Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як працювати за комп’ютером без електрики? Дієві поради

11.01.23 Розвиток PR 3 хв читання

Через відключення електроенергії у скрутному становищі опинилися всі, хто працює за комп’ютером: офісні працівники й фрилансери, менеджери онлайн-магазинів, маркетологи, SMM-спеціалісти тощо. До відключень за графіком ще можна підлаштуватися. А що робити під час несподіваних аварійних відключень? Експерти MOYO підготували прості й корисні поради для роботи за комп’ютером навіть без світла й інтернету. 


#1. Замінити стаціонарний комп’ютер на ноутбук


Якщо немає живлення, стаціонарний ПК перетворюється на предмет інтер’єру. Він навіть не вмикається, тож про доступ до важливих документів і програмного забезпечення можна забути. До того ж від раптових вимкнень страждають найважливіші деталі комп’ютера: жорсткий диск, процесор, відеокарта. Через постійні стрибки напруги може відмовити блок живлення, а без нього системник — лише симпатична коробка. Тому доцільно за можливості замінити стаціонарний комп’ютер на портативний. 

Які переваги має ноутбук?

  1. Автономність. На одному заряді лептоп тримається в середньому від 4 до 12 годин. Тривалість функціонування без підзарядки залежить від місткості батареї та «апетитів» апаратного забезпечення. У сучасних пристроях здебільшого енергоефективні чипи, які оптимізовано витрачають енергоресурси.
  2. Ергономіка. Положення дисплея легко відрегулювати під власні вподобання. Для комфортної роботи за столом в офісі доцільно відігнути кришку на 90-110 градусів, а щоб працювати вдома в ліжку чи кріслі — можна спробувати навіть всі 180°, якщо дозволяють шарніри. Повністю відкривається ноутбук Acer Aspire 7 A715-42G, а також деякі версії Lenovo Ideapad, Asus Vivobook. Краще перевірити характеристики, щоб випадково не зламати кріплення. 
  3. Мобільність. Вимкнули світло в офісі? Вирушаємо додому разом з ноутбуком. Немає електрики вдома — прямуємо в улюблене кафе. Сьогодні навіть гіпермаркети й поштові служби пропонують місця для підзарядки й роботи. А ще є друзі, коворкінги, пункти незламності.
  4. Швидка зарядка. За ті кілька годин, на які дають світло, лептоп встигає зарядитися до 100%. При цьому паралельно з зарядкою на ньому можна продовжувати виконувати робочі завдання. 


#2. Економити заряд


Автономність портативного комп’ютера можна підвищити. Для цього:

  • зменшуємо яскравість дисплея до мінімального комфортного рівня; 
  • використовуємо темну тему (це поєднання фону робочого столу й кольору вікон); 
  • вибираємо збалансовану схему керування живленням; 
  • закриваємо фонові програми. 

Корисна фішка ноутбуків — режим економії енергії. Він зменшує навантаження на батарею завдяки автоматичному регулюванню підсвітки та сповільненню деяких процесів. 

Щоб лептоп не розряджався надто швидко, рекомендують не відкривати багато програм одночасно та своєчасно вимкнути непотрібні функції (наприклад, Bluetooth). Також варто уникати перегрівання й використовувати інтегрований відеоадаптер для виведення картинки на екран.

Якщо ви не користуєтесь ноутбуком, краще повністю його вимикати. Просто закрити кришку — недостатньо. По-перше, в режимі сну ресурси акумулятора також витрачаються, хоч і непомітно. А для ноутбука, акумулятор якого вже не такий витривалий, навіть невеликі втрати будуть відчутні. По-друге, якщо на закриття кришки не призначено жодну дію (вимкнення, перехід в режим сну або гібернації), процесор та інші компоненти продовжують працювати та витрачати енергію.


#3. Використовувати павербанки для живлення


З допомогою павербанка можна живити не лише смартфон, навушники, ліхтарик чи лампу, а й заряджати ноутбук. Для цього потрібно мати кабель для живлення та щоб лептоп і павербанк мали вхід стандарту USB 3.1. Максимальна потужність, яку видає павербанк, має дорівнювати або перевищувати потужність зарядного пристрою ноутбука. Тільки майте на увазі: ноутбук швидко «з’їдає» заряд павербанка, тому потрібно обирати модель великої місткості — щонайменше 20000-30000 mAh. Ціна хорошого павербанку з такими характеристиками — приблизно 2-3 тисячі гривень. Можна знайти й дешевше, але краще не ризикувати якістю.

Цілком логічно рішення — мати відразу два або й три павербанки. Не тільки через «ненажерливість» деяких гаджетів, а ще й через те, що за умови тривалого відключення одного зарядженого акумулятора точно не вистачить.


#4. Що робити, коли немає інтернету? 


По-перше, варто спробувати заживити роутер. Це розв’яже проблему, якщо інтернет від провайдера фактично є, але не працює через відсутність електрики у вашій квартирі / офісі. Для цього можна, наприклад, під’єднати роутер до павербанка за допомогою кабелю живлення з відповідним роз’ємом. На відміну від ноутбука, роутер «з’їдає» набагато менше заряду, тож павербанк не обов’язково має бути великої місткості: стандартного павербанка в 10000 mAh вистачить приблизно на 6-10 годин живлення роутера. 

По-друге, якщо працює стільникова мережа, можна роздати мобільний інтернет зі смартфона на ноутбук. Для цього в налаштуваннях стільникових даних на смартфоні треба увімкнути «Власний хот-спот» (якщо у вас iOs) або «Точку доступу» (якщо у вас Android), а потім під’єднатися до цієї мобільної точки доступу з ноутбука. Телефон, який роздає Wi-Fi, залишається функціональним, хоча під час розмов зʼєднання може тимчасово припинятися. 

Більше способів забезпечити собі інтернет в умовах відключення електрики (від модема до Starlink) ви знайдете в цій детальній статті.

Читати


#5. Налаштувати офлайн-доступ до робочих документів


У десктопних версіях офісних програм можна працювати без інтернету, чого не скажеш про використання хмарного офісного пакета. Але й тут є альтернатива. Навіть за відсутності інтернету ви можете працювати з деякими Google-сервісами: документами, таблицями й презентаціями. Для цього необхідно ввімкнути офлайн-доступ в налаштуваннях Google-диска чи окремих файлів. Це можна зробити тільки в браузерах Google Chrome чи Microsoft Edge.

Для продуктивної роботи у незвичних умовах, таких як відключення світла, важлива ще й емоційна складова. Створити сприятливу атмосферу на робочому місці допоможуть гірлянди на батарейках, ароматичні свічки, світлодіодні вивіски, а ще, звісно, гарячі напої та смаколики. 

Читайте також

Двофазний сон: як практика з минулого може допомогти українцям

Війна, блекаути, кризи на ринку: як бізнесу вистояти й зберегти робочі місця

Як онлайн-сервіси можуть спростити віддалену роботу: 8 ідей

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.