Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чи дійсно штучний інтелект замінить копірайтерів?

17.09.24 Кар'єра 4 хв читання

З появою ChatGPT та інших технологій штучного інтелекту (ШІ) спеціалісти різних професій почали панікувати. Зокрема копірайтери: багатьом здається, що штучний інтелект ось-ось позбавить їх роботи, адже може генерувати тексти швидше й дешевше. Але чи насправді є підстави для таких страхів? Розбираються експерти онлайн-школи для нетехнічних спеціалістів IAMPM.


Низькоякісний vs високоякісний копірайтинг


Насамперед варто розділити поняття низькоякісного та високоякісного копірайтингу. Низькоякісний копірайтинг зазвичай охоплює прості завдання: рерайтинг текстів, наповнення вебсторінок, стандартні описи продуктів тощо. У цьому сегменті ШІ дійсно може стати ефективним замінником людської праці. Машини можуть швидко обробляти великі обсяги інформації, компілювати та переформатовувати її для створення нових текстів.

Мета низькоякісного копірайтингу полягає у створенні великої кількості контенту з мінімальними витратами часу та ресурсів. Такі тексти можуть бути корисні для SEO-оптимізації або для наповнення вебсайтів базовою інформацією. Однак вони не мають значної цінності для читачів і зазвичай не містять глибокого аналізу чи оригінальних ідей.

Анастасія Зеленовська, CIO з досвідом 6+ років в ІТ, спікерка курсу IAMPM AI Manager: «Для таких текстів збираються 10 топових статей в Google, читаються, аналізуються, рерайтяться та компілюються в один матеріал. Це називається копірайт-контент, і нікому він зараз насправді не потрібен. Так ви тільки захламлюєте Google».

Однак високоякісний копірайтинг — це зовсім інша історія. Він вимагає глибокого розуміння контексту, емпатії, креативності та здатності створювати унікальні ідеї. Така робота не може бути виконана лише шляхом аналізу й компіляції даних. Вона потребує людського розуму, здатного розпізнавати тонкі нюанси, враховувати культурні аспекти та передавати емоції.

Високоякісний копірайтинг — це більше, ніж просто текст. Це мистецтво переконання, здатність формулювати думки так, щоб вони захоплювали читача та викликали у нього бажання діяти: купити продукт, підписатися на послугу, поділитися статтею або просто продовжити читати.

Такі тексти повинні бути інформативними, але водночас захопливими. Вони мають відповідати на питання читачів, надавати корисні поради, розповідати історії, які відгукуються аудиторії. Високоякісний копірайтинг охоплює дослідження, аналіз і створення контенту, який дає цінність для читача.

Анастасія Зеленовська, CIO з досвідом 6+ років в ІТ, спікерка курсу IAMPM AI Manager: «Якщо ви будете писати унікальні експертні матеріали, то з допомогою ШІ згенерувати це в принципі неможливо».


5 проблем використання ШІ для оптимізації роботи


Різні ШІ-інструменти можуть допомогти копірайтерам оптимізувати роботу: створювати презентації, проводити дослідження, писати короткі форми контенту тощо. Вони дозволяють швидше виконувати рутинні завдання та зосереджуватися на креативній і стратегічній роботі.

Анастасія Зеленовська, CIO з досвідом 6+ років в ІТ, спікерка курсу IAMPM AI Manager: «Я порівнюю ШІ з калькулятором для бухгалтерів. Коли ми рахівницю замінили на калькулятор, то почали отримувати якісніші результати з меншими помилками. ШІ прискорює вас, усуває помилки й допомагає швидше виконувати свої завдання»

Водночас багато хто вважає, що ШІ не виконує завдання належним чином. Одна з основних причин цього — неправильне використання цих технологій, що призводить до отримання неповних або нерелевантних результатів. Ось найпоширеніші проблеми використання ШІ. 


Неправильне формулювання запитів

Однією з найпоширеніших помилок є неправильне формулювання запитів. Наприклад, якщо запит недостатньо точний або детальний, ШІ може надати загальну або неточну інформацію. Це схоже на використання калькулятора: якщо ви вводите неправильні дані, то й отримаєте неправильний результат.

Анастасія Зеленовська, CIO з досвідом 6+ років в ІТ, спікерка курсу IAMPM AI Manager: «Якщо ШІ не дає вам той результат, який вам потрібен, то проблема не в машині, проблема в людині. Вузьке горлечко цієї пляшки — саме ви». 


Відсутність розуміння можливостей ШІ

Багато користувачів просто не знають, на що здатний ШІ та як його можна використовувати найефективніше. Вони можуть використовувати ШІ для виконання завдань, які краще виконуються людьми, і навпаки — пропускати можливості автоматизації рутинних процесів. Це може призвести до втрати часу й ресурсів, а також до отримання низькоякісних результатів.

Анастасія Зеленовська, CIO з досвідом 6+ років в ІТ, спікерка курсу IAMPM AI Manager: «Кожне своє завдання, кожну проблему, кожне дослідження зараз потрібно починати з ШІ, наприклад ChatGPT, BARD чи якогось іншого інструмента залежно від типу завдання. Якщо ви починаєте з ШІ, він зекономить вам дуже багато часу».


Брак навчання та практики

Для ефективного використання ШІ необхідно вчитися та практикуватися. Розуміти принципи роботи ШІ, ознайомлюватися з різними інструментами та їхніми можливостями, а також постійно вдосконалювати свої навички. Люди, які не витрачають час на навчання, часто отримують розчарування від результатів роботи зі штучним інтелектом.


Ліцензування та компенсація

Для використання ШІ необхідно розробити чіткі правила ліцензування і компенсації. Один із можливих підходів — це створення системи, за якої художники й інші творці можуть отримувати винагороду за використання їхніх робіт для навчання ШІ. Це може охоплювати як разові платежі, так і постійні роялті залежно від того, як часто і в якому обсязі використовуються їхні твори.


Етичні аспекти використання ШІ

Етичні питання також є важливою частиною дискусії. Використання ШІ для створення контенту може призвести до втрати робочих місць у творчих індустріях, що викликає занепокоєння щодо соціальних наслідків таких змін. Крім того, існує ризик, що контент, створений ШІ, може містити упередження або неточності, що може негативно вплинути на аудиторію.


То що в підсумку?


Страх перед впровадженням ШІ у копірайтинг зрозумілий, але переважно безпідставний. ШІ може замінити низькоякісний копірайтинг, але створення високоякісного контенту завжди залишатиметься прерогативою людини. У майбутньому найбільш успішними будуть ті копірайтери, які зможуть ефективно використовувати ШІ як інструмент для підвищення своєї продуктивності, звільняючи час для творчих та стратегічних завдань.

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій на будь-який смак для фахівців різних професій 👉

Вакансії

Читайте також

Гайд контент-професіями: про різницю між контент-менеджером, копірайтером та іншими

8 креативних технік для написання текстів авторам, копірайтерам, SMM-никам

Штучний інтелект проти реальності: як викрити підроблені зображення, аудіо та відео

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: