Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чому варто почати кар’єру зі стажування у міжнародній компанії

10.04.20 Кар'єра Новини компаній 6 хв читання

Зараз саме той момент, коли є час замислитися над своїми кар’єрними планами. У студентів є безліч можливостей заробляти. Вони можуть обрати жовті наплічники Glovo, фриланс або оплачуване стажування в міжнародній компанії. Як зрозуміти, що стане найкращим стартом, і ще під час навчання розпочати кар’єру? Про це запитали в Альони Хархан, керівниці відділу із залучення талантів компанії Філіп Морріс Україна.

Для багатьох робота у великій міжнародній компанії звучить олдскульно й нецікаво. Чи готові такі компанії пристосовуватись до бажань молоді?

Філіп Морріс 10 років тому й сьогодні — це дві різні компанії. Світ змінюється — і ми разом із ним. Наприклад, хто б міг подумати, що колись компанія-лідер тютюнового бізнесу повідомить про свою місію створити майбутнє без сигаретного диму? На ринок праці виходять представники нового покоління Z. Вони серед тих, хто трансформує компанії, підходи до роботи та створює нові продукти.

Крім цього, працюючи в Філіп Морріс, завжди відчуваєш себе частиною команди та компанії, яка підтримає і допоможе, коли це потрібно. А в теперішній ситуації карантину це дуже важливо, адже надає відчуття спокою, комфорту та захищеності.

Альона Хархан, Філіп Морріс Україна
Альона Хархан (праворуч) із колегою Сашею Кривошеєю


А як же графік із 9.00 до 18.00, стоп’ятсот затверджень, сірі офіси й постійна боротьба за своє місце?

Почну з того, що люблю найбільше — руйнувати міфи. Можете бути певні, що з переліченого правда тільки про затвердження. І те — кількість перебільшена (сміється).

По-перше, в нашій компанії гнучкий графік роботи. А якщо немає необхідності приходити в офіс, ми даємо співробітникам можливість працювати з дому. Потрібно лише попередити керівника й команду. Зараз, у період карантину, взагалі всі офісні співробітники користуються цією перевагою 🙂

По-друге, у нас прекрасний світлий офіс у центрі Києва з чудовим краєвидом на Дніпро, в який ми всі сподіваємось скоро повернутися після карантину. Знаєте, як в американських фільмах показують людей у маленьких сірих будках, що сидять пліч-о-пліч, як у мурашнику? Так от, у нас прямо протилежна ситуація — просторий кольоровий офіс із зеленню та смачною кавою. Зараз ще і проходить реконструкція, і ми плануємо зробити кімнати Silence та Playstation для перезавантаження та відпочинку.

І по-третє, ми є однією з тих компаній, які надають рівні можливості для всіх, незалежно від статі, віку, досвіду чи інших особливостей. Коли приходиш на крос-функціональні зустрічі, то за одним столом сидять і експати з інших країн, що приїхали до нас у рамках програми розвитку, і студенти, які тільки прибігли з пар, і досвідчені директори з двозначним числом у графі досвіду в компанії. Ось так і працюємо, в атмосфері, де чують кожного.

Ну і останнє — четверте, але, на мій погляд, найголовніше. Ми є тією компанією, яка завжди допоможе і захистить своїх співробітників у скрутні часи. В контексті викликів COVID-19 для ряду індустрій, бізнесу та країн в цілому, Філіп Морріс не лише продовжує виплачувати повну компенсацію всім співробітникам, навіть тим, які не можуть в нових умовах повноцінно виконувати свої обов’язки, — ми шукаємо шляхи для залучення, заохочення та визнання людей, постійно комунікуємо, пропонуємо нові можливості для розвитку та навчання. Ми підтримуємо, зокрема, й в особистих питаннях, збільшуємо ліміти на мобільний інтернет для ефективної роботи і, водночас, як відповідальний бізнес — допомагаємо країні. Щоб співробітники та їхні сім’ї почувалися безпечніше, компанія доставила всім нам набори з засобами індивідуального захисту (маски, рукавички, антисептики). У такі хвилини таку турботу цінуєш найбільше.

IMG 5024
Офіс компанії Філіп Морріс Україна


Тоді що повинен зробити студент, щоби потрапити за цей стіл?

Філіп Морріс пропонує досить великий вибір програм для студентів. Умовно їх можна розділити на дві категорії: освітні, я б сказала навіть «ед’ютеймент» (це як навчання та розваги одночасно), та програми для отримання професійного досвіду. Зараз у нас відкритий набір на дві програми оплачуваного стажування для отримання практичного досвіду в компанії: ASPIRE та INKOMPASS.

ASPIRE — це всеукраїнська програма для студентів 3–6 курсів або нещодавніх випускників. Протягом двох місяців стажер працює з нашими співробітниками відділу продажів (так званий «шедовінг») і навчається в них усієї магії роботи з нашими партнерами. Учасники мають можливість регулярно отримувати зворотний зв’язок і коучинг від наставників. Перші два місяці якраз припадають на літній період, тому для студентів не буде проблеми знайти час. Після успішного завершення цього практичного навчання ми пропонуємо роботу.

INKOMPASS — також призначена для нещодавніх випускників та студентів, але вже 4–6 курсів. Вона актуальна лише для Києва, Харкова і Дніпра і пропонує 6–12 місяців роботи в командах P&C(HR), Маркетингу, Продажу, IТ та Фінансів. Після низки тестів стажер отримує власний проєкт — це реальний кейс із бюджетом, командою, коучингом, який він має втілити в життя і презентувати результати топменеджменту.

Перший цикл традиційно починається в липні та триває до кінця року. Після першого етапу ми робимо перерву на новорічні свята. Ті, хто залишається з нами за підсумками цього етапу, беруть участь у другому циклі ще протягом пів року. Якщо всі задоволені результатами, вуаля — ми раді вітати нового співробітника в компанії.

Ви сказали, що стажування оплачувані. Скільки ж отримують учасники програм?

Винагорода за їхню працю — на рівні зарплат спеціалістів-початківців у нашій компанії.

Навіщо компанії саме студенти? Якщо це оплачуване стажування зі зручним графіком, де вирішуються реальні проєкти бізнесу, чому б не найняти професіоналів?

Компанії залучають молодь із багатьох причин. Три найбільш актуальні: свіжі ідеї, нові таланти й діджитал-навички.

Деякі глобальні компанії, наприклад, Філіп Морріс, мають амбітні цілі і змінюють не лише свою компанію, а і трансформують цілу індустрію. Наша місія — створити світ без тютюнового диму. Для цього в нас є продукти для повнолітніх курців із потенціалом зниження ризику, наприклад, уже досить добре відомий українцям IQOS. Тому ми невпинно шукаємо світлі уми, які готові прийняти виклик і стати тими, хто пропонує нові, нестандартні ідеї. Молоде покоління має свіжий погляд на компанію, її продукти та внутрішні процеси.

Крім того, тренди швидко змінюються, а світ діджіталізується. Компаніям потрібні фахівці, які дружать із новітніми технологіями і які будуть розуміти смаки та потреби нового покоління споживачів.

Свіжий погляд, залученість у культуру та внутрішні процеси, відкритість до нових знань і діджитал-навички — ось ідеальне поєднання, яке є ключем до успіху в організації. І його забезпечують саме представники нового покоління.

Наведіть, будь ласка, приклад проєкту, над яким можуть працювати стажери?

Наприклад, у стажерів INKOMPASS будуть як індивідуальні, так і командні проєкти. Зокрема, пам’ятаєте, я говорила про ед’ютеймент проєкт для студентів? Так от, цей двомісячний бізнес-курс організовують саме стажери. Тут учасники можуть проявити себе в командній роботі та запропонувати новому поколінню те, чого вони й самі прагнуть. Хто як не однолітки та однодумці можуть знати, що саме потрібно на початку кар’єри?

В індивідуальному проєкті студент займається конкретним завданням. Це можуть бути аналіз та вдосконалення якогось процесу, організація бізнес-заходу, вирішення бізнес-потреб. У кожного студента є куратор і бадді (напарник, приятель), які дають йому завдання, зворотний зв’язок, допомагають та підтримують. Часто роль бадді виконують ті співробітники, які прийшли в компанію після успішного завершення однієї з наших програм.


Якими знаннями й навичками повинен володіти кандидат, щоб успішно пройти всі етапи відбору?

Як я вже говорила, зараз ми на шляху змін індустрії, тому для нас важливі люди зі свіжим поглядом та нестандартними ідеями. Також, кандидат повинен вміти працювати з інформацією і володіти англійською на рівні Upper Intermediate (Pre-Intermediate для ASPIRE), оскільки ми щодня використовуємо її в роботі. Також ми звертаємо увагу на те, наскільки кандидати відкриті до нових знань, здатні генерувати нові ідеї, працювати в команді і приймати виклики.

Скільки учасників успішно пройшли стажування і працевлаштувалися після закінчення програми?

Програма INKOMPASS була запущена в Україні у 2017 році. За цей час до неї приєдналися 54 учасники, 60 % з яких досі з нами.

Ми не обмежуємо кількість учасників, які можуть отримати роботу в компанії після завершення програми. Усе залежить від того, як учасник проявив себе й наскільки він мотивований. Ми завжди готові надати можливість розвиватися й реалізовувати себе разом із Філіп Морріс.

Як відбувається відбір на програми для отримання досвіду INKOMPASS і ASPIRE?

Це всього лиш три кроки:

  1. Подати заявку онлайн.
  2. Пройти онлайн-тест та відеоінтерв’ю.
  3. Відвідати центр оцінювання або групову бізнес-гру (для ASPIRE), де можна продемонструвати навички та здібності та відчути в реальних бізнес-кейсах, що означає працювати у Філіп Морріс.

Якщо ви чекали на знак, то ось він — реєструйтеся на програми INKOMPASS та ASPIRE.

А для натхнення, пропонуємо глянути, як це було минулого року. Або ж дізнатися більше, зконтактувавши з організаторами у фейсбуці.

Читайте також

Простий спосіб зрозуміти, яку професію обрати

Як домовитись із викладачами, якщо ви працюєте

10+ ресурсів, де шукати гранти, стажування і програми обміну

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.