Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Новини ринку праці та технологій, які ви могли пропустити в період свят

06.01.25 Новини 7 хв читання

Поки ми зустрічали Новий рік та поставили робочі завдання на паузу, світ не стояв на місці. Зібрали для вас найважливіші події, які відбулися протягом святкового періоду — щоб ви швидко увійшли в робочий ритм і були в курсі новин ринку праці, кар’єри та технологій в Україні й світі.


Зміни для ФОП з 1 січня 2025 року


Фізичні особи-підприємці, серед яких багато диджитал-фахівців та спеціалістів креативної галузі, у цьому році будуть платити більше податків. 

З 1 січня повертається обов’язкова для ФОП сплата єдиного соціального внеску (ЄСВ). Його розмір для підприємців на спрощеній системі складає 22% від мінімальної зарплати (8000 грн), тобто 1760 грн на місяць. 

Також ФОП з 1 січня будуть платити новий податок — військовий збір. Його сума залежить від групи:

  • I, II та IV — 800 грн на місяць;
  • III — 1% від обороту.

ФОПи III групи сплачуватимуть військовий збір разом з єдиним податком (ЄП) кожного кварталу. Підприємці інших груп спрощеної системи повинні робити щомісяця авансові платежі до 20-го числа.

Читайте також: В Україні різко збільшилася кількість закритих ФОПів після історичного підвищення податків


Голова Нацбанку прогнозує зменшення безробіття у 2025 році


Голова Національного банку України Андрій Пишний зазначає, що однією з головних проблем у цьому році для компаній буде набір персоналу. Водночас зменшиться рівень безробіття, а зарплати й надалі зростатимуть.

«Стійкий попит на робітників поступово зменшуватиме рівень безробіття. Дефіцит працівників стимулюватиме подальше зростання рівня оплати праці», — вважає Пишний.  

Проте поступове зростання кількості резюме не зможе вирівняти диспропорції на ринку праці, впевнений голова Нацбанку. В Україні фіксується дефіцит кваліфікованих кадрів у різних галузях.

Читайте також: Кадровий голод в Україні: причини, наслідки та 8 стратегій виходу із ситуації


Безперебійний супутниковий зв’язок з’явиться в Україні до кінця 2025 року


«Київстар» підписав угоду з компанією Starlink про запуск супутникового зв’язку, який дозволить користувачам мати доступ до мобільної мережі навіть у тих районах, де немає традиційного покриття. Україна стане однією з перших країн, де буде доступна нова послуга Direct to Cell.

Спочатку з’явиться можливість відправляти SMS та OTT-повідомлення (це повідомлення, які передаються у месенджерах завдяки інтернету). У планах — передача даних та голосові повідомлення. Нова послуга стане доступною у IV кварталі 2025 року.

Читайте також: Корпоративне волонтерство у «Київстар»: до яких проєктів допомоги долучилися працівники у 2024 році


Мінцифри розробило словник термінології ШІ


Міністерство цифрової трансформації презентувало перший словник термінології штучного інтелекту. 

«Словник об’єднує юридичну й технічну термінологію та буде корисним для профільних фахівців, науковців і медіа. Тепер розробники, законодавці та науковці у сфері ШІ говоритимуть однією технологічною мовою та формуватимуть якісне законодавство у сфері ШІ», — йдеться у повідомленні.

У словник увійшли пояснення 106 термінів. Деякі з найпопулярніших ви можете побачити на зображенні знизу.

Новини ринку праці, словник термінів ШІ
Це перший в Україні словник термінів, пов’язаних з ШІ


Ознайомитися зі словником термінів можна за посиланням.


Revolut почав бета-тестування в Україні


Британський гігант фінансових технологій розпочав бета-тестування свого продукту в Україні, повідомляє Forbes. Поки ним користується обмежене коло користувачів, які попередньо завантажили застосунок. 

Українцям під час бета-тестування доступні наступні послуги: 

  • оформлення віртуальної картки;
  • міжнародні перекази без комісій; 
  • поповнення рахунку з валютних рахунків у євро чи доларах.

Поповнення гривневих карток неможливе через обмеження Нацбанку. Регулятор поки не отримував повідомлення про вихід Revolut на український ринок.

Зазначимо, що одним зі співзасновників фінансово-технологічної компанії є українець Влад Яценко.

Читайте також: Які українські бренди знають за кордоном — опитування Brand Ukraine


З’явилася мапа книгарень та аптек, де можна витратити «Зимову єПідтримку» 


На офіційному сайті програми з’явилася інтерактивна мапа з переліком книгарень, видавництв та аптек, у яких можна розрахуватися коштами «Зимової єПідтримки». Це урядова програма, в межах якої кожному українцю, який залишився в країні, нараховується по 1000 грн на картку «Національного кешбеку». 

Щоб скористатися інтерактивною мапою, оберіть розділ «Де витратити», у блоці «Продавці» оберіть «Книгарні» або «Аптеки» та ознайомтеся з пропозиціями. Мапа розташована внизу вебсторінки та буде оновлюватися.

Читайте також: 10 книг, які українці найчастіше купували за кошти «Зимової єПідтримки»


Збільшилася компенсація за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю


У межах програми Державної служби зайнятості щодо працевлаштування осіб з інвалідністю збільшується розмір компенсацій для роботодавців за облаштування робочих місць. Тепер актуальні наступні суми:

  • до 120 тисяч гривень — за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю І групи (раніше максимальна сума була 106,5 тис. грн);
  • до 80 тисяч гривень — для працівника з інвалідністю II групи (раніше максимальний розмір компенсації складав 71 тис. грн).

Програма компенсації працює з серпня 2023 року. Роботодавець може отримати кошти від держави на купівлю потрібного обладнання, меблів чи технічних засобів.

Лише у Києві цим видом підтримки скористалися 89 роботодавців, а 149 осіб з інвалідністю були працевлаштовані. 

Більше подробиць про програму читайте за посиланням

Читайте також: Не тільки виплати для безробітних: чим ще вам можуть допомогти у центрах зайнятості?


Apple виплатить компенсації користувачам за «шпигунство» Siri


Apple погодилася виплатити компенсації користувачам, чиї розмови були записані персональним помічником Siri. Як пише Bloomberg, компанія виділяє 95 мільйонів доларів для врегулювання колективного позову.

Користувачі поскаржилися, що Siri записує їхні розмови та передає третім особам, зокрема рекламодавцям. Персональний асистент активувався від сторонніх звуків, а не від запиту «Hey, Siri».

Компенсацію може отримати кожен користувач зі США, який придбав гаджети з підтримкою Siri у період з 17 вересня 2014 року до 31 грудня 2024 року. Персональний асистент є у смартфонах  iPhone та розумних годинниках Apple Watch. Розмір компенсації — $20 за кожен пристрій.

Зазначимо, що про «шпигунство» Siri стало відомо після розслідування The Guardian у 2019 році. Журналісти виявили, що персональний помічник записував особисті розмови користувачів та передавав їх працівникам компанії. Тоді в Apple заявили, що роблять це для покращення функції. Пізніше компанія припинила зберігати подібні записи. 

Раніше корпорацію звинуватили у шпигунстві за власними працівниками. Один зі спеціалістів навіть подав позов. Детальніше про це читайте у матеріалі: «Apple звинувачують у шпигунстві: співробітник компанії звернувся до суду»

У Новому році — нова крута робота!

Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.