Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Кар’єра в дизайні: поради та корисні ресурси для початківців

27.03.23 Кар'єра Пошук роботи 5 хв читання

Цікавить професія дизайнера? Хочете збудувати кар’єру в цій сфері, але не знаєте, з чого почати? Анастасія Шепіда й Анастасія Войтенко, експертки рекрутингової агенції talentC з екосистеми Genesis, підготували поради та корисні ресурси для дизайнерів-початківців, які тільки готуються шукати першу роботу.


Напрями в дизайні: які є та чим відрізняються


Для початку варто визначитись, який напрям дизайну обрати для майбутньої професії, адже їх доволі багато і кожен має свої мету та завдання.

Graphic Design. Передбачає роботу з цифровою графікою та друкованою продукцією. Graphic Designer створює макети, логотипи, іконки, брендбуки, айдентику, дизайн брендованих матеріалів тощо.

UI/UX та Product Design. UI/UX-дизайнери проєктують користувацькі інтерфейси. UI відповідає за візуальну частину: шрифти, кнопки, меню, інші графічні елементи. UX відповідає за функціональну частину й допомагає користувачу здійснити цільову дію. Product Designer відповідає за створення продукту загалом: від ідеї та дослідження ринку до створення прототипу, тестування та контролю розробки. Його завдання — зробити продукт, який буде розв’язувати проблему користувача.

2D/3D та Motion Design. 2D-дизайнер працює над зображеннями для ігор (персонажі, предмети, оточення тощо), рекламних матеріалів, а також бере участь у створенні мультфільмів і фільмів. 3D-дизайнер за допомогою 3D-графіки може створювати фотореалістичні зображення з оглядом на 360 градусів. Motion Designer створює анімовану графіку, здебільшого комерційного характеру.

Game Design. Спеціалісти цього напряму відповідають за створення відеоігор: їхніх правил, ігрових систем, механіки та контенту.

Web Design. Передбачає проєктування вебінтерфейсів для сайтів або вебдодатків. Web Designer розробляє концепцію і дизайн вебсайту, готує макети для верстки, використовуючи для цього типографіку, модульні сітки, теорію кольору та композиції.

Illustration. Ілюстратори малюють персонажів у коміксах і графічних романах, створюють колажі та digital-артоб’єкти. 


Перша робота: на чому робити акцент під час пошуку


Портфоліо

Підготовку до пошуку роботи варто почати з попереднього навчання та створення портфоліо. Портфоліо — одна з найголовніших речей, на яку звертатиме увагу роботодавець, тому зробіть його якісним. Де брати для нього проєкти? Спробуйте знайти перші замовлення на фриланс-біржах, щоб отримати досвід роботи з замовником, звикнути до фідбеку та правок. Якщо поки боїтесь редизайнити готові продукти або вигадувати щось своє, запропонуйте малим бізнесам свої послуги безплатно чи за бартером. Головне — отримати досвід. Повірте, це дуже цінно!

Як оформити приклади своїх робіт? Найкраще портфоліо — профіль на Behance. Ми поцікавилися думкою дизайнерів із багаторічним досвідом і власними студіями, вони також віддають перевагу профілю на Behance замість файлів на Google Drive чи на інших ресурсах. Плюс Behance в тому, що це світове комʼюніті, де багато роботодавців  шукають дизайнерів, переглядаючи їхні роботи, а не резюме. Втім, резюме теж важливе, і про це ми зараз поговоримо.


Резюме

Вдалим резюме дизайнера робить не прояв максимальної креативності, а досвід, професійність і обізнаність у сфері. 

Якщо ви працювали над масштабним чи відомим проєктом, розпишіть, за яку частину дизайну відповідали саме ви. Що детальніше ви опишете завдання, які виконували, то краще. Якщо дозволяє NDA, додайте посилання на готовий продукт, щоб можна було його переглянути.

Обов’язково зазначте в резюме програми, з якими вмієте працювати, адже доволі часто компанії шукають спеціалістів, які зможуть поєднувати декілька ролей. Наприклад, шукають графічного дизайнера з мінімальними знаннями моушн-дизайну. Варіації бувають різні.

Варто пам’ятати, що роботодавець буде оцінювати ваше резюме за всіма законами дизайну, тобто звертатиме увагу на відповідність усіх відступів, розміщення обʼєктів і блоків, кольори, шрифти, міжрядковий інтервал тощо. І обов’язково шукатиме посилання на портфоліо, а, як ми вже з’ясували, найкращим варіантом тут буде лінк на ваш профіль на Behance.  


Співбесіда

До першої співбесіди варто ретельно підготуватися. 

  • Одразу продумайте відповіді на найпоширеніші запитання на інтерв’ю. 
  • Повторіть закони дизайну та базову теорію на кшталт композиції, шрифтів, колористики тощо. 
  • Пригадайте приклади дизайнів, які вам подобаються, а які не дуже, та обґрунтуйте свою думку. 
  • Підготуйте відповіді на такі питання: «Чому ви обрали для себе дизайн?», «Як ви розумієте це поняття?», «Як хочете розвиватися?», «Що вас надихає?», «За ким ви стежите та що читаєте?».   
  • Пошукайте інформацію про компанію, з якою у вас інтерв’ю, за можливості протестуйте її продукти. Це допоможе вам зрозуміти плюси та мінуси дизайну продукту, а також — чому ви хочете працювати саме тут.

Щоб краще зрозуміти хід співбесіди, наведемо приклади запитань на посаду Product Designer.

  1. Що для вас дизайн? (Питання потрібне, щоб зрозуміти, що для кандидата означає дизайн — це про красу, функціональність чи про комплекс цих понять).
  2. Чи проводили ви А/В тестування (порівняння декількох варіантів дизайну — прим. ред.), як саме та з якою метою?
  3. Які закони дизайну ви знаєте? 
  4. Чим відрізняється дизайн мобільних застосунків під Android та iOS? (Це питання потрібне, щоб перевірити, наскільки добре кандидат знає гайдлайни).
  5. Практичні питання конкретної сфери. Наприклад: якщо ми робимо застосунок інтернет-магазину, що обов’язково потрібно дізнатись у користувача при реєстрації та чому? Скільки має бути таких питань і на яку кількість екранів їх краще розділити? 
  6. Наведіть приклади трьох застосунків з гарним дизайном. Або трьох застосунків з поганим дизайном і розкажіть, що там можна змінити.


Корисні ресурси для дизайнерів


Навчання та розвиток:

  • https://www.skillshare.com/
  • https://www.awwwards.com/
  • https://www.smashingmagazine.com/
  • https://www.nngroup.com/
  • https://screenlane.com/
  • https://www.linkedin.com/learning/

Онлайн-спільноти для дизайнерів:

  • https://www.figma.com/community
  • https://www.behance.net/
  • https://dribbble.com/

Натхнення та ідеї:

  • https://www.designspiration.com/
  • https://mobbin.com/browse/ios/apps
  • https://www.pinterest.com/

Зразки та готові рішення:

  • https://creativemarket.com/
  • https://scrnshts.club/
  • https://reallygoodemails.com/
  • https://land-book.com/
  • https://unsplash.com/

Корисні інструменти для роботи:

  • https://www.canva.com/designschool/
  • https://www.shapedivider.app/
  • https://www.sketch.com/
  • https://www.adobe.com/
  • https://www.figma.com/

Більше порад дизайнерам-початківцям

Що треба знати і вміти графічному дизайнеру. Гайд від Олександра Трегуба

Вільний художник: як дизайнеру стартувати на фрилансі

Як дизайнеру-початківцю отримати фідбек: 6 дієвих способів

Шукаєте роботу в дизайні?

В компанії Genesis саме шукають Middle Marketing Designer (Part-time, remote)

До вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.