Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як заслужити довіру на новій роботі й отримати більше автономії?

21.01.19 Кар'єра 3 хв читання

Що потрібно новачкам, щоб отримати більше свободи та самим впливати на свої завдання, проєкти й графік? Як досягти автономності в роботі, розповідає Валерія Мерзлікіна, HR Business Partner медіахолдингу StarLightMedia. Законспектували її виступ на міжнародній події Disrupt HR Kyiv, організованій групою компаній Quadrate 28 Corp.


Сьогодні більшість фахівців хочуть цікавих і різноманітних завдань, самостійно вибирати, над чим і як працювати, мати гнучкий графік або взагалі не бути прив’язаним ні до графіка, ні до робочого місця. І часто, прийшовши до нової команди, фахівці починають усе це вимагати — зручні умови роботи, цікаві завдання, найкращі проєкти, високу винагороду, вигідних клієнтів.

Але для роботодавця це незрозуміло. Пам’ятаєте приказку: «Спочатку ти працюєш на заліковку, а потім заліковка працює на тебе»? Ця проста істина працює і в дорослому житті: коли в заліковій книжці порожньо, ніхто не готовий віддавати авансом.

Що потрібно новачкам, аби заслужити довіру з боку керівника? Які професійні навички й особистісні якості важливо продемонструвати, щоб отримати більше автономії на новій роботі?


Виконуйте завдання до кінця


А якщо ви на новій роботі нещодавно і ще не можете закрити якісь завдання самостійно, спробуйте допомогти будь-кому з колег у його/її роботі (навіть якщо це не входить до ваших обов’язків). Можливо, для цього доведеться докласти більше зусиль, ніж для звичайної роботи, але ефект вас здивує. Щонайменше одного/одну колегу приємно вразять ваші зусилля, залученість і відповідальність. А навіть одна задоволена людина здатна створити вам хорошу репутацію на новому місці роботи. 


Беріть на себе більше


Поки ви самі не заявите про готовність робити більше, ніж від вас очікують, ніхто не буде делегувати вам великі проєкти або важливі завдання. Запропонуйте допомогу там, де вас про неї ще не просили. Якщо ви отримали завдання, спробуйте передбачити, що буде за ним, і самостійно приступити до виконання наступного. Якщо керівник тривалий час не ставить вам нові цілі, звертайтеся до нього самі.


Ініціюйте покращення


У нових співробітників часто свіжий погляд на все, що відбувається в команді, вони можуть швидше за інших помітити, що якісь практики не працюють. Тому не бійтеся пропонувати покращення. Але якщо пропонуєте, не робіть це у форматі: «У вас тут все погано працює». Скажіть, де бачите проблему, та запропонуйте рішення. А головне — самі візьміться за його впровадження або проявіть готовність бути в команді, яка працюватиме над розв’язанням проблеми.


Розвивайте необхідні для автономії навички


1. Відповідальність

Абсолютно всі кандидати на співбесіді говорять про свій високий рівень відповідальності, але одиниці демонструють цю компетенцію у щоденній поведінці.

2. Довгострокове та середньострокове планування

Тут важливо вміти не просто розподіляти завдання за часом. Вчіться правильно розставляти пріоритети та пам’ятати про них, коли кількість завдань зростає. Бо в такій ситуації новий співробітник ризикує «закопатися» в операційці та завершити випробувальний термін з нереалізованими цілями, і то не через лінощі, а через невміння вибудовувати пріоритети. Допомогти з цим впоратися може керівник, тому не соромтеся просити його про допомогу.

3. Рефлексія

Це означає здатність оцінювати себе й аналізувати свої вчинки в минулому. Рефлексія допомагає усвідомлювати свої сильні сторони та зони розвитку. Вона розплющує очі на природу наших реакцій і дає можливість ними керувати. Для мене рефлексія є ще й основою емоційного інтелекту. Адже не можна зрозуміти чужі почуття, не вміючи аналізувати свої.

4. Здатність сприймати зворотний зв’язок

Працюючи над проєктами самостійно, ми ризикуємо захопитися й стати сліпими щодо того, що робимо. Я не пропоную прислухатися абсолютно до всього, що будуть говорити про вашу роботу. Але знайдіть для себе референтну групу підтримки — людей, чия думка має для вас значення, — і не бійтеся регулярно запитувати в них фідбек про вас як про професіонала. Тільки отримуючи регулярний зворотний зв’язок, ви зможете досягти бажаних висот.


А чи всім потрібна автономія?


Не на кожній посаді й не кожному співробітнику необхідна автономність у роботі та самостійність у виборі проєктів і способів їх реалізації. Безсумнівно, є посади, на яких вистачить добре справлятися зі своєю роботою. Але це лише вибір того, хто цю посаду обіймає: просто справлятися з роботою чи робити більше, на всі 100%.

Не кожен може і не кожен хоче брати на себе відповідальність за великі проєкти. Але саме це — шлях до досягнення кар’єрних цілей і реалізації своїх пріоритетів.

Шукаєте нову роботу?

У нас на сайті багато вакансій для фахівців різних спеціальностей 👉

Вакансії

Читайте також

Як адаптуватися на новій роботі та успішно пройти випробувальний термін

Пан або пропав? Як зрозуміти, чи добре ви справляєтеся з роботою

Бути тим, хто створює правила: 10 метакомпетенцій лідера

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.