fbpx

Телеграм-канали для професійного розвитку: вибір Happy Monday

Анна Гріньова Пт., 17.04.20 #накарантині

На які телеграм канали варто підписатися, щоб з користю для професійного розвитку? Розповідаємо, кого читає команда Happy Monday.

Телеграм створювався як месенджер, а перетворився на майданчик, який конкурує з соцмережами. Навряд чи ви використовуєте телеграм виключно для обміну повідомленнями: скоріше за все, теж підписалися на кілька десятків телеграм-каналів. Або навіть сотню, деякі з яких навіть не читаєте. Ми вирішили поділитися власним списком каналів, які нам цікаві з професійної точки зору.


Telegram-канали для керівників

Анна Мазур

Радить CEO Анна Мазур

Насєдкіна — канал громадської активістки, засновниці ГО «Дивовижні» Марії Насєдкіної. Тут можна почитати про управління в кайф: інноваційні формати команд та сучасні підходи в управлінні.

Свидетели Бирюзы — чат представників так званих «бірюзових організацій», де організація сприймається як живий організм, а не машина, і втілюється холакратія як система управління.

ОГо! — канал співзасновника Monobank Олега Гороховського, де він пише про внутрішню кухню Monobank: лайфхаки, плани та нові розробки. Багато цікавої статистики.


Telegram-канали про бізнес

Business Development Manager Лада Голубєва

Радить Business Development Manager Лада Голубєва

Profi Space / Бизнес Школа — канал бізнес-школи Profi Space. Там часто анонсують курси та вебінари про побудову бізнесу, роблять добірки професійної літератури та дають поради щодо ефективного ведення переговорів.

Dubilet — особистий телеграм-канал українського бізнесмена Дмитра Дубілета, де він ділиться кейсами з його бізнес-проєктів та змінотворчими ініціативами на державній службі.


Telegram-канали про маркетинг

маркетологиня Марина Бродовська

Радить маркетологиня Марина Бродовська

SETTERS — канал комунікаційної агенції SETTERS для тих, хто хоче пізнати діджитал. У цієї команди легкий і дотепний стиль комунікації: наприклад, є рубрика, в якій вони поєднують існуючі слова і вигадують нові діджитал-терміни. При цьому у каналі багато реально корисного контенту.

Digital masons — канал про діджитал-маркетинг в Україні. Тут є анонси подій, курсів, добірки книг і вакансій, новини зі світу діджиталу та поради для маркетологів. Наприклад, які нові функції стали доступні у telegram та як налаштовувати рекламу на свята/під час виборів тощо.

SMM-ниця Анна Гріньова

Радить SMM-ниця Анна Гріньова

Trend Media — канал з найкращими світовими діджитал-кейсами, аналітикою та новинами. Втім, я його читаю не заради аналітики і новин, а тому що тут можна знайти рекламні постери з усього світу та відеоролики відомих брендів.

Bandito — канал про те, як просувати особистий бренд чи бізнес в Інтернеті. У них такі детальні статті, що таргетинг у фейсбуці зможе опанувати хто завгодно. А якщо ви любите телеграм і подкасти одночасно, то тут останні викладають просто у телеграм в форматі аудіоповідомлень.


Telegram-канали про редактуру

редакторка Наталія Трофімова

Радить редакторка Наталія Трофімова

Медиаборщ! — канал медіаменеджера і головреда в минулому Андрія Боборикіна про тренди в медіа-індустрії, нові платформи, дистрибуцію контенту тощо. Якісна аналітика, тому обновлюється канал не надто часто. Зате за ним встигаєш 🙂

Что почитать редактору — щоденні підбірки матеріалів про світ текстів, медіа і журналістики. Найцінніші для мене — матеріали з практичними порадами. Наприклад, як писати заголовки і кінцівки, верстати лонгріди, створювати контенті e-mail-розсилки тощо.

Ой, натив — канал про нативну рекламу. Крім порад, як створювати такий контент, як його просувати та вимірювати ефективність, є багато найсвіжіших прикладів нативки різних форматів: від звичайних партнерських текстів до короткометражок та музичних кліпів.

SMM-ниця Анна Гріньова

Радить копірайтерка Анна Гріньова

Главред — канал того самого Ільяхова для тих, кому потрібно писати і скорочувати. Тут є поради і статті про текст, редактуру та інформаційний стиль. Все на конкретних прикладах, звісно.

Correctarium — Українська мова — дуже потрібний канал для тих, хто пише українською. Тут є поради від фахівців-мовознавців, розбір типових помилок. Особливо зараз, після затвердження нової редакції українського правопису, цей канал дуже допомагає запам’ятати усі нововведення. Аналогічний канал, присвячений російській мові — Correctarium.


Telegram-канали про дизайн

дизайнерка Анна Островська

Радить дизайнерка Анна Островська

Magazine Design — канал з найкращими ідеями, втіленими у журналах, книгах та типографії дизайнерами з усього світу. Тут можна надихатися проєктами і черпати ідеї.

Designgest — а в цьому каналі для дизайнерів більше тексту і корисних посилань, ніж віжуалів. Тут можна почитати про системність, методології, принципи та нові ресурси. А ще — дізнатися, який вебінар варто переглянути і який подкаст послухати.

Telegraf.design — канал про світовий та український дизайн. Варто знати, що медіа Telegraf.Design на початку карантину оголосило про закриття, а зараз запустило краудфандинг-кампанію для відновлення роботи. Якщо ви вірите в український дизайн, саме час їх підтримати.

Сама склепала — канал арт-директорки Маші Леоненко, яка розробила сервіс для створення презентацій List. Тут ви дізнаєтеся про дизайн, сценарії та інструменти презентацій. Тож, якщо по роботі доводиться створювати презентації, вам сюди.

Визуальные приемы — канал для підвищення найважливішого софт скіла дизайнера — надивленості. Тож тут мало тексту і багато зображень: цікаві прийоми, оригінальні рішення та інші класні речі, які має побачити дизайнер.


Telegram-канали для студентів


Також включаємо добірку каналів від нашої наймолодшої співробітниці: для тих, хто теж поєднує навчання з роботою.

адміністраторка Катерина Жученя

Радить адміністраторка Катерина Жученя

Я підписана мало не на всі університетські канали: факультету, деканату, каналу для старост, новини КПІ. Якщо у вашого університету теж є власні телеграм-канали, підпишіться, щоб бути в курсі всіх новин. Також раджу студентам такі канали:

Business Events — канал з івентами на різні теми: маркетинг, бізнес, продаж, вивчення мов. Іноді публікуються можливості для студентів: гранти, волонтерства, стажування.

Your Chance — гранти, стипендії, волонтерство — канал з освітніми та професійними можливостями за кордоном: грантами, стажуваннями, програмами обміну. Попри карантин, навіть зараз публікується чимало актуальних пропозицій від університетів.

Звісно, команда Happy Monday нескромно вважає наш телеграм-канал чи не найкориснішим для усіх, хто шукає роботу і загалом серйозно ставиться до своєї кар’єри, незалежно від професії. Тому підписуйтеся, якщо досі цього не зробили.

Читайте також

Світ на карантині: як працюють в Австрії, Нідерландах та США

Онлайн-курси, які стали доступними через карантин

Книжкові нон-фікшн новинки весни-2020

Не тільки фейсбук і телеграм

Happy Monday тепер ще й в інстраграмі! Завжди корисний і всюди різний. Підписуйтесь — будемо знайомитися ближче.

Happy Monday тепер ще й в інстраграмі! Завжди корисний і всюди різний. Підписуйтесь — будемо знайомитися ближче.

Підписатися

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: