Привіт, друзі! З вами Таня Пилипчук, засновниця платформи саморозвитку для жінок «Пошуршимо?». Сьогодні поговоримо про основні помилки, яких ми припускаємось у плануванні нового року, і розберемося, що заважає нашим планам стати конкретними досягненнями.
Можна витратити купу часу на складання списку справ, заповнення ґуґл-календаря чи новенького планера, проте все це не матиме жодного значення, якщо плани так і залишаться лише планами. Ще гірше — коли справи ніби й виконані, але результат взагалі не тішить.
Аби в процесі реалізації плану вберегти себе від стресу та прокрастинації, а наприкінці року — від розчарування, при плануванні варто уникати цих трьох поширених помилок.
Помилка №1. Планувати «для галочки»
Усі навколо говорять про планування, і ви розумієте, що дійсно треба сісти й подумати, чого ви прагнете в наступному році. Але якщо у вас немає на це ні сил, ні натхнення, ви ризикуєте спланувати рік «на відчепись» — а це гірше, ніж узагалі його не спланувати.
Планування «для галочки» — це не тільки даремна витрата часу. Це ще й небезпека поставити цілі «на автоматі», рухаючись звичною колією. Коли немає сил зупинитися й подумати, ми ризикуємо прожити цей рік за замовчуванням.
Як уникнути? Усе ж таки знайти серед новорічних святкувань годинку для роздумів — коли ви наодинці з собою, виспалися, нікуди не поспішаєте, маєте сили й ентузіазм. Це запорука того, що ви як мінімум класно проведете час, плануючи свій рік. А як максимум — збільшите шанс здійснити важливі для вас мрії.
Шукаєте класний планер на 2022 рік?
Разом із магазином канцелярії Plan Diy ми створили календар-планер для успішної кар’єри, і він просто топовий!
Придбати
Помилка №2. Дивитися лише вперед
Підхід «що було, те загуло» у плануванні не працює 🙂 Аналіз попереднього періоду — міцний фундамент для цілей на наступний. Зрозумівши, що вдалося й не вдалося в минулому, ми даємо собі більше шансів не наступати на ті самі граблі в майбутньому. І перш ніж бігти туди, куди біжать усі — провалідувати для себе принаймні напрям фінішу.
Як уникнути? Аби навчитися конструктивно (а не деструктивно) думати про те, що вам вдалося й не вдалося минулого року, потрібно відповісти на такі питання про ваш 2021 рік (бажано в письмовій формі):
- «Що працює конкретно для мене? Не в книжках чи на тренінгах, а у моєму житті».
- «Що в мене не виходить і чому? Що я можу з цим зробити? Хто мені може допомогти?
- «Чим я пишаюся, а які результати не приносять мені жодного задоволення?
- «Кому я дякую? Що дійсно цінне у моєму житті?»
Помилка №3. «Я можу все!»
95% людей, перш ніж почати планувати, спершу надягають на себе рожеві окуляри й костюм супергероя, бо хочуть мати все. Хіба не про це нам кричать з усіх реклам, тренінгів про тайм-менеджмент та книг про успіх? Що ми маємо ставити амбітні цілі, встигати краще, досягати більшого… От тільки все це має і зворотний бік, адже в нас залишаються ті самі 24 години на добу і те саме тіло, яке трохи в шоку від того, що на нього чекає. Якщо не відфільтрувати цілі на рік, ви ризикуєте отримати хронічну втому, тотальне розпорошення уваги чи навіть взагалі вигоріти.
Як уникнути? По-перше, усвідомити що ми смертні, а наші сили та час обмежені. По-друге, змиритися, що реальний план набагато кращий для вашого здоров’я, психіки та, власне, досягнутих цілей, ніж мегаоптимістичний. По-третє, прийняти факт, що бігти в усіх напрямках одночасно — неможливо й неефективно, тому доведеться обирати пріоритети.
І нарешті почати обирати те, що важливе саме для вас; що завжди відкладали через термінові рутинні задачі; що відповідає вашим цінностям; те, що, зрештою, робить вас щасливою людиною. Саме такими мають бути ваші цілі, і тоді до кінця року ви зробите, може, не так і багато, але те, що дійсно має для вас значення.
Хочете дізнатись більше про екологічне планування?
Запрошую вас на безкоштовну програму від платформи «Пошуршимо?» — «Плануй життя, а не плани» для НЕідеальних людей, у яких 24 години в добі. Це будуть три ефіри з експертками: «Що для мене важливо?», «Чого я хочу і як це отримати?» та «Що робити, коли все пішло не так?». Старт уже 7 грудня, тож долучайтеся!
Плануєте знайти нову роботу?
Не плануйте — дійте! Шукайте круті вакансії у нас на сайті.
ВакансіїЧитайте також
Плануємо натхненний рік: 4 кроки і роздруківка для планів та обіцянок
Як скласти кар’єрний план: покрокова інструкція
Just do it! Як у новому році нарешті вивчити англійську
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що таке піраміда Франкліна та як її використовувати у роботі та житті
Що таке матриця Ейзенхауера та як її використовувати у роботі та житті
Що таке #ЩедрийВівторок і як долучитися до нього самостійно, командою чи компанією