У той час як 71% українських компаній готові перейти на 4-денний робочий тиждень, Софія Клещук вибрала працювати одночасно на двох роботах. Як їй це вдається, Софія розповіла у статті.
Софія Клещук,
Head of Client Relations в RYAH,
Head of Business Development and Marketing в Enkonix
Уже рік після восьми годин офлайнової роботи у мене починається сім годин дистанційної. Я координую продаж і маркетинг відразу у двох компаніях: українському IT аутсорсері Enkonix і американській медтех компанії RYAH.
Це мій добровільний вибір, і я знаю, що мої лайфхаки, як працювати на двох роботах і по 15 годин на день, підійдуть не всім. Але поки у мене виходить жити в такому інтенсивному режимі, і навіть хочеться брати на себе більше завдань, я готова поділитися своїми порадами. Можливо, вони стануть у пригоді тим, хто потрапив у цейтнот і намагається впоратися з потоком завдань, або, як і я, проживає етап досягнення кар’єрних цілей.
6 речей, які допомагають мені в моєму work-інтенсиві
1. Психологічний настрій
Я дивлюся на цей період життя, як на важливий досвід, який я обрала для себе сама. Мене мотивує відчуття сатисфакції від того, що кожен раз я роблю більше, ніж вчора.
2. Синхронізація процесів
На обох роботах у мене є завдання, процеси вирішення яких збігаються. Тому загальні елементи операційного менеджменту можна застосувати і там, і там, і синхронізувати їх.
Наприклад, на двох проєктах у мене раз на тиждень чекпойнт (звірка статусів) з продажу з командою. І там, і там дуже схожі алгоритми спілкування з новими лідами (потенційними клієнтами), яким я маю навчити бізнес-девелоперів. І там, і там я затверджую інформаційні матеріали компанії, виділяючи під це спеціальний час в календарі. У цей часовий проміжок я роблю схожу роботу і для RYAH, і для Enkonix, що дозволяє мені налаштуватися на певний процес і продуктивніше виконати завдання.
З досвіду знаю, що часто потрібно просто поставити процеси «на рейки», а далі «поїзд» покотиться самостійно. Якщо приділити належну увагу першому етапу, в майбутньому це заощадить купу ваших дорогоцінних часу і сил.
3. Чек-листи
Коли у вас багато завдань, є спокуса хапатися за все відразу. Дуже часто ми починаємо робити одне, потім перемикається на інше, і в результаті маємо 150 відкритих тасків, і жодна справа не доведена до кінця.
Якщо я починаю робити завдання, я намагаюся його закінчити, перш ніж переходити до наступного. Готую для себе чек-листи всього, що повинна зробити по кожній справі, і йду по них, викреслюючи завдання одне за одним.
Старий метод планомірних «галочок» навпроти завершених завдань дуже допомагає при інтенсивній роботі.
Також чіткий план і завершення справи дають відчуття спокою. А це набагато більш здоровий ментальний стан, ніж притаманна хаосу тривожність.
4. Точки стабільності
Коли все без упину «мчить» і здається, що кількість завдань створює хаос, дуже допомагає мати точку опори — час, який ви присвячуєте тільки собі. Це може бути що завгодно. Можна кожен день виділяти 30 хвилин на читання або робити перед сном просту медитативну практику, «заминку» дня. Моя точка стабільності — спорт, 3-5 разів на тиждень, або до, або після роботи. Головне — підтримувати ці звички й використовувати їх як метроном для режиму.
5. Хороше самопочуття
Якраз великі навантаження навчили мене стежити за тим, щоб я добре себе почувала. Такий режим роботи можливий тільки за умови, що з самопочуттям, ментальним і фізичним, — все в порядку. З огляду на те, що у мене гнучкий графік, я можу робити невеликі перерви протягом дня, якщо розумію, що потрібно перемикнутися. Як правило, використовую їх на прогулянки, масаж, каву, читання книг (я читаю в додатку Lucid, яке переказує і красиво візуалізує книги), навчання (використовую додаток Brilliant). У результаті зараз я стала більше часу приділяти собі, і це додатково дає мені відчуття спокою.
6. Працювати тільки з тими, хто вас цінує
Ці лайфхаки знадобляться вам, якщо ви втомлюєтеся, якщо попереду довгий етап інтенсивної роботи, і ви відчуваєте, що цунамі завдань накриває з головою. Але вони не допоможуть, якщо ви задихаєтеся в токсичній робочій атмосфері. Мої колеги на обох проєктах підтримують мене і допомагають. Якщо ви не відчуваєте підтримки в колективі, то подумайте про те, щоб знайти місце, де вашу віддачу і здібності будуть цінувати.
Хочете спробувати свої сили на двох роботах?
Серед вакансій від перевірених компаній можна знайти багато гідних пропозицій працевлаштування.
ВакансіїЧитайте також
«З 10 до 19? Ні, не чули». Історії про альтернативний графік роботи
Робота 24/7: історії трьох героїнь, які працюють понаднормово
Як ми працюємо: сучасні типи кар’єри й формати зайнятості
Дякуємо!
Тепер редактори знають.