Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як робота з менторами впливає на кар’єру жінок? Історії учасниць проєкту Women For The Future

20.06.23 Історії 5 хв читання

Станом на 1 травня 2023 року в Україні зафіксовано 127 тисяч безробітних, з яких 72% — жінки. Комусь із них складно будувати кар’єру через сімейні обставини, іншим — через страх змін, гендерні стереотипи роботодавців чи загалом негативну ситуацію на ринку праці. Одним зі способів таки отримати омріяний офер чи хоча б розібратись, що далі робити з кар’єрою, для 598 українок стала участь у менторській програмі нашого проєкту Women For The Future. Ділимось історіями деяких дівчат, аби показати, що соціальні проєкти та менторство можуть стати крутим інструментом для кар’єрного розвитку. 

Проєкт Women For The Future реалізовується Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»), за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

У межах проєкту Women For The Future команда Happy Monday реалізувала понад 20 програмних активностей, але однією з найуспішніших стала саме менторська програма. 

«Ми залучили 44 експертів та експерток, які провели 446 індивідуальних та 6 групових менторських сесій протягом трьох місяців (вересень-листопад 2022-го), — розповідає Катерина Жученя, менеджерка проєкту та керівниця проєктного відділу Happy Monday. — Завдяки цьому 598 українок наважились на кар’єрні зміни, визначились з планом професійного розвитку, вирішили запустити власні комерційні проєкти або ж, навпаки, закрити бізнес, працевлаштувались на хорошу роботу після місяців невдач та відмов тощо. Ми з командою проєкту досі, через пів року після завершення менторської програми, отримуємо листи з історіями учасниць про їхні позитивні професійні зміни, що є найкращою демонстрацією потужного впливу цієї активності».

R3jQ156cSVGm4aFmsJOoEpDLIzHYf8 djKK7GU oBmIB3nPWSBfkJKIVLTlNGCv1cIdnljGTrZpbaWjSz5sNpr3rb6ieOMuC9ghHc41P1uzk2qxEKcNjPyt18Ap Ke65XXU1EFMABxts51uU17iS6 k

«На проєкті Women For The Future я багато спілкувалась з учасницями,  — розповідає асистентка проєкту Анастасія Максимова. — У кожної була складна і життєва, і професійна ситуація, і всі вони намагались знайти рішення, аби бути незалежними від соціальних виплат, мати власні джерела доходу та реалізовувати свій потенціал. Українки справді незламні та сильні, і навіть під час ракетних обстрілів, блекаутів готові професійно розвиватись. Просто іноді їм треба своєчасна порада, розмова для натхнення, навчання для перекваліфікації, підтримка інших жінок, аби зрушити з місця і щось змінити. І ми раді, що наш проєкт, і зокрема менторська програма, стали їхнім безпечним простором для прийняття кар’єрних рішень». 


Як менторські програми впливають на професійний розвиток жінок


Коментує Наталія Піковець,
кар’єрна консультантка, коучиня ICF, менторка, бізнес-тренерка

pikovets

У 2018 році команда бренду LEAN CUISINE провела соціальний експеримент “#ItAll”, в межах якого жінкам пропонувалося відповісти на питання про кар’єру та сім’ю спочатку поодинці, а згодом — у присутності значущих для них жінок. 89% учасниць ставили амбітніші цілі саме в другому випадку.

Цікаві результати, як вважаєте? А тепер уявіть, якщо це буде менторська програма, де замість значущої жінки поряд буде професійні ментор або менторка, які можуть поділитися своїм досвідом та знаннями.

Менторство дозволяє поєднувати в собі консультування, коучинг та навчання. Взявши найкраще з кожного та використовуючи різні інструменти та вправи, ментор зберігає гнучкість і відповідає на запит менті у моменті «тут і зараз». 

Для менті — це трансформаційний досвід розуміння себе. Жінка дізнається про свої сильні сторони, стає впевненішою, починає краще розуміти, чого хоче від життя, та взаємодіє з людиною, яка зацікавлена ​​в тому, щоб допомогти, поділитися знаннями, свіжим поглядом на ситуацію, підсвітити важливі моменти й розширити «звичну картину світу».

Завдяки ментору, жінка може розвинути не тільки hard skills, але й soft skills. Зрозуміти, куди хоче рухатися далі, чим займатися у найближчому майбутньому, як кар’єрно зростати, бути в наймі чи розпочати власну справу, які кроки для цього потрібно зробити. Завдяки цьому жінка стає більш економічно захищеною та впевненою у своєму майбутньому. 


Історії учасниць менторської програми проєкту Women For The Future


lebedeva

Ксенія Лєбєдєва


Після двох консультацій всього за два тижні знайшла роботу мрії

До початку повномасштабного вторгнення я працювала асистенткою в британсько-українській маркетинговій агенції, але після 24 лютого мене звільнили. Нову роботу швидко знайти не вдавалось, тому працювала, де виходило — від продавчині в зоомагазині до менеджерки проєкту. Остання робота в одній ініціативі мене взагалі морально виснажила. Я думала про звільнення та потребувала підтримки й експертних порад щодо того, куди професійно далі рухатися. Тому прийшла на проєкт Women For The Future, зокрема на менторську програму. Це був мій перший досвід співпраці з менторами, і доволі успішний.

Перша розмова була з кар’єрною консультанткою Тетяною Кобзар. Після неї я зрозуміла, що мої вимоги є нормальними, а кваліфікація достатньою, щоб претендувати на роботу мрії. А такою для мене була позиція, де б я могла поєднувати операційну діяльність та велику кількість комунікації. Друга розмова, з менеджеркою проєктів Лілею Ковшун, допомогла переглянути та відредагувати резюме, зрозуміти, як аналізувати ринок вакансій, на що звертати увагу. Всього за два тижні після цих консультацій я знайшла нову роботу, і не абияку, а ту, яка повністю відповідала моєму баченню позиції мрії! 

Я стала бізнес-менеджеркою ком’юніті для українських підприємців та підприємиць Young Business Club. Моя робота полягає в тому, щоб вирішувати різні бізнес-запити: знайомити клієнтів з корисними людьми, розширюючи їхнє коло спілкування, шукати інвестиції тощо. І наразі для мене ця позиція є ідеальною, бо в ній поєднується те, що я люблю — багато спілкування з людьми та операційні завдання.


kononchuk

Юлія Конончук

Після участі у проєкті працевлаштувалась на позицію SEO-спеціалістки

У вересні 2022 року я повернулась до Києва у стані близькому до відчаю. Я закінчила бакалаврат з журналістики, отримала стипендію на навчання у Великій Британії, проте мені не дали вчасно візу. Тож уже в Україні я вимушено розпочала пасивний пошук роботи. За чотири місяці відгукнулась на 20 вакансій та відвідала лише одну співбесіду.

На момент, коли долучилася до проєкту, я вже не хотіла працювати журналісткою, хоч і мала диплом з відзнакою за цим фахом. Почала шукати інші гуманітарні спеціальності та напрями, у яких було б цікаво розвиватися, і окреслила для себе три: копірайтинг, SEO та UX/UI дизайн. Коли побачила запис на кар’єрні консультації і релевантних експертів серед менторів, вирішила поспілкуватися з ними, дізнатися про їхній кар’єрний шлях. Результатом цих консультацій стало усвідомлення, що у копірайтингу я працювати не хочу, а от напрям SEO виглядає цікаво.

В закритій онлайн-спільноті жінок, що також була частиною проєкту, я побачила набір на підвищення кваліфікації для журналістів Fellowship for Media Makers from Ukraine. У результаті пройшла відбір і отримала щедру стипендію та допомогу у розвитку моєї кар’єри.

У цьому ж каналі побачила інформацію про стажування у компанії Netpeak на посаду SEO-спеціалістки. На програму подалося понад 500 учасників (!), але саме я отримала запрошення. У процесі стажування пройшла навчальний курс та отримала базові знання та навички з SEO. А після стажування мені запропонували повноцінну зайнятість у команді Netpeak. Тому зараз я працюю у напрямі, який мені дуже подобається, та у компанії, яка мене цінує, відчуваю себе фінансово захищеною та продовжую кар’єрно розвиватися в умовах війни.


parasukova

Ганна Парасюкова 

Після менторських сесій знайшла додатковий напрям для професійного розвитку

З початком повномасштабного вторгнення я з дитиною виїхала до Польщі. Працювала на той момент бізнес-консультанткою на фрилансі й надавала послуги українським виробникам одягу. І хоч мала декілька проєктів, шукати нових клієнтів було складно, а для фултайм роботи бракувало емоційних ресурсів. 

Про проєкт Women For The Future мені розповіла подруга, яка теж шукала роботу. Я зареєструвалась, щоб отримати нові знання, можливості для професійного розвитку, почути поради від досвідчених фахівців та налагодити корисні контакти. Основним моїм запитом було знайти спосіб заробітку, який би не потребував мого залучення повний робочий день.

В межах менторської програми я мала кілька розмов з експертами, але найбільше вдячна менторці Наталі Піковець, яка провела для мене дві консультації. Ми дослідили мої сильні сторони, що мені подобається, окрім бізнес-консалтингу у фешн індустрії, і знайшли варіанти зайнятості, що відповідали моїм потребам. Так для подальшого професійного розвитку я обрала професію таргетологині, бо вже мала досвід ведення соцмереж і знала, що виробникам одягу складно знайти хорошого таргетолога для ефективного налаштування реклами, а тому на такі послуги має бути попит.  

Після консультацій я працевлаштувалась на позицію SMM-менеджерки у бренд дитячих спальників. Мені подобається ця робота, бо маю гнучкий графік, регулярно бачу результати роботи та відчуваю, як розбудовую культуру безпечного сну, дуже актуальну для України. Крім цього я зареєструвалась на додатковий курс з таргетингу, а ще отримала пропозицію долучитись до одного проєкту як бренд-менеджерка, але через життєві обставини власниця бренду перенесла старт співпраці.

Як показує досвід учасниць проєкту Women For The Future, знайти роботу мрії та розвиватися професійно навіть під час повномасштабної війни можливо. Багато корисних матеріалів для цього ми зібрали на сторінці проєкту. Переходьте й долучайтеся до бази актуальних знань та інструментів для пошуку роботу та кар’єрного розвитку.

Читайте також

Як ми допомогли 71 311 українкам: результати проєкту Women For The Future

Як український бізнес підтримує жінок? Історії партнерів проєкту Women For The Future

Яким може бути менторство та де шукати наставника?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!