Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як шукати нову роботу, якщо ви ще працюєте на старій?

04.04.19 Пошук роботи 4 хв читання

Кар’єрна консультантка Олена Іванчикова розповідає, яку тактику обрати, щоб всидіти на двох стільцях: не втрачати колишнє місце роботи і одночасно шукати нові кар’єрні можливості.

Уявімо, що, працюючи за стандартним графіком з 9:00 до 18:00, ви зрозуміли, що прийшов час щось змінювати. Причини можуть бути найрізноманітніші — від важкого керівника до кар’єрної стелі, в яку впирається ваш досвід. Займаючись рекрутингом, я стикаюся з кандидатами, які ще працюють, але шукають роботу, в 90% випадків.

Яких принципів я раджу дотримуватися, щоб поєднати пошук нової роботи з виконанням завдань на поточній?


1. Тримайте свої наміри в таємниці


Навіть якщо ви душа компанії, не варто всім розповідати про ваші плани. Якщо обрали тактику секретного пошуку, варто притримуватися її у всьому.

Зберігайте спокій, з колишньою ретельністю виконуйте поставлені завдання і не показуйте, що у вашій голові в цей момент йде уявний пошук роботи. Створювати резюме, відправляти його і листуватися в месенджерах з рекрутерами краще з домашнього комп’ютера, який не перегляне віддалено співробітник ІТ-відділу. Думаю, тут все зрозуміло і цілком логічно.


2. Проведіть мозковий штурм


Після того, як ідея змінити роботу надійно вкорінилася у вашій голові, дайте собі відповідь на питання: «Яку роботу я хочу тепер? Що повинно бути в моїх обов’язках, а чого, навпаки, не повинно бути? Можливо, варто повністю переглянути кар’єрний вектор і почати рух в іншому напрямку? » Якщо потрібно, пройдіть тест на профорієнтацію, щоб дізнатися, яка професія найбільше вам підходить.

Чому це важливо — тому що зберігаючи за собою робоче місце, ви даєте собі час, щоб почати рух до нової роботи або сфери діяльності не з безпосереднього пошуку, а з аналізу ситуації на ринку й самоаналізу. Можливо, ви виявите якісь «прогалини» в вашому досвіді і навичках, які варто заповнити для бажаної позиції. В такому випадку вам знадобиться час, щоб отримати компетенції, яких бракує: вчитися, читати книги, спілкуватися з наставниками. І тільки потім почати пошуки роботи.

Тому важливо не поспішати, а поетапно вирішувати кар’єрні питання. До слова, ось чому багато хто приймає рішення про прихований пошук, — тому що в такому випадку можна не поспішати, не рубати зопалу, не здійснювати помилки. Це важливо!


3. Не використовуйте приховане резюме


Приховане резюме на сайтах роботи — це перше, що роблять кандидати. Приховують дані про ПІБ, вказують спеціально створену для цього пошту або Skype, заводять для пошуку роботи новий номер телефону. Деякі змінюють назви компаній, де працюють, або називають їх без конкретики, на кшталт «лідер на ринку продуктових мереж в Україні».

Коли рекрутери стикаються з такими резюме, у них виникає двояка думка. З одного боку, HR-фахівці явно розуміють причину такого маскування, з іншого боку — існує велика ймовірність того, що ваше резюме рекрутер в ту ж мить закриє і почне вивчати більш прозорі відгуки на вакансію.


4. Вибирайте тактику прихованого пошуку


Моя порада — не працювати з прихованими резюме, а вибрати тактику прихованого пошуку. Прихований пошук — це коли ваше резюме не знаходиться у вільному доступі, але ви відгукується на всі цікаві пропозиції, знаєте напам’ять всі сайти з працевлаштування та готові реагувати на цільові потреби ринку праці.

Такий варіант пошуку найкращий: з одного боку, ви вступаєте в активну комунікацію з ринком і не приховуєте дані в резюме, з іншого боку — не розголошуєте свій пошук.

До слова, не варто забувати, що вакансії не обмежуються сайтами з працевлаштування. Зараз відмінним каналом пошуку роботи є соціальні мережі, які ідеально підходять для прихованого пошуку. Безліч груп і співтовариств з пошуку роботи щодня надають цікаві варіанти в різних кар’єрних напрямках. Підписавшись на такі групи, приділяйте час для щоденного вивчення свіжих пропозицій, при необхідності пишіть в особисті повідомлення автору, спілкуйтеся і відправляйте своє резюме. Знову ж таки — все можна робити тихо і конфіденційно.


5. Використовуйте нетворкінг


Нетворкінг — це канал можливостей! Задумайтесь, скільки людей вас оточує? Сім’я, далекі родичі, друзі, знайомі, колеги з минулих місць роботи, підрядники та постачальники. Якщо кожному з них парою речень повідомити, що ви шукаєте роботу і на яку посаду орієнтуєтеся, можливість отримати пропозицію значно збільшується.

Правило п’яти рукостискань ніхто не відміняв. Більш того, в наш час воно трансформувалося, і зараз часто досить уже трьох знайомих, щоби дійти до потрібної людини і потрібної інформації.


Ще трохи порад


Як бачите, пошук нової роботи в умовах наявної можливий. Наостанок скажу, на що ще варто звернути увагу.

  • Будьте готові, що цей процес займе час. Багато хто не бере до уваги, що пошук роботи — це теж робота, яка вимагає щоденної уваги і старанності — після роботи, до роботи чи у вихідні дні.
  • Продумайте час, коли вам максимально зручно відлучатися з робочого місця для співбесід. Під час телефонного інтерв’ю обов’язково повідомляйте про факт наявного працевлаштування і про можливий час для зустрічі.
  • У моїй практиці була достатня кількість співбесід до роботи — близько 8:30, або, навпаки, після — о 19:00. Я розуміла ситуацію з резюме і завжди йшла назустріч кандидатам. Ви також можете уточнити щодо можливості пройти інтерв’ю по Skype, щоб не витрачати час на пересування по місту. Для цього обов’язково вкажіть ваш Skype-логін в резюме.
  • В процесі телефонних співбесід максимально пояснюйте для себе всі запитання, щоб не було такого, що ви відпросилися з роботи, приїхали на інтерв’ю і виявили, що вам не підходить графік, рівень заробітної плати або місцерозташування офісу.
  • Обмірковуйте кожен крок — ухвалене рішення повинне бути зваженим. Щоб не наламати дров і бути максимально впевненим у своєму виборі, не полінуйтеся дізнатися максимум інформації про компанію, що вас цікавить. Тут вам на допомогу прийдуть соціальні мережі і співробітники компанії, сайт компанії, сайти з відгуками.

Тільки вивчивши детально всі «за» і «проти», ви зможете бути впевненим у своєму виборі. Це важливий нюанс, тому що найнезручніший момент — це коли співробітник йде в іншу компанію, після чого проситься назад, бо там виявилося не так, як обіцяли. Не дуже гарна ситуація, м’яко кажучи.

Ось тепер, мабуть, маршрутна карта з пошуку нової роботи за наявності поточної готова. Сміливо вирушайте в плавання, і нехай вас супроводжує удача!

Шукаєте роботу?

Маємо безліч вакансій в креативних індустріях, освіті, IT-компаніях та громадському секторі.

Вакансії

Читайте також

Рекомендаційний лист: навіщо потрібен та як його правильно скласти

Двічі в одну річку: чи є сенс повторно надсилати резюме у компанію?

Що говорити на співбесіді про причини звільнення?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.