Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як описати в резюме часту зміну роботи або, навпаки, — її тривалу відсутність?

18.05.20 Пошук роботи 4 хв читання

Кар’єрна консультантка, HR і психолог Юлія Васильєва радить, що писати у резюме, якщо ви часто змінювали компанії або якщо у вас є прогалини в роботі. 

Перша і спільна для обох цих випадків порада — використовувати функціональне або комбіноване резюме

На відміну від хронологічного (ретроспективного), функціональне резюме фокусує увагу роботодавця на освіті, знаннях, навичках, проєктах і професійних досягненнях кандидата. А терміни й дати роботи в компаніях можна не вказувати. Його використовують у випадках, коли у претендента мало досвіду, є бажання змінити професію або приховати значні перерви в роботі. 

Починати таке резюме рекомендую з блоку ключової інформації. Тут можна вказати загальний стаж роботи у певній сфері й презентувати свої конкурентні переваги (досвід управління людьми і / або процесами, навички проєктного менеджменту, знання іноземних мов, роботу в провідних компаніях своєї галузі і т.д.). Далі можна переходити до опису професійного навчання та підвищення кваліфікації, основних компетенцій і результатів роботи.

Якщо для певної вакансії важливо показати ваш кар’єрний шлях, можна використовувати комбіноване резюме (хронологічно-функціональне). Для цього до функціонального резюме додаємо блок із датами та назвами місць роботи. А щоб відвернути увагу рекрутера від частої зміни роботодавців, зазначайте тільки рік, без вказівки місяців. Це допоможе приховати і перерву в роботі, якщо вона не перевищує 12 місяців.

Перший крок до омріяної роботи — якісне резюме

Онлайн-гайд від Happy Monday допоможе скласти резюме, яке точно сподобається роботодавцям 👉

До гайду


Якщо ви часто змінювали роботу


Зосередьтеся на досягненнях

Використовуйте цифри й факти, щоб показати, яку користь ви змогли принести своїм роботодавцям навіть за короткий термін і чого навчилися.

Профільтруйте список своїх роботодавців

Краще виключити з цього переліку компанії, де ви пропрацювали всього кілька місяців. Особливо якщо вони не належать до сфери, в якій ви шукаєте роботу зараз. Так ви перестанете нагадувати «перебіжчика» (job-hopper, job-jumper) і швидше отримаєте запрошення на співбесіду.

Поясніть причини зміни роботи

Якщо ви часто міняєте компанії через свій формат зайнятості (проєктна робота, фриланс, робота за строковим трудовим контрактом тощо), про це обов’язково варто сказати в резюме і супровідному листі. Те ж саме стосується причин звільнення, які від вас не залежать (скорочення, ліквідація підприємства, навчання, переїзд, догляд за хворими родичами тощо).


Якщо у вас є прогалини у роботі


Пишіть правду

Не піддавайтеся спокусі вигадати місця роботи. Компанії по-різному перевіряють потенційних співробітників — цим може займатися служба безпеки або рекрутер промоніторить інформацію про вас самостійно. Крім того, вас завжди можуть попросити надати контакти для рекомендацій з попередніх місць роботи. Все таємне у будь-якому випадку стане явним. І така помилка може коштувати вам кар’єри.

Поясніть причини і заповніть прогалини

Ваше завдання — розвіяти сумніви рекрутера і переконати його, що професійна пауза пішла вам на користь. Згадайте все, чим ви займалися під час трудової перерви, і за можливості покажіть у резюме ті заняття, які підвищують вашу цінність як співробітника — вивчення іноземної мови, тренінги та галузеві конференції, інтелектуальне волонтерство, участь у діяльності професійних асоціацій тощо. 

Можливо, ви у цей час освоювали нову професію, проходили стажування або курси підвищення кваліфікації? А може, займалися підприємництвом або консалтингом? 

Якщо ви працювали без офіційного оформлення або були фрилансером, також вказуйте це у резюме. Але будьте готові, що вас попросять надати портфоліо проєктів або відгуки клієнтів.

Приділіть увагу супровідному листу

Я часто повторюю клієнтам, що супровідний лист — як тізер до фільму. Ви повинні зацікавити рекрутера, щоб він відкрив резюме. А в цьому випадку супровідний лист навіть може стати щасливим квитком на співбесіду. Від того, наскільки доступно й зрозуміло ви поясните причини свого кар’єрного «простою», залежать ваші шанси отримати роботу. Ви маєте пояснити рекрутерові, чим конкретно можете бути корисні на даній посаді, а найголовніше — що професійна перерва не залишила вас «за бортом» професії, а подарувала нові знання та вміння, які ви готові застосовувати на користь нового роботодавця.

Готові відправляти своє резюме?

У нас є круті вакансії у топових українських та міжнародних компаніях

Вакансії

Читайте також

Як IT-спеціалістам знайти роботу під час кризи

10 помилок в резюме, які заважають вам потрапити на співбесіду

У якому форматі краще надсилати резюме?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.