу професійні прагнення багатьох українців. Чимало людей, які планували змінити професію, зараз на це не наважуються: стримує страх втратити заробіток і не знайти нову роботу. Як пройти крізь кар’єрні зміни в період кризи, розповідають випускники освітнього центру Promodo Academy. Вони перейшли у нову сферу під час пандемії і тепер вважають, що змінювати роботу можна й треба навіть у скрутні часи.  

Promodo Academy — освітній центр від компанії Promodo для digital-спеціалістів. Академія пропонує два варіанти навчання: за стандартною програмою (студенти обирають та оплачують курс) і за програмою інтернатури Digital Lift, яка передбачає безкоштовне навчання з можливістю подальшого працевлаштування.

Irina

Ірина

Mobile PPC-фахівчиня, раніше працювала з документообігом у державному секторі


Про шлях до нової професії

Раніше я працювала в державній установі та стикалася з усією специфікою роботи в такому місці. Найбільше не подобалося небажання колег розвиватися. Багато працівників звикли робити так, як і 10-15 років назад, і не хотіли вивчати нові системи автоматизації. Тому виходило, що всю роботу виконували молоді спеціалісти, хоча зарплатня була в усіх однакова. Було внутрішнє відчуття несправедливості, адже я закінчила виш за спеціальністю «комп’ютерні науки» та прагнула більшого. Зрештою зрозуміла, що потрібно щось змінювати. 

Попри пандемію, я наважилася звільнитися з роботи та кілька місяців була в пошуку нової. Одного дня побачила вакансію PPC-фахівця в Promodo. Я неодноразово чула хороші відгуки про роботу в цій компанії, мені подобалась її корпоративна культура, тож я вирішила відправити резюме. Пройшла співбесіду, але для позиції забракло технічних навичок. Втім, згодом мені зателефонували й запросили на навчання в Promodo Academy за програмою інтернатури. Я закінчила курс з одним із найкращих результатів — і зараз працюю в Promodo.  

Моє життя однозначно змінилося на краще. У професії PPC-фахівця я можу проявляти свої комунікаційні навички. А ще ця сфера швидко реагує на зміни й оновлення, і це мене дуже радує. Зараз мені цікаво та подобається те, чим я займаюсь. Але завтра я можу зацікавитися ще чимось — і це стане початком нового шляху. 


Про виклики й труднощі 

Загалом не можу назвати свій шлях легким. Щиро кажучи, тоді я відчувала страх і навіть відчай, але мене завжди підтримували близькі.

Був страх, що нічого не вийде. Та він був не пов’язаний із пандемією. Пандемія, навпаки, дала мені можливість бути мобільною та багатозадачною, навчила віддаленої роботи, а також самодисципліни.

Найскладніше, як завжди, було розпочати. Також домашні завдання на курсах не завжди давалися легко. Але я прекрасно розуміла, для чого це потрібно, і це розуміння допомагало йти до мети. 


Хвилинка мотивації

Ми й так змінюємося щодня. То що заважає нам із кожним днем ставати все кращими? 

Я гадаю, що варто шукати й пробувати. Зараз є дуже багато ресурсів для професійного розвитку, пошуку роботи, курсів, стажувань. А ще раджу моніторити нішеві платформи для пошуку роботи, оскільки там трапляються пропозиції курсів з працевлаштуванням, зокрема й безкоштовних. А також безліч цікавих статей. 

Якби я могла дати пораду собі рік тому, вона була б такою: не пригнічуй себе, ти — молодець. Рішення змінити життя — вже величезний крок вперед. Прагнення до кращого — це постійний двигун всередині, який обов’язково приведе тебе в потрібне місце. 

Andriy

Андрій

PPC-фахівець, раніше працював медичним представником 


Про шлях до нової професії

На минулій роботі я понад чотири роки працював медичним представником, але в якийсь момент зрозумів, що зупинився в розвитку і, найімовірніше, це шлях в нікуди.

Мене завжди мотивували динамічні, розвиваючі професії. Мабуть, саме тому я спочатку пішов у медицину. На мій погляд, IT-сфера та диджитал-маркетинг також ідеально відповідають цим критеріям. Бо в цих сферах щодня якісь нововведення, патерни поведінки користувача постійно змінюються, тож потрібно підтримувати свої навички та бути в тренді. 

Маркетинг був близький мені з минулої роботи, але цього разу я вирішив спробувати свої сили в зовсім іншому його напрямі — РРС. Знайти хороші курси з нової спеціальності було непросто, але зрештою я потрапив на програму інтернатури в Promodo Academy. 

Раніше я був медичним представником, орієнтованим на виконання планів продажу медикаментів. Зараз я PPC-спеціаліст: виконання планів залишилося, тільки інструменти інші 🙂 У новій професії в мене з’явилася можливість самостійно будувати стратегію розвитку клієнта. Мене дуже надихає результат, а тут більше клієнтів і, відповідно, більше результату. Та й робочий день проходить куди приємніше. Зараз я продовжую розвиватись в обраному напрямі. Як хобі бачу для себе вивчення розробки, проте про зміну професії поки не думаю. 


Про виклики й труднощі

Завжди страшно починати щось із нуля. Проте пандемія зіграла для мене роль своєрідного будильника, дала розуміння, що стабільність — річ доволі відносна. Можна сказати, що карантин і пандемія стали для мене мотиваторами. 

Перш ніж піти навчатися абсолютно новій справі, я прорахував усі ризики, пов’язані зі зміною професії. Ризиків вистачало. Перший — зменшення заробітної плати, оскільки я розпочинав з нуля. Тут допомагає план розвитку, щоб чітко розуміти, за який період яка зарплата буде. Другий ризик — можливі невдачі. Як і в будь-кого, в мене виникала думка: «А якщо я не зможу?». Тут пораджу лише вірити у свої сили. 

Найскладніше в опануванні нових знань — розпочати. Коли було складно, я старався розбити завдання на етапи. Якщо розумієш, у чому складність на певному етапі навчання/виконання завдання, з цим набагато простіше впоратись. Загалом на курсах, під досвідченим наглядом, мій розвиток був стрімким. Тож якби міг, я порадив би собі розпочати зміни ще раніше, ніж рік тому. 

Хвилинка мотивації

Я вважаю, що ніколи не пізно змінювати своє життя на краще. Треба дивитися на 1-2 роки вперед і вибирати для себе комфортне та стабільне життя.

Для цього я раджу завчасно подивитися, які професії зараз актуальні на ринку. Цю інформацію можна легко знайти на майданчиках для пошуку роботи. Потрібно розглянути всі професії, які вас цікавлять, і «примірити» їх на себе. Тільки-но вибір буде зроблено, можна почати вивчати вимоги, описані у вакансіях. Щось не розумієте — на Youtube та тематичних форумах є достатньо корисної інформації. На початковому етапі головна ціль — отримати досвід. А згодом вже можна переходити до досягнення інших професійних здобутків. 

Tetyana

Тетяна

SEO-фахівчиня, раніше 10 років працювала менеджеркою по роботі з клієнтами в банку 


Про шлях до нової професії

Я 10 років працювала в банку менеджеркою по роботі з клієнтами. Дуже любила свою професію та отримувала задоволення від спілкування з клієнтами, але з’явилось бажання спробувати щось нове. Гадаю, настав час, коли я досягла на своєму місці всього, чого могла. Тож захотілося знайти щось нове, де є можливість для розвитку.

Завдяки пандемії я зрозуміла, що хочу мати професію, яка дозволятиме працювати віддалено. У такому разі ти за будь-яких обставин можеш займатися улюбленою справою та працювати, де б не був. Я давно стежила за компанією Promodo, мені імпонувала атмосфера в команді. Під час послаблення карантину в Promodo Academy з’явився перший офлайн-курс із SEO, тож я записалася на навчання.

Цей напрям я обрала, бо захотіла зрозуміти, як сайти потрапляють на перші шпальти Google. Тоді я пошукала інформацію, розпитала знайомих, які на цьому знаються, та вирішила: чому б не спробувати. Коли завершила навчання на курсі, мене запросили на співбесіду до Promodo, і ось я вже рік на новій посаді. 

SEO стало для мене ковтком свіжого повітря. Круто, що ця сфера динамічна, постійно змінюється і весь час є чого вчитися. Та й колеги постійно розвиваються і стимулюють до цього мене. Це саме те, чого мені не вистачало на попередньому місці роботи, — тут дуже багато можливостей для розвитку. Зараз кожен робочий день пролітає непомітно, я почуваю себе на своєму місці й думаю, що можу реалізувати себе тут. 


Про виклики й труднощі

Страх, звісно, був. Проте рідні та друзі підтримували. Та й коли життя дає шанс, то чому б його не використати? 

Найскладнішим було побороти страх, що в мене нічого не вийде. Але я вирішила: якщо не зміню сферу діяльності, то нові знання мені в будь-якому разі не завадять. Отак, провівши бесіду сама з собою, я вирішила що назад шлях є завжди, тож чому б не спробувати йти вперед та й ще з багажем нових, цікавих навичок.

Якщо прагнеш змін, не варто в собі сумніватися. Навпаки — варто ніколи не здаватися, прислухатися не до страху, а до серця. Можна ходити на роботу з поганим настроєм, ненавидіти понеділки й чекати на вихідні. А можна пошукати те, що до душі, та отримувати від роботи не тільки матеріальні плюшки, а й задоволення. 


Хвилинка мотивації

Ми завжди чекаємо кращих часів, кращої погоди, моменту, коли розбагатіємо тощо. Ось так ми відкладаємо життя на потім. Я ж думаю, що найбільш слушний момент — це зараз.

Треба прислухатися до свого серця й діяти, бо життя не зупиняється. Я гадаю, варто вже починати реалізовувати те, чого давно хотілося. Не варто відкладати життя на потім. Вважаю, що ніколи не треба зупинятись, коли є можливість пізнавати нове. І навіть обравши професію до душі, треба продовжувати бути відкритим до нової інформації та знань. Це не стане на заваді роботі, а тільки зробить з тебе ще кращого фахівця. 

Теж плануєте змінити фах або перейти на іншу роботу?

Маємо 700+ крутих пропозицій роботи від українських та іноземних роботодавців!

Вакансії

Читайте також

Щоб перейти в IT, необов’язково починати з нуля: історія Ольги Шалолашвілі

Вхід в IT для тих, хто не хоче кодувати: позиції, лайфхаки та корисні ресурси для світчерів

Від девелопера до волонтера: 4 історії про світчинг під час війни

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.