Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як зрушити себе з мертвої точки? 5 порад психотерапевтки

14.09.18 Кар'єра 5 хв читання

Іноді ми застрягаємо на одному місці, хоча дуже хочемо просунутися кар’єрними сходами й стати успішними. Як собі допомогти? Про це розповідає психотерапевтка Олена Рихальська.

Олена Рихальська
Олена Рихальська

1. Спочатку обов’язково відпочиньте


Так-так! Перед новим стартом обов’язково потрібен повноцінний відпочинок. Найчастіше людина не здатна повноцінно реалізовувати свої ресурси, коли сильно втомилася від виконання одних і тих же завдань. Тому вона не бачить свого потенціалу чи можливостей для розширення кордонів у кар’єрі.

Але психологічний відпочинок має певні правила.

  1. Обов’язково потрібна зміна середовища. Психологи виявили, що нервова система людини не відпочиває, якщо вона знаходиться на звичній для себе території, навіть якщо вона нічого не робить.
  2. Зніміть з себе будь-яку відповідальність. Повноцінно відпочити вийде за умови, що ви на якийсь час перестанете відповідати за інших людей, забудете про робочу пошту та ділові дзвінки, а також про всі побутові питання.
  3. Відпочивати важливо або на самоті, або з людьми, які викликають приємні емоції. Потрібно, щоб вся увага була присвячена лише вам. Таким чином, відновлюється психіка людини і стає легше приймати рішення на користь своїх бажань.


2. Ставте не великі цілі, а проміжні підцілі


Не потрібно відразу планувати зліт кар’єрними сходами, інакше ви психологічно зірветесь і загрузнете у звичному становищі ще більше.

Важливо по черзі визначити кожну сходинку. Не думайте, що це дуже маленькі для вас завдання. Головне — не те, наскільки велика підціль, а як багато часу на день ви приділяєте її досягненню і що заради цього обираєте. Наприклад, можна почитати корисну літературу, а можна цілий вечір просидіти у нічному клубі.

У мене є знайома, яка вирішила здобути другу вищу освіту за кордоном, щоб знайти роботу в престижній іноземній компанії та продовжити успішну кар’єру. Заради цієї мети вона використовувала кожну хвилину вільного часу і навіть під час обідньої перерви займалася англійською мовою.

Крім того:

  • переглядайте, що відвідують, читають та з ким спілкуються люди, які є професіоналами у вашій сфері;
  • будьте в курсі цікавих для вас тренінгів і майстер-класів, відвідуйте ті, які дозволяють напрацьовувати нові навички;
  • займаючись тим, що приносить вам дохід на цей момент, розробіть для себе план Б, який дозволяє вдосконалюватись у вибраній вами сфері;
  • навіть якщо ви перебуваєте на нелюбій роботі, сприймайте її як запасний варіант, завдяки якому у вас є можливість у вільний час шукати цікаві вакансії;
  • оновлюйте інформацію про себе у соцмережах та на ділових порталах;
  • розсилайте резюме, щоб про вас дізналися рекрутери та потенційний роботодавець;
  • ходіть на співбесіди, щоб виробити стресостійкість і дізнатися більше про компанії, які вами зацікавилися або цікаві вам.


3. Не забувайте про конкурентів


Визначте, наскільки заповнена та ніша ринку, в якій ви хочете досягти успіху. Які плюси та мінуси можливих суперників у діловому світі. Якщо чогось не вистачає, то отримуйте знання, напрацьовуйте зв’язки, щоби цього досягти.

Мінуси, які є у конкурентів, у вашому випадку мають стати перевагами.

Наприклад: у вакансії зазначено, що потрібно знати англійську. Але ви не просто володієте цією мовою, а пройшли курси ділової англійської та знайомі зі специфічною термінологією, наприклад у юриспруденції.

Пам’ятайте основне правило: «Конкуренція — це не агресія, а позитивна можливість не зупинятися і йти далі». Тобто вона є не проблемою, а поштовхом для руху вперед. Потрібно постійно підвищувати свій рівень. Знаєте, яка найкраща інвестиція? У себе та у свої знання, вміння та навички.


4. Відпрацьовуйте нові навички


У психології існує термін «розширення рівня найближчого розвитку». Що мається на увазі? Навіть найрозумніша людина у кожному конкретному випадку мислить у певних рамках. Але потрібно не просто знати, а використовувати отримані знання.

Є відоме багатьом правило: знаєте, але не використовуєте = не знаєте.

Тому будь-яка корисна інформація, ефективні методи та поради професіоналів, які ви дізналися, повинні не залишатися пасивним вантажем (дізналися та забули), а працювати на ваше просування.


5. Пам’ятайте… про задоволення


Не забувайте про ті позитивні речі, які приносять вам задоволення. Причому найважливіше — вони не повинні бути пов’язані з вашими цілями та прагненнями в кар’єрі.

Вони можуть бути як великими (наприклад, провести весь вихідний у компанії приємних людей), так і маленькими (дозволити собі з’їсти не один шматочок торта, а два). Справа в тому, що наша психіка не сприймає радість на рівні масштабності.

У мозок просто йде сигнал «радість» незалежно від того, подарували вам машину чи ви потішили себе десертом.

Такі дії, по-перше, розслабляють і «присипляють» пильність нервової системи. Бо коли ми виходимо за межі встановленого комфорту, вона починає чинити опір, тому дуже часто ми застрягаємо на одному місці.

По-друге, дають нервовій системі сигнал, що не потрібно надто активно реагувати на стрес при досягненні мети, тому що ви у будь-якому випадку отримуєте приємний бонус.

Якщо ви дотримуватиметеся цих правил, то зауважите, що згодом з’являться і енергія, і мотивація, щоб рухатися вперед і планувати своє успішне майбутнє.

Хочете зрушити з мертвої точки пошук роботи?

Подавайтесь на одну з вакансій від перевірених роботодавців 👉

Вакансії

Читайте також

Бути звичайним і радіти цьому: як вижити в епоху успішного успіху

Вийти за рамки: як позбутися переконань, що вас обмежують

10+ психологічних пасток і сценаріїв, які заважають вашому життю та кар’єрі

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.