Чому я працюю рекрутеркою на одному місці вже 8 років і мені подобається

Олена Литовченко PR Пн., 18.10.21 Історії

Сьогодні зміна роботи кожні два-три роки потроху стає варіантом кар’єрної норми. Тоді як тривала співпраця з однією компанією, навпаки, викликає подив. Але наша героїня — Senior Recruiter у Capgemini Engineering Ukraine Олена Литовченко — впевнена: у роботодавця, який задовольняє твої потреби й допомагає з розвитком, варто працювати якнайдовше. Розпитали Олену, чому їй подобається працювати в компанії.

Capgemini Engineering Ukraine — це одна з 50 найбільших ІТ-компаній в Україні, що входить до Capgemini Group, світового лідера в галузі консалтингу, технологічних послуг і цифрової трансформації. До 1 жовтня 2021 року працювала під брендом Lohika. У компанії понад 1300 спеціалістів, які за бажанням можуть працювати віддалено, з офісу в Києві, Львові, Одесі та Рівному чи у змішаному форматі.

Олена Литовченко
Олена Литовченко


Причина №1. Кар’єрне зростання і розвиток


Я в компанії з серпня 2013 року, тобто працюю в Capgemini Engineering Ukraine (ранішеLohika) вже 8 років. Починала як Junior Recruiter, розвивалася й виросла до позиції Senior Recruiter.

Від початку кар’єри в компанії в мене був кредит довіри і можливість працювати з вакансіями різного рівня — від Middle до Team Lead. У мене був чудовий ментор, який давав мені можливість самостійно проводити весь рекрутинг-процес.

Я вважаю, що це найкращий шлях — навчатися на власному досвіді, успіхах та помилках, але водночас під наглядом. 

Компанія дуже орієнтована на розвиток співробітників, тому за ці роки в нас були і тренінги, і воркшопи, і конференції, і можливість замовляти собі книги на професійну тематику тощо. 


Причина №2. Щоденні виклики й допомога колег

Senior Recruiter у Capgemini Engineering відповідає за весь рекрутинг-процес — від початку переговорів до прийняття офферу кандидатом. Головна задача — надати кандидатові та компанії такий сервіс, аби в результаті вакансія закрилася, а обидві сторони лишилися задоволеними. У нинішніх реаліях ринку, коли конкуренція висока і кожна компанія намагається бути найкращою, це доволі складний виклик. Але з огляду на кількість прийнятих офферів і крутість кандидатів у наших командах, нам вдається з ним успішно впоратись. 

Якщо перефразувати класика: усі легкі кейси — легкі однаково, а кожен складний — складний по-своєму. 

Усі складні випадки об’єднує одна мета — перетворити відмову на прийнятий оффер. І коли це трапляється в мене чи моїх колег, ми дуже радіємо, бо за цим стоїть кропітка й делікатна робота з запереченнями та пошук компромісу, який влаштує і компанію, і кандидата. 

Прийнятий оффер — це результат роботи не лише рекрутера. Це також результат щоденної комунікації з менеджерами, їхньої щирої залученості у процес, відкритості до будь-яких питань стосовно проєктних деталей та готовності обговорювати й іти на компроміс, коли це потрібно. До того ж усі менеджери в Capgemini Engineering мають технічний бекграунд і на етапі інтерв’ю з кандидатом повністю покривають питання щодо нюансів проєкту.

Ми всі в одному човні: менеджери зацікавлені у наймі крутих кандидатів не менше, ніж рекрутери. Спільна мета дає кращий результат.

Головне правило — вести комунікацію так, аби можна було повернутися до переговорів, навіть якщо з першого разу співпраця не склалася. Я б сказала, що це загалом підхід Capgemini Engineering. Навіть якщо колеги вирішують змінити роботу, ми залишаємось друзями. Згодом багато хто повертається до нас знову, і ми залюбки відновлюємо співпрацю.


Причина №3. Автономія в роботі і ворк-лайф баланс

Мені імпонує підхід компанії. Він передбачає, що всі ми тут дорослі люди, які прийшли працювати на результат. Як наслідок, немає мікроменеджменту: твій графік залежить від задач, які тобі потрібно виконати, та особистих справ. З одного боку, відчуваєш себе частиною великої компанії, а з іншого — вільною людиною, яка може планувати роботу відповідно до своїх потреб. 

У мене є гарний приклад. Після того, як я приблизно 10 місяців пробула у декретній відпустці, я хотіла повернутись на роботу, але не могла зробити це full time. Тож я домовилась про part time, знайшла няню й чудово поєднувала свої активності.

Я відчувала себе гарною мамою, бо достатньо часу приділяла дитині, і до того ж не випадала з робочих процесів. Із Capgemini Engineering все пройшло легко.

Зараз дитина вже підросла і ходить у садочок. Вже приблизно 3 роки я знову працюю full time. Якщо трапляється так, що дитина захворіла і я залишилась без допомоги няні чи садочка, це можна легко вирішити з менеджером. Можна взяти собі один чи два вихідних дні, і всі тебе зрозуміють. Я, звісно, цим не зловживаю, але те, що є така опція, мені дуже подобається.


Причина №4. Мотивація


Якщо ти людина, націлена на результат, то в рекрутингу ти завжди його бачиш. Це великий плюс, хоча іноді й мінус, бо час від часу ми все ж таки отримуємо відмови від кандидатів попри всі зусилля. У таких випадках дуже важливо зберігати в собі баланс іронії та оптимізму. 

Мене мотивує те, що в Capgemini Engineering у мене немає відчуття застійності. Навпаки, все дуже динамічно: змінюються процеси, міняються замовники, зростає кількість вакансій тощо. Через конкуренцію на ринку і те, що потрібно закривати вакансії, — ти постійно в русі. А ще мені цікаво працювати з людьми, які в нашій компанії: усі вони — круті й класні професіонали, а окрім цього — ще й цікаві особистості.

Шукаєте роботу, яка так само стане «своєю»?

У нас на сайті багато таких вакансій для будь-яких фахівців 👉

Вакансії

Читайте також

Мисливець за талантами: хто такий рекрутер і як ним стати

Бути чи не бути: переваги та недоліки роботи рекрутера

Як за два місяці зростити з нуля HRD для компанії: досвід Easy HR

Підписуйтеся на щасливі понеділки!

Раз на тиждень по понеділках ми будемо ділитися найкрутішими вакансіями та історіями про кар’єру.


Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: