Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що робить і скільки заробляє графічний дизайнер

02.12.20 Пошук роботи 7 хв читання

Чому дизайн — це не просто малювати картинки? Як стати графічним дизайнером, чим він займається і скільки заробляє, розповідає Леонід Татаринов з Fedoriv Agency.

Що робить і скільки заробляє графічний дизайнер 1
Леонід Татаринов

Мій кар’єрний шлях почався зі створення сайтів наприкінці 90-х. Звісно, графічний дизайн і написання коду — різні речі, але спочатку я займався саме сайтами. Тоді на ринку було мало фахівців із програмування, тому мої навички виявилися дуже затребуваними. Якось мій знайомий запропонував мені зробити дизайн, я погодився, і мені сподобалося. Я став цікавитися графічним дизайном, читати книги, звертати увагу на прояви такого дизайну навколо себе, вчитися і в підсумку повністю перейшов у графічний дизайн.

У цій професії я дуже ціную різноманітність в проєктах: сьогодні я можу робити айдентику для нафтової компанії, а завтра — для студії флористики. Робота над графічним дизайном — це дослідження різних дисциплін і областей. Від рутинної та однотипної роботи мені було б нудно.

Є й мінуси. Мене дивує недовіра деяких клієнтів до агентства або фрілансерів, з якими вони працюють. Мені здається, що немає ніякого сенсу в тому, щоб когось наймати, а потім йому ж не довіряти. Це як піти до лікаря і робити все не так, як він радить. Навіщо витрачати час і гроші, якщо все те ж саме можна зробити самостійно і безкоштовно? За підсумком це сприяє зайвій витраті часу й не приносить жодних плюсів для обох сторін.

Я пишаюся одночасно всіма й жодними своїми роботами. 

Я дивуюся колегам, які можуть назвати свій проєкт ідеальним і захоплюються ним навіть за деякий час. Мені часто хочеться переробити вже готові роботи. Я можу йти по місту, побачити свій дизайн на білборді і придумати, що б я хотів змінити — це такий безперервний розумовий процес. 


Що входить в обов’язки графічного дизайнера


Графічний дизайнер — це доволі широке поняття, яке може включати безліч різних обов’язків. Це створення айдентики для брендів, продуктовий дизайн, верстка книг і макетів для друку, дизайн упаковки тощо. Для роботи спеціалісти цієї професії використовують графічні редактори: Аdobe Illustrator, Аdobe Photoshop, Аdobe InDesign, Figma.

Конкретно я створюю айдентику для брендів. Розробка айдентики пов’язана з проведенням досліджень, вигадуванням ідеї і пошуком візуальної форми. Вибір програми тут не має значення, це можна зробити навіть в PowerPoint, а можна і взагалі без комп’ютера. Я звик працювати в Adobe Illustrator, хоча зараз з’явилося багато альтернативних варіантів, наприклад Figma.

Проєкти й завдання завжди різні і залежать від запиту клієнта. Доводиться щоразу обробляти масив нової інформації, заглиблюватися в ринок і продукт клієнта, щоб знайти найкраще дизайн-рішення.

Перед роботою я отримую вступні дані й починаю досліджувати ринок, бренд, шукати референс і придумую концепцію дизайну — зазвичай це кілька варіантів, які в майбутньому обговорюються з командою і клієнтом, а після удосконалюються ітераціями.

Моя професія дозволяє працювати віддалено, тому я працюю вдома і дуже багато часу проводжу за комп’ютером.

Одного разу викладач в університеті сказав мені, що якщо ти графічний дизайнер — ти присвячуєш цьому весь свій час. Тоді я не сприйняв ці слова всерйоз, але тепер на власному досвіді знаходжу їм підтвердження.


Як стати графічним дизайнером


Піти вчитися! Навчатися можна і в закладі вищої освіти, і самостійно, головне — щиро цікавитися дизайном і присвячувати йому багато часу. Кількість пройдених курсів і диплом університету мало впливають при прийомі на роботу в гарне місце. В основному впливають конкретні роботи. 

Особисто мені моя освіта допомогла отримати базові технічні знання, але при працевлаштуванні ніхто нею ніколи не цікавився.


Які hard skills для цього потрібні:

  • типографіка, колористика та основи композиції;
  • володіння комп’ютерними програмами для роботи з графікою;
  • основи маркетингу — графічна оболонка повинна сприяти успішному просуванню товару на ринку;
  • основи психології покупця;
  • знання англійської мови.


Які soft skills для цього потрібні:

  • почуття стилю, розуміння сучасного контексту;
  • критичне мислення;
  • навички тайм-менеджменту.


Скільки заробляє графічний дизайнер


Зарплата залежить від багатьох факторів: компанії, навантаження, досвіду роботи дизайнера, вмісту його портфоліо. Чим краще фахівець, тим вище оплачується його робота. При цьому різновид дизайну сам по собі не має значного впливу на зарплату. Вартість розраховується, виходячи з кількості годин, необхідних для виконання конкретного завдання. 

У середньому молодий спеціаліст у нашій країні заробляє від 12 до 20 тисяч грн.

Різниця в доході фахівця Junior і Senior може бути як зовсім незначною, так і колосальною. У великих відомих агентствах (в основному в Києві) дизайнер може отримувати в середньому від 1000-3000$, але в якихось особливих випадках ця цифра може бути більше і вдвічі, і втричі.

Цікаво, скільки заробляють дизайнери?

Ми зробили власне зарплатне дослідження й дізналися.

Результати


Де шукати роботу графічному дизайнеру-початківцю


Працювати можна у штаті компанії, в агентстві, на фрілансі. У кожного формату свої особливості. У компанії ти обмежений роботою з одним брендом, і можливо, ти там єдиний дизайнер, а в агентстві у тебе щоразу різні завдання і є якесь спільне дизайнерське середовище. Ну а фрілансеру не потрібно ходити в офіс 🙂

Графічний дизайнер — це досить затребувана професія, оскільки всім брендам і бізнесам потрібна якісна візуальна оболонка. Але тут варто розуміти особливості ринку, адже графічний дизайн — широке поняття, що включає безліч напрямків.

Я б радив новачкам насамперед визначитися з областю, в якій їм цікаво і хочеться працювати. Після цього зібрати портфоліо — до цього пункту краще поставитися серйозно, в більшості випадків саме роботи стають визначальним фактором для роботодавців. Я, наприклад, завжди відразу бачу, чи є у людини талант і потенціал, відчуття контексту сучасності. Якщо досвіду зовсім немає, а портфоліо потрібне — варто подивитися, як роблять інші, зрозуміти в чому сенс, зробити по-своєму і додати такі роботи до свого доробку.

Читайте також

Як скласти портфоліо? Поради дизайнерам і не тільки.

Читати

Я б також рекомендував подаватися на стажування у великі компанії — це дасть більш повне розуміння професії.


Корисні курси і книги для розвитку в професії


З курсів я раджу онлайн-школи дизайну та ілюстрації Bang Bang Education.

Книги, які рекомендую:

  • Otl Aicher “The World as Design”, “Analogous and Digital”.
  • Massimo Vignelli “The Vignelli Canon”.
  • Wim Crouwel, Jan van Toorn “The Debate: The legendary contest of two giants of graphic design”.
  • Emil Ruder “Тypography”.
  • Jan Tschichold “The New Typography”.
  • Erik Spiekermann “FontBook: Digital Typeface Compendium”.

Шукаєте вакансії дизайнера?

Маємо пропозиції від українських і міжнародних компаній та організацій.

Вакансії

Читайте також

Професія: дизайнер презентацій. Що вивчати, де працювати та з чого почати?

Як створити ідею: від чистого аркуша до геніального задуму

Як робити презентації: лайфхаки для недизайнерів

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: