Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як досягати успіху, докладаючи мінімум зусиль: 10 заповідей есенціаліста

29.10.21 Кар'єра Розвиток 5 хв читання

Ми часто завантажуємо себе на повну: набираємо купу проєктів, заповнюємо розклад зустрічами, працюємо на вихідних — але більше не завжди означає краще. Чи реально досягти успіху, якщо докладати, навпаки, менше зусиль?

Погоджуватися на будь-яку робочу пропозицію, ніколи не відмовляти в допомозі друзям та знайомим, бігати як білка в колесі, не задумуючись, куди, власне, ви хочете прибігти… Знайома картина?

Усе це — ознаки життя неесенціалістів, через які неможливо досягти чогось визначного й навчитися по-справжньому насолоджуватися життям, стверджує письменник та бізнес-тренер Ґреґ Маккеон, автор книжки «Есенціалізм. Мистецтво визначити пріоритети». У ній він виклав власну теорію про те, як вміння розставляти пріоритети й відкидати усе неважливе веде до успішного та щасливого життя. А ми прочитали її та занотували для вас головні заповіді есенціаліста. 

esentsializm 1
«Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети»
— Ґреґ Маккеон


1. Визначте власну мету

Неможливо досягти успіху, не маючи цілі, до якої прагнеш дійти. Кожен есенціаліст повинен мати основну мету, яка впливатиме на всі його подальші кроки та рішення. Головне, щоб вона була якомога конкретнішою, бо місія «змінити світ на краще» дуже благородна, але не дає чіткого бачення, що саме вам потрібно робити, щоб її реалізувати. 


2. Не бійтеся робити вибір


Більшість із нас настільки бояться образити інших чи не виправдати чужих очікувань, що давно забули, як це — робити вибір на власну користь. У наших щоденниках купа невідкладних завдань, і ми навіть не усвідомлюємо, що завжди маємо право чогось не робити. Справжні есенціалісти пам’ятають, що можливість обирати — це базова потреба свідомої людини. Забуваючи про неї, ми вчимося бути безпорадними.

«Здатність вибирати не можна забрати чи навіть віддати — її можна тільки забути».

Ґреґ Маккеон


3. Фокусуйтеся на дійсно важливому 

Усі знають прислів’я: «За двома зайцями поженешся — жодного не впіймаєш». А якщо їх буде п’ять, десять чи навіть двадцять? Неесенціалісти завалюють себе тонною справ і переймаються питанням, як же все встигнути. Есенціалісти ж, перш ніж за щось братися, визначають, чи справді ця справа варта їхньої уваги і чи веде вона до їхньої основної мети. 


4. Виділяйте час на роздуми


Люди, які надто зайняті роботою, аби думати про життя, ніколи не будуть цим життям задоволені. Критично важлива навичка есенціаліста — вміти зосереджуватися, а для цього потрібно виділяти час на роздуми наодинці з собою. Більшість наших проблем можна вирішити доволі швидко, треба лишень сконцентруватися на них хоча б на п’ять хвилин.


5. Відкидайте сумнівні варіанти

У будь-якій ситуації вибору Маккеон пропонує користуватися правилом 90%. Коли ви розглядаєте якийсь варіант, визначте для нього найважливіший критерій і оцініть відповідність варіанта цьому критерію від 1 до 100. Якщо оцінка нижче 90 — варто цей варіант одразу ж відкинути і не витрачати на нього час. Наприклад, якщо ви розглядаєте кілька вакансій, варто обрати критерій, який для вас основний у майбутній роботі: заробітна плата, суспільна користь, кар’єрний ріст тощо, — і вже за ним оцінювати всі варіанти.

«Якщо це не чітке “так”, тоді це чітке “ні”».

Ґреґ Маккеон


6. Прислухайтеся до своєї внутрішньої дитини


Дорослішаючи, ми втрачаємо легкість та авантюрність мислення. Ми знаємо забагато, щоб повірити в щось нераціональне чи інноваційне. Для дитячого ж мислення кожен новий факт — неймовірне відкриття. Тому час від часу варто користатися мудрістю своєї внутрішньої дитини і знаходити важливі рішення шляхом гри. 


7. Не нехтуйте сном

Останнім часом шаленої популярності набувають теорії «дива 5 ранку» або історії успішних людей, які сплять по 4 години на добу, а відтак мають більше часу на роботу. Це все абсолютна дурня, бо кожен знає, що в невиспаному стані мозок гальмує, а тіло відмовляється слухатися. Тому ніхто не може бути продуктивнішим за рахунок відмови від сну. А якщо довго практикувати недосипання, то згодом це негативно позначиться на здоров’ї. 


8. Відмовляйте без почуття провини


Люди зазвичай уникають відмов, щоб не засмутити інших, тим самим прирікаючи себе на виконання завдання, яке відбере їхній час і сили й не принесе жодної користі чи задоволення. Маккеон стверджує, що відмова, навпаки, змусить іншу людину поважати вас за чітку позицію і цінування власного часу. А ще набагато краще відмовити людині, ніж погодитися і виконати обіцяне абияк. 

«Правильне “ні”, сказане правильної миті, здатне змінити курс історії».

Ґреґ Маккеон


9. Подбайте про резервний фонд

Неесенціалісти завжди очікують, що все піде за найкращим сценарієм, і через це часто зазнають невдачі. Есенціалісти ж навпаки — завжди прораховують наперед всі можливі негаразди і закладають більше часу, грошей та ресурсів на випадок, якщо щось піде не так. Таким чином вони максимально захищають себе від впливу непередбачуваних обставин.


10. Вчасно визнавайте поразки


Пам’ятайте, що не всі ваші ідеї геніальні й не всі ваші проєкти мусять обов’язково стати успішними. Помилятися та провалюватися — нормально. Важливо навчитися адекватно ставитися до поразок і вчасно згортати збиткову діяльність, а не вкладати все більше й більше ресурсів в кобилу, яка вже давно не їде. Без жалю прощатися з непотрібними речами, невдалими проєктами і навіть людьми — навичка, яку повинен набути кожен есенціаліст.

Ці заповіді — лише вершина айсберга. У книзі Ґреґ Маккеон на прикладі багатьох успішних людей та на своєму власному показує, як есенціалістський підхід змінює життя на краще. Тому радимо прочитати її, щоб дізнатися про есенціалізм більше.

Потрібна робота?

Маємо безліч вакансій у креативній індустрії, ІТ-компаніях, освіті тощо 👉

Вакансії

Читайте також

10+ психологічних пасток і сценаріїв, які заважають вашому життю та кар’єрі

Поразка чи перемога? Дві історії про повернення з бізнесу у найм

Комплекс відмінника: коли прагнення бути найкращим заважає жити

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.