Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Бути чи не бути? 7 ознак, що ви готові стати керівником

09.12.20 Кар'єра 5 хв читання

Підвищення до керівної посади для когось заповітна мрія й виклик, а для когось — повна несподіванка. Як зрозуміти, що ви готові стати керівником та управляти іншими людьми? Своїми спостереженнями ділиться Уляна Кулікова, керівниця освітньої платформи PROFI Space.

1607510190 Уляна Кулікова
Уляна Кулікова


Привіт, я Уляна Кулікова і я — керівниця. Я стала на цю стежку (яка для мене вже давно багатосмуговий автобан) дуже молодою. Згодом я бачила багато цікавих прикладів та антиприкладів, багато років читала лекції з лідерства та проводила воркшопи для керівників. Але ніколи не замислювалася, як зрозуміти, що ти вже готовий до управління.

Не замислювалася, оскільки мені це здавалося очевидним. Але ось улюблені Happy Monday мене про це запитали. І варто додати, що не тільки вони. Останнім часом я чула це питання кілька разів, зокрема — від молодих фахівців, переважно з ІТ-сфери, яким пропозиції підвищення надходять у вкрай молодому віці та іноді захоплюють їх зненацька. Ну що ж, тема актуальна, запит є — давайте шукати відповіді. Ось мої аргументи.


7 ознак, що ви готові стати керівником


1. Професійна експертиза: я знаю щось краще за інших

Отримання більшого впливу через якісну експертизу — один із найпростіших і коректних шляхів нагору кар’єрними сходами. Я знаю = я впливаю на процес. А це вже пів справи. За якісними порадами, оцінками й допомогою до вас потягнуться люди — колеги, підопічні, а може, навіть і керівники.

Тому ми завжди закликаємо — поглиблюйте ваші знання, закріплюйте теоретичний матеріал і потім неодмінно тестуйте його на практиці. Збирайте кейси — вони завжди дорожче грошей на першому етапі вашого становлення.

У якості знань і кількості досвіду й полягає експертність, яка в кінцевому підсумку дає вам право правити 🙂 Адже ви знаєте щось краще за інших.


2. Життєвий досвід: я в цій ситуації вже був. І в цій теж

Іноді для того, щоб керувати командою, немає необхідності бути глибоким професіоналом основного бізнес-процесу. Так, його, безумовно, потрібно знати й розуміти, але керівник — це не той, хто сам займається оперативною діяльністю, а той, хто відповідає за злагодженість роботи процесів і людей.

Незручно делегувати?

Читайте, як, кому і навіщо передавати свої повноваження.

Читати

Що ж тоді дасть нам знак, що ми готові керувати? Я б сказала — життєвий досвід у сфері комунікацій, переговорів, форс-мажорів тощо.

Коли людина знає, як реагувати на ту чи іншу ситуацію, які приймати рішення, наскільки швидко й чітко їх треба виконувати — весь цей набір вкрай важливий для керівника. А як інакше? Адже лідер — це той, хто веде за собою крізь терни до зірок.


3. Унікальність: у мене є особливий талант або навичка

Унікальність, на мою думку, повинна полягати не тільки в особливостях нашої ДНК. Тому тут не про те, що всі ми від природи й так особливі. Я говорю про «конкретну конкретику»: специфічне знання або незвичайний досвід. На відміну від перших двох пунктів, тут немає жодних вікових обмежень, оскільки унікальність можна набути доволі рано.

Але не плутайте її з місією. Будьте приземленіші — визначте, як ваш талант допоможе просувати ідеї або бізнес, покращувати процеси або людей. Якщо відповідь є, рухайтеся вперед!


4. Харизма: я вмію запалювати і не лише в танці

Харизма завжди ефективніша в управлінні, ніж силові методи, тиск, страх. Захват, який підлеглий відчуває в присутності лідера, — найсильніша мотивація до дії.

Харизму відносять до якихось надзвичайних якостей особистості, і вже тільки тому зрозуміло, що притаманна вона не всім. Але багатьом, я впевнена. Треба тільки її відшукати й більше не ховати.

Для мене харизма — це сильне відчуття наснаги насамперед всередині себе, незгасима самомотивація. Все це в кінцевому підсумку призводить до постійного руху в обраному вами ж напрямку, а також до запалюючого ритму й натиску. Це не може не притягувати людей. Якщо впізнали себе — діліться цим зі світом.


5. Ділитися не брати: я поставлю кому правильно

А тепер про більш тонкі матерії. Лідерство — це завжди ДЛЯ інших. Керівник — це людина, яка допомагає команді справлятися з труднощами та успіхами, приймає складні й іноді непопулярні рішення і вміє від чогось відмовитись.

Загалом влада, успіх і мільярди — супутні керівництву фактори, але не його мета. Дивно, правда? Але мені здається, що справжнє лідерство починається саме з цього пункту. Я готовий підтримувати інших, не тільки себе. Якщо даний пункт кристально зрозумілий — ви дійсно готові.


6. Ідея: у мене вона є. І не одна, а 41 або навіть 101

А є серед них адекватні й життєздатні ідеї? А скільки з них унікальних, нових, свіжих? Є й такі? Тоді ставайте біля керма! На нову ідею завжди буде попит, пропозиція, енергія та інтерес. А отже, будуть і люди, які з задоволенням віддадуть себе під ваше управління. Адже якщо є ідея — є все!


7. Вибір: я його зробив

І наостанок про дуже важливу річ. Лідерство — це не рядок у резюме, це ваш свідомий вибір. І якщо його роблять за вас, подумайте: готові ви до цього чи ні.

Якщо відповідь виявиться негативною і ви ще не знайшли в собі абсолютно нічого з перерахованого вище або особисто придуманого — відмовтеся. Тому що керівник — це людина, яка може управляти перш за все своїм життям.

І хто знає — може, вже за деякий час ви відчуєте всередині те саме бажання рухатися вгору, вперед, назустріч. І твердо скажете: «Я — ЛІДЕР, я можу і я хочу».

Щиро бажаю всім читачам соціальних та особистих успіхів!

Готові до керівних посад?

Шукайте у нас вакансії у крутих українських та міжнародних компаніях.

Вакансії

Читайте також

Керівник на ремоуті: як бути ефективним лідером віддалених команд

5 етапів фасилітації, або Як проводити ефективні наради

«Щоб вижити в кризу — трансформуйся». 6 правил від Андрія Буренка

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.