15 листопада у соціальних мережах стартувала кампанія всесвітнього руху #GivingTuesday. Цього року міжнародний день добрих справ — Щедрий вівторок — відзначається 3 грудня. Щоб долучитися й показати свою небайдужість, бізнеси, організації та всі охочі можуть поділитися результатами благодійних проєктів та соціальних ініціатив, над якими працювали у 2024 році.
Щедрий вівторок в Україні
Щедрі вівторки виникли у 2012 році у США, а в Україні з’явились у 2018 році за підтримки Zagoriy Foundation, БФ Tabletochki, Клубу Добродіїв й Українського благодійного форуму. Перші кілька років вони відповідали американській концепції дня добрих справ та об’єднували навколо себе людей, громадський сектор і бізнеси. До Щедрого вівторка проводили благодійні активності, акції, марафони, кінопокази та фестивалі соціальної реклами. Це був спосіб розвивати культуру благодійності та робити добрі справи назагал.
Проте з часом в Україні ця концепція зазнала впливу локальних реалій. На третьому році повномасштабного вторгнення волонтерство й донати — вже щоденна практика. Тож Щедрий вівторок трансформувався у проєкт, який досліджує феномен небайдужості суспільства, що допоміг Україні посісти друге місце у всесвітньому рейтингу благодійності (CAF 2022) та продовжувати боротися за свою незалежність. Сьогодні місія Щедрих вівторків — розвиток культури небайдужості та вдячності в Україні.
Щедрий вівторок 2024: як долучитися?
З 15 листопада до 25 грудня у соціальних мережах буде тривати комунікаційна кампанія #ланцюжок_небайдужості. Щедрий вівторок в Україні запрошує бізнеси, організації та всіх охочих підбити підсумки благодійності: поділитися результатами КСВ-проєктів та соціальних ініціатив, над якими працювали у 2024 році.
Долучитися може будь-яка компанія, організація, спільнота чи людина. Для цього потрібно опублікувати на своїй сторінці в Instagram або Facebook допис із підсумками благодійних проєктів 2024 року й додати гештеги кампанії: #ланцюжок_небайдужості #ЩедрийВівторок #GivingTuesday та/або позначити сторінку Щедрого вівторка в Instagram або Facebook.
У результатах можна зазначати не тільки суми зборів чи донатів. Команда Щедрого вівторка закликає підсвічувати всі аспекти допомоги: цілі соціального проєкту, охоплення, кількість залучених людей, історії тих, кому допомогли, кілограми зібраних продуктів/речей тощо.
Під час підготовки публікації з результатами, радимо відповісти на такі запитання:
- Яким благодійним проєктом/збором ви пишаєтесь у 2024 році і чому?
- Які були цілі й чи досягли ви їх?
- Чи є цифри, якими ви хочете поділитися?
- Який вплив мав ваш проєкт?
- Хто допоміг вам втілити проєкт і кому хочеться подякувати?
- Чому важливо бути небайдужим?
Покрокову інструкцію та шаблони візуалів для публікації можна завантажити тут.
Ланцюжок небайдужості має на меті зробити небайдужість видимою. А також показати вплив відповідальних українських бізнесів і спільнот на свою сферу та суспільство.
Небайдужість через КСВ
До речі, про вплив відповідальних українських компаній. У 2024 році команда Щедрого вівторка досліджувала корпоративну соціальну відповідальність бізнесу. Окрім сплати податків і гідних умов роботи за замовчуванням, відповідальний бізнес виконує ще одну важливу роль — він прямо впливає на широке коло людей: співробітників, партнерів, клієнтів, і в умовах війни цей соціальний вплив багато важить.
Що змушує власників та СЕО компаній виявляти небайдужість та робити екстра речі, які не стільки про КСВ, скільки радше про корпоративне громадянство? Щоб розібратися, як на практиці влаштовані корпоративні практики благодійності у великих та маленьких масштабах, команда Щедрого вівторка провела 50+ інтерв’ю з CEO, маркетологами, CSR-лідами та комунікаційниками великих і маленьких бізнесів, авторами ініціатив, засновниками фондів, креативниками та власниками рекламних агентств.
Частина цих інтерв’ю вийшла матеріалами у соцмережах Щедрого вівторка. А весь набуток ліг в основу гіда з корпоративної соціальної відповідальності, який презентують у Щедрий вівторок 3 грудня на конференції «Небайдужі: КСВ в Україні». Детальніше про конференцію читайте за посиланням.
Шукаєте роботу?
У нас на сайті багато вакансій на будь-який смак для фахівців різних професій 👉
ВакансіїЧитайте також
Як працювати, волонтерити й лишатися продуктивним? Поради розробника
Чи вистачить поклику серця? Як шукати роботу в некомерційних організаціях
Не лише допомога, а й цінний досвід: як і навіщо описувати волонтерство в резюме
Дякуємо!
Тепер редактори знають.