Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

7 помилок, які заважають вам знайти улюблену роботу

21.08.19 Пошук роботи 5 хв читання

Шукаєте роботу, але щасливі понеділки все не знаходяться? Перевірте, чи не припускаєтесь ви цих семи помилок під час пошуків — можливо, саме вони гальмують ваше успішне працевлаштування. 


Помилки на етапі підготовки


Що робить більшість людей, щойно вирішує знайти роботу? Власне, починає шукати роботу — моніторити тематичні ресурси та розсилати резюме. Ми ж радимо більше часу приділити підготовчому етапу, щоб зрозуміти, яку саме роботу ви шукаєте та що унікального можете запропонувати ринку. 

Не розібравшись із цим спочатку, ви ризикуєте знайти не ту роботу, про яку насправді мрієте, або взагалі її не знайти, так і не зрозумівши чому. 

Яких помилок варто уникати на цьому етапі?


1. Не проаналізувати ситуацію «тут і зараз» 

Якщо ви вирішили змінити нове місце роботи чи професію, не поспішайте діяти. Відкладіть роздуми про те, чим займатись далі, а натомість розберіться, що відбувається тут і зараз. Для цього дайте собі чесні відповіді на такі питання.

  • Чому ви вирішили звільнитись з попереднього місця?
  • Чого ви хочете позбавитись на новій роботі, а що зберегти?
  • Чи не вигоріли ви? Можливо, вам достатньо якісного відпочинку, а не кардинальної зміни професії?
  • Чи точно проблема у роботі? Можливо, ви почуваєтесь некомфортно через невирішені питання чи конфлікти в інших сферах?

Звісно, краще розібратись із цими питаннями ще до звільнення. Раптом виявиться, що всі проблеми можна вирішити, наприклад, просто поговоривши з керівництвом. І не потрібно буде починати непростий шлях пошуку нової роботи.


2. Не визначитись, що саме ви шукаєте 

Шукати щось, не знаючи що — завдання не з легких. А відгукуватись на десятки вакансій із різних сфер без жодної стратегії — схоже радше на терміновий пошук підробітку, ніж улюбленої роботи. 

Складіть перелік важливих особисто для вас критеріїв, за якими ви обиратимете роботу: що це має бути за сфера / посада / компанія, який графік роботи, команда, кар’єрні перспективи тощо. 

Без цього ви не будете розуміти, на які пропозиції варто витрачати свій час, а на які — ні. Крім того, робота мрії може потребувати специфічних знань чи досвіду, які ще потрібно отримати, перш ніж подаватися на вакансію. Наприклад, міжнародні організації (ООН чи ЮНІСЕФ) надають перевагу кандидатам, які працювали волонтерами. Тобто за один день таку посаду не отримати. А щоб підготуватись, потрібно чітко розуміти, що ви хочете отримати на виході.  


3. Не проаналізувати свої сильні та слабкі сторони

Без цього ви не зможете зпозиціонувати себе як спеціаліста і «продати» майбутньому роботодавцю. Проаналізуйте, який ви фахівець — зробіть ревізію всього свого досвіду у контексті тієї роботи, яку ви зараз шукаєте. 

Виокремлення своїх сильних сторін допоможе зрозуміти, що унікального ви можете запропонувати ринку, на чому варто робити акцент, пропонуючи себе на вакансію — це можуть бути знання, віртуозне володіння певним інструментом чи особисті якості. А розуміння своїх слабких сторін сформує зони для розвитку і вдосконалення. 


4. Не подбати про подушку безпеки

Пошук улюбленої роботи може зайняти декілька місяців. А якщо потрібно знайти своє покликання чи кардинально змінити сферу — то й пів року чи навіть цілий рік. Впродовж цього часу доведеться вкладати чимало ресурсів (як матеріальних, так і психологічних) у навчання, техніку, нові проєкти, пошук роботи тощо.

Тому перш ніж ступити на цей шлях, переконайтеся, що маєте достатньо часу, грошей, внутрішніх ресурсів і підтримки близьких вам людей для пошуків — це і буде ваша подушка безпеки. 


Помилки під час пошуку 


Шукати роботу — це теж свого роду робота, яку потрібно виконувати сумлінно, щоб досягти бажаних результатів. Щасливі понеділки важко знайти, якщо ви пасивний шукач, який просто виклав резюме на сайті і чекає у моря погоди. Варто, навпаки, задіяти усі можливі канали і докласти максимальних зусиль. 

Яких помилок варто уникати на цьому етапі?


5. Забути про нетворкінг

Сьогодні зв’язки вирішують дуже багато. Настільки багато, що бути інтровертом — більше не відмазка. 

Деякі вакансії не викладають на job-сайти, а пропонують знайомим чи постять у соцмережі. Для роботодавця це дешевше, потребує менше зусиль, а ймовірність знайти при цьому «свою» людину — достатньо висока. І чим ширше коло ваших контактів, тим більше шанс, що ви першим дізнаєтесь про круту вакансію. 

Радимо підтримувати якнайбільше контактів зі сфери, що вам цікава, стежити за HR-менеджерами та працівниками компаній, у яких ви хочете працювати, знайомитись із експертами, які вас надихають, та читати лідерів думок. Тим паче, що способів знайти потрібні знайомства сьогодні дуже багато: конференції та лекції, Facebook та LinkedIn і навіть спеціальні нетворкінг-зустрічі. 



6. Не приділити достатньо часу подачі на вакансію

Подача на вакансію — це ваше перше знайомство з роботодавцем, від якого залежить, чи дадуть вам шанс проявити себе. Тому кожен її елемент має бути продуманим.

Резюме — правильно складене, підписане вашими ініціалами, акуратно оформлене і адаптоване для кожної вакансії: тільки з релевантним досвідом і навичками.

Супровідний лист — окремий для кожної подачі, написаний під конкретну вакансію й компанію, який не дублює резюме, але відповідає на питання, чому саме ви потрібні цій компанії, а вона — вам. 

Перед подачею переконайтеся, що ви виконали всі умови роботодавця — прикріпили всі файли й лінки, додали портфоліо за необхідності й не наробили орфографічних помилок.


7. Не готуватись до співбесіди

Те, наскільки добре кандидат підготувався до інтерв’ю, багато каже про його вмотивованість. І це не означає, що ви виглядатимете штучно чи не щиро. Хороша підготовка — це ніби канва співбесіди, яка надає вам впевненості і при цьому лишає місце для імпровізації. 

Must have для інтерв’ю — це знання про компанію, її конкурентів та цінності, продумана самопрезентація, а також окреслені відповіді на найпоширеніші питання.


Помилки після працевлаштування 

Останньої (бонусної) помилки, про яку ми згадаємо, можна припуститись, коли робота вже ваша. Помилка на цьому етапі — розслабитись і вирішити, що жодних помилок вже не може бути. Але у вас попереду ще випробувальний термін та адаптація на новому місці — і цей етап ви маєте пройти належним чином, щоб дійсно залишитись працювати у компанії. 

Тож не запізнюйтесь, спілкуйтесь із колегами, ставте питання, проявляйте ініціативу, продовжуйте навчатись і розвиватись, а головне — аналізуйте свої помилки, сприймайте їх як цінні уроки, робіть висновки і ставайте кращими. І компанія це обов’язково оцінить.

Готові шукати нову роботу?

У нас на сайті багато вакансій для фахівців різних професій 👉

Вакансії

Читайте також

Шкідливі поради: 10 способів провалити співбесіду

Чому вас не беруть на роботу у 20, 30 та 40 років і що з цим робити

Як не опустити руки після сотні розісланих резюме: 6 порад від експертів

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.