fbpx

7 помилок, які заважають вам знайти улюблену роботу

Редакція Ср., 21.08.19 Пошук роботи

Шукаєте роботу, але щасливі понеділки все не знаходяться? Перевірте, чи не припускаєтесь ви цих семи помилок під час пошуків — можливо, саме вони гальмують ваше успішне працевлаштування. 

Помилки на етапі підготовки

Що робить більшість людей, як тільки вирішує шукати роботу? Власне, починає шукати роботу — моніторити тематичні ресурси та розсилати резюме. Ми ж радимо більше часу приділити підготовчому етапу, щоб зрозуміти, яку саме роботу ви шукаєте та що унікального можете запропонувати ринку. 

Не розібравшись із цим спочатку, ви ризикуєте знайти не ту роботу, про яку насправді мрієте, або взагалі її не знайти, так і не зрозумівши чому. 

Яких помилок варто уникати на цьому етапі?

1. Не проаналізувати ситуацію «тут і зараз» 

Якщо ви вирішили змінити місце роботи чи професію, не поспішайте діяти. Відкладіть роздуми про те, чим займатись далі, натомість розберіться, що відбувається тут і зараз. Для цього дайте собі чесні відповіді на такі питання.

  • Чому ви вирішили звільнитись з попереднього місця?
  • Чого ви хочете позбавитись на новій роботі, а що зберегти?
  • Чи не вигоріли ви? Можливо, вам достатньо якісного відпочинку, а не кардинальної зміни професії?
  • Чи точно проблема у роботі? Можливо, ви почуваєтесь некомфортно через невирішені питання чи конфлікти в інших сферах?

Звісно, краще розібратись із цими питаннями ще до звільнення. Раптом виявиться, що всі проблеми можна вирішити, наприклад, просто поговоривши з керівництвом. І не потрібно буде починати непростий шлях пошуку нової роботи.


2. Не визначитись, що саме ви шукаєте 

Шукати щось, не знаючи що — завдання не з легких. А відгукуватись на десятки вакансій з різних сфер без жодної стратегії — більше схоже на терміновий пошук підробітку, ніж на улюбленої роботи. 

Складіть перелік важливих особисто для вас критеріїв, за якими ви обиратимете роботу — що це має бути за сфера / посада / компанія, який графік роботи, команда, кар’єрні перспективи тощо. 

Без цього ви не будете розуміти, на які пропозиції варто витрачати свій час, а на які — ні. Крім того, робота мрії може потребувати специфічних знань чи досвіду, які ще потрібно отримати, перш ніж подаватися на вакансію. Наприклад, міжнародні організації (ООН чи ЮНІСЕФ) надають перевагу кандидатам, які працювали волонтерами. Тобто за один день таку посаду не отримати. А щоб підготуватись, потрібно чітко розуміти, що ви хочете отримати на виході.  


3. Не проаналізувати свої сильні та слабкі сторони

Без цього ви не зможете зпозиціонувати себе як спеціаліста і «продати» майбутньому роботодавцю. Проаналізуйте, який ви фахівець — зробіть ревізію всього свого досвіду у контексті тієї роботи, яку ви зараз шукаєте. 

Виокремлення своїх сильних сторін допоможе зрозуміти, що унікального ви можете запропонувати ринку, на чому варто робити акцент, пропонуючи себе на вакансію — це можуть бути знання, віртуозне володіння певним інструментом чи особисті якості. А розуміння своїх слабких сторін сформує зони для розвитку і вдосконалення. 


4. Не подбати про подушку безпеки

Пошук улюбленої роботи може зайняти декілька місяців. А якщо потрібно знайти своє покликання чи кардинально змінити сферу —  то й цілий рік. Впродовж цього часу доведеться вкладати чимало ресурсів (як матеріальних, так і психологічних) у навчання, техніку, нові проекти, пошук роботи тощо.

Тому перш ніж ступити на цей шлях, переконайтеся, що маєте достатньо часу, грошей, внутрішніх ресурсів і підтримки близьких вам людей для пошуків — це і буде ваша подушка безпеки. 


Помилки під час пошуків 

Шукати роботу — це теж свого роду робота, яку потрібно виконувати сумлінно, щоб досягти бажаних результатів. Щасливі понеділки важко знайти, якщо ви пасивний шукач, який просто виклав резюме на сайті і чекає у моря погоди. Варто, навпаки, задіяти усі можливі канали і докласти максимальних зусиль. 

Яких помилок варто уникати на цьому етапі?


5. Забути про нетворкінг

Сьогодні зв’язки вирішують дуже багато. Настільки багато, що бути інтровертом — більше не відмазка. 

Деякі вакансії не викладають на job-сайти, а пропонують знайомим чи постять у соцмережі. Для роботодавця це дешевше, потребує менше зусиль, а ймовірність знайти при цьому «свою» людину — достатньо високий. І чим ширше коло ваших контактів, тим більше шанс, що ви першим дізнаєтесь про круту вакансію. 

Радимо підтримувати якнайбільше контактів зі сфери, що вам цікава, стежити за HR-менеджерами та працівниками компаній, у яких ви хочете працювати, знайомитись із експертами, які вас надихають та читати лідерів думок. Тим паче, способів знайти потрібні знайомства сьогодні дуже багато: конференції та лекції, Facebook та LinkedIn і навіть спеціальні нетворкінг-зустрічі. 


6. Не приділити достатньо часу подачі на вакансію

Подача на вакансію — це ваше перше знайомство з роботодавцем, від якого залежить, чи дадуть вам шанс проявити себе. Тому кожен її елемент має бути продуманим.

Резюме — правильно складене, підписане вашими ініціалами, акуратно оформлене і адаптоване для кожної вакансії — тільки з релевантним досвідом і навичками.

Супровідний лист — окремий для кожної подачі, написаний під конкретну вакансію й компанію, не дублює резюме, але відповідає на питання, чому саме ви потрібні цій компанії, а вона — вам. 

Перед подачею переконайтеся, що ви виконали усі умови роботодавця — прикріпили усі файли й лінки, додали портфоліо за необхідності, а також — що не наробили орфографічних помилок.


7. Не готуватись до співбесіди

Те, наскільки добре кандидат підготувався до інтерв’ю, багато каже про його вмотивованість. І це не означає, що ви виглядатимете штучно чи не щиро. Хороша підготовка — це ніби канва співбесіди, яка надає вам впевненості і при цьому лишає місце для імпровізації. 

Але must have для інтерв’ю — це знання про компанію, її конкурентів та цінності, продумана самопрезентація, а також окреслені відповіді на найпоширеніші питання.


Помилки після працевлаштування 

Останньої (бонусної) помилки, про яку ми згадаємо, можна припуститись, коли робота вже ваша. Помилка — розслабитись і вирішити, що жодних помилок вже не може бути. Але у вас попереду ще випробний термін і адаптація на новому місці — і це етап ви маєте пройти належним чином, щоб дійсно залишитись працювати у компанії. 

Тож не запізнюйтесь, спілкуйтесь із колегами, ставте питання, проявляйте ініціативу, продовжуйте навчатись і розвиватись, а головне — аналізуйте свої помилки, сприймайте їх як цінні уроки, робіть висновки і ставайте кращими. І компанія це обов’язково оцінить.


Вас також зацікавить

Шкідливі поради: 10 способів провалити співбесіду

7 питань, які варто з’ясувати з компанією, перш ніж погоджуватись на роботу

7 помилок, які можуть коштувати вам кар’єри

 

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: