Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

6 простих способів витрачати менше

03.07.24 Розвиток 4 хв читання

Ми вже писали, як збільшити свій дохід без підвищення зарплати чи зміни роботи. Настала черга дізнатися, як витрачати менше. Як скоротити витрати, радить Юлія Бабенко, фінансова планерка IPlan.ua та тренерка з фінансової грамотності й інвестування.

Юлія Бабенко Тренерка з фінансової грамотності й інвестування
Юлія Бабенко

Якщо ви хочете покращити своє фінансове становище, одна з найпростіших речей — це знайти способи витрачати менше грошей. Звичайно, це легше сказати, ніж зробити: життя дороге, і знайти можливість скоротити витрати ніколи не буває так легко, як кажуть експерти. 

Втім, є дієві способи зберегти більше грошей і водночас не змінювати серйозно свій стиль життя. Ви можете просто знайти можливість для деяких скорочень, що може призвести до значної економії протягом року.


1. Записуйте свої витрати

Перший крок до того, щоб мати більше грошей, — визначити, скільки ви витрачаєте. Регулярно відстежуйте всі свої витрати: фіксуйте кожну каву, купівлю побутових речей, чайові готівкою, щомісячні рахунки тощо. Не важливо, де записувати свої витрати, головне — почати це робити. Обирайте, що вам більше до вподоби: блокнот, електронну таблицю чи безплатний застосунок. Отримавши дані, впорядкуйте цифри за категоріями: комунальні платежі, продукти, іпотека тощо — і підсумуйте кожну. Використовуйте виписку з кредитної картки та банківський рахунок, щоб переконатися, що ви врахували все.


2. Витрачайте менше на їжу та напої


Зменшення суми, яку ви витрачаєте на їжу та напої в ресторанах і кафе (особливо на каву) — один із найпростіших способів скоротити свої витрати. Ніхто не каже, що ви не можете час від часу насолоджуватися улюбленим лате вранці або обідати з друзями, але зменшення цих витрат навіть на невелику суму може мати суттєве значення. 

Наприклад, ви можете приготувати каву вдома чи в офісі або старатися готувати самостійно, а не замовляти доставку їжі. Якщо ви обмежите кількість разів на тиждень, коли їсте поза домом або купуєте каву, ваші заощадження протягом року можуть бути значними. 


3. Перегляньте транспортні витрати

Якщо у вашій родині дві машини, можливо, варто подумати, чи можна обійтися однією, а іншу передати, наприклад, у службу таксі, щоб вона приносила дохід. Це особливо гарна ідея, якщо хтось із родини працює вдома або може користуватися громадським транспортом. Відсутність витрат на автомобіль може заощадити тисячі доларів на рік з урахуванням витрат на пальне й обслуговування. Або, якщо у вас є колеги, що живуть неподалік, можна заощадити гроші, якщо по черзі підвозити одне одного.


4. Подумайте про свої витрати на проживання


Якщо витрати на житло займають занадто багато вашого бюджету, настав час подумати про зміни. Для орендарів це може означати переїзд до менш дорогого району чи міста. Тим, у кого своє житло (та й тим самим орендарям), варто подумати про оптимізацію витрат на комунальні послуги. Почніть із простих речей, як-от швидкий душ, прання в холодній воді та вимкнення світла, коли виходите з кімнати. Ви будете шоковані тим, як ці невеликі зміни дійсно можуть вплинути на ваші випрати. А ще, перш ніж придбати новий декор чи модний світильник, подумайте про те, щоб зробити це самостійно (пошук на YouTube вам у поміч), що може заощадити купу грошей.


5. Ставте цілі для заощаджень

Один із найкращих способів витрачати менше — поставити мету. Подумайте, на що ви можете заощаджувати як у короткостроковій перспективі (фінансова подушка, відпустка, перший внесок за автомобіль), так і в довгостроковій (перший внесок за будинок, освіта для дитини, вихід на пенсію). Потім оцініть, скільки грошей вам знадобиться і скільки часу потрібно, щоб їх накопичити.

Почніть із того, що поставте невелику досяжну короткострокову мету для заощадження на щось бажане, що виходить за рамки вашого місячного бюджету (новий смартфон, подарунки тощо). Досягнення менших цілей і насолода від винагороди можуть дати вам необхідний психологічний імпульс і зміцнити звичку заощаджувати.


6. Використовуйте свої заощадження


Важливо знайти хороший спосіб зберігати заощаджені гроші, щоб вони працювали на вас. Одним із варіантів, який варто розглянути, є фінансові інструменти: депозити, облігації, банківські скарбнички. Дані інструменти є надійними та безпечними, з непоганими процентними ставками. Уважно перегляньте всі варіанти та врахуйте комісії, ризик і те, як скоро вам знадобляться гроші, щоб вибрати інструмент, який допоможе найкраще заощаджувати для досягнення ваших цілей. Ваші кошти будуть працювати на вас, а ви будете мати додатковий дохід. 

Жонглювання рахунками та життя від зарплати до зарплати ускладнює ваші стосунки з грошима. Натомість можливість мати додаткові кошти, що залишаються в кінці місяця, — це головний критерій фінансової свободи. Завдяки цьому ви можете уникнути боргів, інвестувати в майбутнє та досягати фінансових цілей. Тож навчитися витрачати менше — важливо для вашого фінансового успіху, і вирішує багато проблем.

Потрібна робота?

Маємо безліч вакансій у креативній індустрії, ІТ-компаніях, освіті тощо 👉

Вакансії

Читайте також

На «ти» із грошима: 35 ресурсів для тих, хто хоче розібратися у фінансах

Усе що треба знати про фінансовий план: як скласти, дотримуватись і врахувати війну

Фінансова грамотність: як забезпечити комфортне життя та безбідну старість

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
Happy Monday loader animation
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.